ana_sayfa
HABERLER
HABERLER
 HABERLER
25.12.2013 16:04:00
Ayıplı AKP Hükümeti, Türkiye'nin menfaatlerini koruyamaz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen "rüşvet ve yolsuzluk" soruşturmasını değerlendirdi. Çetin, ''Ahlaki çürümenin tesiri altındaki siyaset kurumunun yapacağı hataların bedeli tahminlerin ötesinde ağır olabilmektedir. AKP hükümetinin kendi ayıplarını örtebilmek için neleri gözden çıkarabileceği ve hangi tavizleri vereceği göz önünde bulundurulmalıdır.Devletimizin beynine kadar sirayet etmiş küçük menfaat çetelerinin, çok daha büyük menfaat çeteleri olan küresel güçlere karşı Türk devletinin ve milletinin milli menfaatlerini ne derece koruyabileceğini kamuoyunun takdirine sunuyoruz'' dedi.
25.12.2013 16:03:03
AKP, telaş içinde
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen "Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması" ile ilgili,''Bu millet ilk seçimlerde AKP kadrolarına hak ettiği cevabı verecek ve AKP Yüce Türk adaleti önünde mutlaka hesap verecektir. Bu sebeple AKP kurmayları telaş içerisindedir, bu nedenle paniğe kapılmaktadır'' dedi.
23.12.2013 15:11:02
Türk polisi sahipsiz değildir
MHP Lideri Devlet Bahçeli "Hırsızın, uğursuzun, siyasetçi-işadamı işbirliğiyle tesis edilen yolsuzluk şebekesinin ikinci plana itilip de polislerimizin hedef tahtasına oturtulması edep, haya ve ahlak dışı bir uygulamadır" dedi.
23.12.2013 15:09:22
AKP, "Adaleti Kaldırma Partisi" haline gelmiştir
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 17 Aralık'tan beri Türkiye'nin adeta diken üstünde olduğunu, yolsuzluk haberleriyle sarsıldığını belirterek, "AKP, " Adaleti Kaldırma Partisi've "Adaleti Katledenler Partisi'haline gelmiştir. Din istismarcılığının, halkın inançları üzerinden yapılan din simsarlıklarının arkasına gizlenen kirli işlerin sonu gelmiştir" dedi.
23.12.2013 15:07:57
Vural: Bu hükümet denetim kaçkınıdır
AKP'nin hedeflerine yaklaşmak yerine sürekli geçmişten mazeretler arayışı içine girdiğini ifade eden Vural, "Aslında, bu hükümetin tek adı vardır; 'teflon hükümet'. Bu hükümete bir türlü sorumluluk yapışmıyor. Sorumlu olan ya halktır ya bankalardır ya işverenlerdir ya emniyettir ya savcılardır ya bürokratik oligarşidir ya küresel sermayedir ya da küresel güçlerdir" diye konuştu.
20.12.2013 11:26:33
Bahçeli zehir zemberek konuştu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Soruşturmaların ucu kime değerse değsin söz konusu hukuki süreç sağlıklı şekilde ilerletilmelidir. Türkiye pırıl pırıl temizlenmeli yolsuzluk illetinden çıkmalıdır" dedi
20.12.2013 11:24:34
Yolsuzluk tasması hükümetin boynuna geçmiş
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye, 17 Aralık'tan beri çok ciddi yolsuzluk iddialarıyla çalkalanmaktadır. Öyle isnat ve suçlamalar vardır ki bunların birisi bile doğru ise hükümetin yerinde durması mümkün değildir" dedi.
20.12.2013 11:23:43
BAHÇELİ, "İKTİDARIN MASKESİ DÜŞMÜŞTÜR"
MHP lideri Devlet Bahçeli Kadirli'de toplu açılış töreninde konuştu. Bahçeli'nin gündemi rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarıyd
18.12.2013 12:48:26
Hükümet karanlık işlere bulaşmıştır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yolsuzluk operasyonuna ilişkin şunları söyledi: “İstanbul’daki yolsuzluk operasyonu bir kez daha göstermiştir ki, hükümet boyunu aşan kir ve karanlık işlere bulaşmış, çıkar ilişkilerinin, kul ve yetim hakkını gasp eden ahlaksızlıkların merkez üssü haline gelmiştir.”
18.12.2013 12:46:44
ALLAH'TAN KORKMAZ, KULDAN UTANMAZ...
MHP lideri Devlet Bahçeli, bu sabah yapılan operasyonlara ilişkin akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yaptı. İşte Bahçeli'nin açıklamaları:
18.12.2013 12:46:04
Hukukun üstünlüğüne vurulan darbedir
TBMM Genel Kurulu'nda söz alan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 5 şube müdürünün görevden alınmasını 'hukukun üstünlüğüne darbe' olarak yorumladı. Vural, "Hiç kimse ayıpların üstünü örtemeyecektir. Eğer bir vicdan isyanı varsa, bırakınız da kamu görevlileri çalışsın." dedi.
18.12.2013 12:44:09
BAHÇELİ, "ALLAH'TAN KORKMAZ, KULDAN UTANMAZLAR"
MHP Lideri Devlet Bahçeli, bugün sabah saatlerinde yapılan rüşvet operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.
14.12.2013 10:24:37
Paranın esirlerine, Ülkücü Hareket'te yer yoktur
MHP'nin Ankara'daki başarısını engellemeye yönelik, İ. Melih Gökçek'in taşeronları aracılığıyla yaptığı girişime, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Twitter aracılığı ile cevap verdi. Çetin, "Paranın esirlerine, zevk kölelerine ve kurumların bordrolularına Ülkücü Hareket'te yer yoktur" dedi.
14.12.2013 10:23:32
Kazdıkları kuyuya düşecekler
"AKP kendi hukukunu tasarlama peşindedir" diyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Hukuku ve adaleti kendi çıkarları için kullananlar, hukuku bir yazboz tahtasına çevirenler, hukuka kendilerine göre biçim vermeye çalışanlar; eninde sonunda kendi kazdıkları kuyuya düşeceklerdir"
13.12.2013 13:26:43
Erdoğan ilk Meclis'in ruhuna Fatiha okumuştur
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Başbakan Erdoğan, PKK'ya verilen tavizlere meşruiyet kılıfı geçirebilmek için " İlk Meclis'in ruhuna geri döndük " demiştir. Aslında Sayın Erdoğan İlk Meclis'in ruhuna Fatiha okumuştur. Hakikat şudur: Birinci TBMM Türk milletinde ittifak eden bir meclistir. Başbakan ise " Kürdistan'daki kardeşlerimi selamlıyorum " diyerek ağzındaki baklayı çıkarmış, bağımsız bir Kürt devletinin yoluna ihanetten asfalt döşemiştir. Bölücü terör örgütü ve uzantıları da bu yoldan ilerlemektedir" dedi.
13.12.2013 13:25:07
Başbakan suç işliyor
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Başbakan Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak ve yeni diye adını koyduğu parçalanmış, ufalanmış, marjinalleşmiş bir rejimi inşa etmek için çırpınmaktadır. Sözde Kürdistan'a duyduğu derin ve kahredici ilginin altında bu yatmaktadır. Başbakan'ın Kürdistan'a meşruluk kazandırmaya dönük fiil, eylem, ima ve açıklamaları anayasal suçtur" dedi.
09.12.2013 12:55:21
Bu Defa Biz Varız
MHP Lideri Devlet Bahçeli,''İstanbullu kardeşim ne AKP'ye, ne CHP'ye mecbur değildir.Biz 'Gülün Sarısına' bakmayız, 'Başın Toplusuna' aldırmayız. Bu defa biz varız. Bu defa biz kazanacağız. Artık yeter, şimdi söz senin Türkiyem. Atık yeter şimdi söz senin İstanbulum'' dedi.
09.12.2013 12:53:24
Ya geminin istikametini değiştirecekler ya da kaptanı değiştireceğiz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bir millet düşünün ki, adını tartışıyorsa, bir devlet düşünün ki, yapısını tartışıyorsa nereye gideceği bilinmeyen rüzgarın akışına bırakılmış demektir" dedi. Londra'daki bir toplatıda konuşan ve "Ya geminin istikametini değiştirecekler ya da kaptanı değiştireceğiz" diyen Vural, "Milli devlet esasına göre oluşturulmayan dış politika Türkiye'ye büyük bir risk ve tehdit olarak dönmektedir" açıklaması yaptı.
09.12.2013 12:52:13
Yalçın: Asla izin vermeyeceğiz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır konuşmasının ardından "Türkiye Kürdistanı" ifadesinin Meclis kayıtlarına da girmesine sert tepki gösterdi. Yalçın, "MHP; tarihi gerçekler çarpıtılarak gayri meşru ve ayrıştırıcı tabirlerin Meclis kayıtlarına girmesine asla seyirci kalmayacaktır" dedi. Yalçın, Türkiye'yi bölüp parçalayacak taksimatın devleti yönetenler eliyle yapılıyor olması, çok acı ve endişe vericidir " açıklaması yaptı.
09.12.2013 12:51:12
MHP özverili bir şekilde çalışmaya devam edecek
MHP Lideri Devlet Bahçeli, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili olarak TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e gönderdiği cevabi yazıda, "Türk Milleti'nin hak ettiği demokratik bir anayasanın hazırlanabilmesi için MHP bugüne kadar yapmış olduğu gibi özverili bir şekilde çalışmaya devam edecektir" dedi.
09.12.2013 12:49:58
AKP, PKK ile seçim ittifakı yapıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, AKP hükümetinin TBMM Başkanlığına sunduğu yeni demokratikleşme paketi, iktidar partisinin terör örgütü PKK ve uzantılarıyla gizli seçim ittifakı içerisinde olduğunu bir kere daha gözler önüne sermiştir " dedi. AKP içerisinde yer alan milli ve dini vicdana sahip şerefli vekillerin, önlerine konan her tasarıya noterlik yapmaktan vazgeçerek milletin birlik ve bütünlüğüne yönelik hassasiyet göstermelerinin zamanı geldiğini belirten Çetin, Türkiye Büyük Millet Meclis'i Tayyip Erdoğan'ın kapalı kapılar ardında yaptığı hesapların ve anlaşmaların tasdik makamı olmadığını söyledi.
06.12.2013 12:52:26
İstanbul aday tanıtım töreni
İstanbul aday tanıtım töreni
06.12.2013 12:51:26
AKP'ye Ergenekon'dan yargı yolu açıldı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "MGK belgesi, Türkiye gündemini yıllardır meşgul eden davaların tamamının düzmece olduğunu ve bütün bu kararların altında AKP hükümetinin ve bizzat Tayyip Erdoğan'ın imzasının bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu durumda ya Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda ortaya atılan suçlamalar boşa çıkacak, ya da bu hükümet üyelerinin de aynı davalardan yargılanması yolu açılacaktır" dedi.
06.12.2013 12:50:30
"Perinçek iddiasını ispat etmezse alçaktır
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesinde çıkan yazısında MHP'ye yönelik iddialarına sert tepki gösterdi. Büyükataman, "Perinçek adı sanı bulunmayan bir sözde MHP milletvekili üzerinden kirli düşüncelerini ifşa etmektedir. Hayal dünyasında yarattığı bir MHP milletvekilinin varlığını, var olmayan bir ses kaydıyla ispata çalışan bu zat iddiasını ispatla mükelleftir. Şayet iddiasını ispat edemezse müfteridir, alçaktır" dedi.
06.12.2013 12:49:31
"Olağanüstü koruma" yalanına sert tepki
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bir gazetede yer alan Devlet Bahçeli'nin çevresinde olağanüstü koruma uygulaması başlatıldığı iddiasına sert tepki gösterdi. Yalçın, "Bu iddia Başbakan Erdoğan'ın yarattığı ulaşılamaz ve milletten kopuk lider tablosunu gözlerden kaçırmak içindir. Liderlerin koruma uygulamalarını masaya yatırmaya hevesli gazetelere, milli irade kavramını dilinden düşürmeyen Başbakan Erdoğan'ın, bu iradenin sahiplerinin arasına girmekten neden korktuğunu sorgulamalarını tavsiye ediyoruz" dedi.
06.12.2013 12:48:37
Bu nasıl düşüncedir, nasıl mantıktır?
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, 2004 yılında alındığı iddia edilen Milli Güvenlik Kurulu kararına değinerek, "Kendi toplantıda olmadığı halde arkadaşlarının imzalarının konjonktürel olduğunu söyleyenler imzaların yerine getirilmemek için mi atıldığını düşünüyorlar. Bu nedir? Nasıl düşüncedir? Nasıl mantıktır" dedi.
03.12.2013 15:08:41
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
03.12.2013 15:07:24
Bahçeli’den "İran" yorumu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İran’ın nükleer programını 6 aylığına doldurmaya ve uranyum zenginleştirilmesini yüzde 5 azaltmaya ’evet’ demesi bu ülkeyle ABD’yi yakınlaştırsa da, komşu coğrafyalardaki istikrarsızlık döngüsünü yavaşlatmaya yetmemiştir" dedi.
03.12.2013 15:05:02
Türk demek İslam'ın kılıcıdır
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "(Türk dediğin bir sentezdir ve Türk diye bir ırk yoktur) diyerek ağaç kovuğundan çıktığını, cami avlusunda bulunduğunu, nüfus kütüğünü Kandil'deki mağaralara yazdırdığını zımnen kabullenen, tescilli ve markalı Türk hasımlarına unvan veren, mevki kazandıran ve oraya buraya saldırtan Başbakan'dır'' dedi.
02.12.2013 14:10:34
Başbakan Erdoğan'ın gitmesi şart olmuştur
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "AKP kazanırsa; PKK sevinecek, İmralı canisi heyecanlanacak, sömürgeciler iştahlanacak, hainler alkışlayacak, küresel cinayet projeleri teyit edilecek, maalesef ki hepimiz, tüm Türk ve İslam dünyası kaybedecektir. Tehdit bu kadar yakındır.Başbakan Erdoğan'ın gitmesi şart olmuştur" dedi.
29.11.2013 14:25:46
PKK yatağında büyüdü, Barzani'nin kucağında hırlıyor
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, Ülkemize, MHP'ye ve Lider Devlet Bahçeli'ye eleştiriler getiren Ş.Perver'e cevap verdi. Bozyel, PKK'nın yatağında büyümüş Ş.Perver denilen zavallı mahlük, şimdi de dedesi İngiliz muhibbi olan peşmerge başı Barzani'nin kucağında hırlamaya başladığını belirterek, "Her fırsatta Türk milletine, Türk milliyetçilerine ve liderine saldıranları bir kez daha uyarıyoruz ki; Milliyetçi Hareket, Türkiye'nin milli birliğinin ve kardeşliğinin temel harcı ve ebedi muhafızıdır. Bu itibarla herkes yerini, yurdunu ve dilinin ayarını gözden geçirmeli, haddini bilmeli ve aklı varsa başına almalıdır" diye uyardı. 
29.11.2013 14:20:08
Vural: MGK belgesi doğruysa 28 Şubat devam ediyor
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Taraf Gazetesi'nde yayımlanan, 25 Ağustos 2004 tarihli Milli Güvenlik Kurulu (MGK) belgesini değerlendirdi. "Belge doğruysa 28 Şubat ürünü olan AK Parti, 28 Şubat'ın devamı olarak faaliyet gösteriyor demektir." diyen Vural, konuyla ilgili olarak AK Parti'den açıklama beklediğini söyledi.
26.11.2013 16:48:00
BAŞBAKAN TÜRKİYE'Yİ MAHCUP EDİYOR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan'ın kardeşim deyip bağrına bastığı iblis, Türkmenlerin kanını emmektedir. Erdoğan'ın sıktığı ellerde Türkmen kanı, Türkmen ahı vardır. Sarıp sarmaladığı bedenlerde Türklüğe duyulan nefret gizlidir. Kendisi Türklükle yollarını çoktan ayırmış ve bu treni çoktan kaçırmıştır" dedi. 
26.11.2013 16:46:17
Bahçeli’den dış politika eleştirisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan’ın Mursi hayranlığı, Rabia işaretiyle avunması külfetler getirmiştir. Mısır’da yaşanan açık bir darbedir.aşbakan her konuda olduğu gibi burada da ipin ucunu kaçırmıştır.Başbakan sabah akşam dört yaparak zevkten dört köşe olmuştur." dedi
26.11.2013 16:43:32
Bahçeli'nin başından ayrılmadılar
Meclis MHP Grubu Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı. Bahçeli, salona geldiğinde iki koruması da yanı başında kürsüye çıkana kadar bekledi.
21.11.2013 15:44:04
Seyhan’daki MHP’li analardan aşure etkinliği
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Kadın Kolları Teşkilatı’nın her yıl yapılan geleneksel Aşure programı kalabalık bir davetli topluluğuna ev sahipliği yaptı.
21.11.2013 15:41:56
Başbakan Diyarbakır'da nur topu gibi bir Kürdistan peydahladı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "MHP'nin tarihi kuvva-i milliyedir, Cumhuriyet'i kuran iradedir. Sen bizi kendin gibi köksüz mü sanıyorsun? Biz Erdoğan gibilerden tarih öğrenecek değiliz. Diyarbakır'da tek millet, tek vatan diyorsun ama bu milletin adını söylemiyorsun. Bir taraftan tek vatan diyorsun, bu vatanın adını değiştiriyorsun, Kürdistan diyorsun. Sen bölücü zihniyetine, tek vatan, tek millet, tek bayrak söylemlerini çul olarak kullanıyorsun. Sen Diyarbakır'da 'Türk milleti, ne mutlu Türküm diyene'diyebiliyor musun? Senin koyduğun eser ortada, Diyarbakır'da nur topu gibi bir Kürdistan peydahladın" dedi.
21.11.2013 15:41:03
BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ YİYENLERE ÇAĞRIMIZDIR!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Diyarbakır'daki bölücü kalkışmayı sessizce izleyen büyük kitlenin şimdi tarafını belli etme, Türk devletinden ve milletinden yana tavır aldıklarını göstermelerinin zamanıdır. Türk milletinin bir ve bölünmez olduğu dosta düşmana gösterilmelidir" dedi.
21.11.2013 15:39:05
BAŞBAKAN, PKK İLE DERİN MÜZAKERE İÇİNDE
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Erdoğan ve partisi eliyle Türkiye cumhuriyetinin üniter yapısına ağır bir suikast tertip edildiğini belirterek, Barzani gibi ülkesi Irak'ı bölmüş bir bölücü, devlet protokolü ile ağırlanmış ve adeta Türkiye'yi bölmek için sırada bekleyenlere bir "rol model" sunulmuştur" dedi. Adan, Başbakan Erdoğan Diyarbakında yaptığı konuşmada, "PKK taleplerini kabul ediyoruz, Mehmetçiği şehit edenleri serbest bırakacağız" mesajı verdiğini savundu.
20.11.2013 12:13:12
Damat Ferit’i hortlattılar
MHP lideri Bahçeli, Diyarbakır’da IKYB Başkanı Barzani ile buluşan Başbakan Erdoğan’ı, Kurtuluş Savaşı sırasında hain ilan edilen isimlerle eleştirdi: Neredeyse Anzavur dirilmiş, Ali Kemal yattığı yerden kalkmıştır.
19.11.2013 12:59:26
Bahçeli'den Erdoğan'a sert Ahmet Kaya eleştirisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan keşke burada olsaydı diyerek özlemini haykırmış, protokolde gözyaşları sel olup birbirine karışmıştır. Şehitlere tek bir damla gözyaşı dökmeyen, izansızlar, insafsızlar ve hep nefsine tapan kibir yuvaları koro oluşturup, PKK’lı Ahmet Kaya’nın ağıdını ölümünden 13 yıl sonra yapmışlardır." dedi
19.11.2013 12:58:32
Bahçeli'den Başbakan'ın Diyarbakır ziyaretine sert tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ın hafta sonu yaptığı Diyarbakır ziyaretini çok ağır sözlerle eleştirdi.
19.11.2013 12:57:30
Erdoğan ya Kandil yetiştirmesidir, Ya Türk düşmanıdır
ERDOĞAN YA KANDİL YETİŞTİRMESİDİR, YA TÜRK DÜŞMANIDIR, YA DA TÜRK MİLLETİNİN KANINI EMMEYE YEMİNLİDİR
19.11.2013 12:55:58
PKK'nın hayal edemediklerini Erdoğan gerçekleştiriyor
"Bebek katillerini, şehitlerin katillerini affedenleri bu millet affetmez" diyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Artık Öcalan'a gerek mi kaldı? Onun yapamadığını Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. PKK'nın hayal edemediklerini Erdoğan gerçekleştiriyor" dedi.
18.11.2013 11:45:20
Bahçeli: İkinci habur rezaleti
Almanya Türk Federasyonu’nun 28’nci Büyük Kurultay’ında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başbakan şimdi de kardeşi Barzani ile Diyarbakır’da buluşmuştur. Peşmerge başı ve sözde bir sanatçı Habur’dan Türkiye’ye giriş yapmıştır. Bu ikinci habur rezaletidir” dedi.
18.11.2013 11:44:14
Bahçeli, yurda dönüyor
Ülkücü Hareket, liderini karşılıyor.
18.11.2013 11:43:23
Erdoğan'ın bir kolunda PKK diğer kolunda Barzani var
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, ORTADOĞU'ya çok önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır'da Barzani ile buluşmasına sert tepki gösteren Çetin, ''Erdoğan ve partisinin toplumsal desteğinin azalması, onu daha tehlikeli ve keskin bir zemine sürüklemiş görünüyor'' dedi. 
18.11.2013 11:42:25
BU İKİNCİ HABUR REZALETİDİR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Oberhausen'de Almanya Türk Federasyonu'nun 28. Büyük Kurultay programında konuştu. 
18.11.2013 11:41:23
Başbakan'dan İmralı canisine "AF" mesajı
Başbakan Erdoğan Diyarbakır'daki konuşmasında, "Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını, 76 milyonun bir olduğunu, beraber olduğu birlikte büyük Türkiye yeni Türkiye olduklarını göreceğiz. Hiç endişeniz olmasın" diyerek, İmralı cenisine de "af" mesajı verdi.
14.11.2013 15:41:15
MHP'Lİ ADAN: BU REZALETLERİ NOT EDİYORUZ
BAŞBAKAN Erdoğan'ın Barzani'yi Diyarbakır'a davet etmesine tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, ''Suriye'yi kaybeden, Irak'ı kaybeden, İran'ı kaybeden Türkiye'nin, daha doğrusu AKP'nin sığındığı son adres belli ki Barzani'dir. Sıfır sorundan sıfır komşuya uzanan dış politika rezaletinin son perdesi işte bu görüşme olacaktır. Allah ıslah etsin diyoruz. Tüm bu rezaletleri biz de, milletimiz de not ediyoruz'' dedi.
14.11.2013 15:40:02
BAŞBAKAN, ÖCALAN İLE DÜET YAPSIN
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile Diyarbakır'da yapacağı görüşmede İbrahim Tatlıses ile Şivan Perwer'in düet yapacağı haberlerine ilişkin, "Daha renkli olmasını istiyorsa, bölücü fitneyi kendinden geçirecek bir düetin altına imza atsın, Başbakan, Öcalan ile düet yapsın" dedi.
14.11.2013 15:39:08
Uzlaşmasız bir anayasa, halkın değil, AKP'nin olacaktır
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, uzlaşma olmadan çıkarılacak bir anayasanın, halkın değil iktidar partisinin anayasası olacağını savundu.
12.11.2013 11:26:02
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli Adana Valisi için "AKP Valisi bir meczup gibi terör estirmiştir." dedi.
12.11.2013 11:24:57
Bahçeli'den Adana valisine sert çıkış
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP valisi sanki sokak kabadayıları gibi sanki ona buna sataşmak, çatmak ve kavga çıkarmak için fırsat kollayan bir meczup gibi terör estirmiştir.
12.11.2013 11:22:27
HAREKETİN SEYHAN’DAKİ YANKILARI
Bir rüzgar… Şehrimin orta yerinde. Estikçe esiyor. Korunmaya çalışanların çabaları boşuna. Etkilenmemek mümkün değil.
12.11.2013 11:20:51
Erdoğan-Barzani görüşmesine MHP'den sert tepki
MHP, haftasonunda Diyarbakır'da gerçekleştirilmesi beklenen Başbakan Erdoğan ile peşmergebaşı Mesud Barzani görüşmesine sert tepki gösterdi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başkenti dururken Başbakan neden peşmerge başı ile Diyarbakır'da görüşmeyi tercih etmiştir?" diye sorarken, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şerefini, izzetini hiçe sayamazsınız. Devlet içinde devlet kurmaya mı çalışmaktasınız ya da hayalini kurduğunuz federatif yapının zihinlerde alt yapısını mı hazırlamaktasınız?" tepkisinde bulundu.
12.11.2013 11:19:52
MEDYADA GÖRÜLMEYEN MHP MİTİNGLERİ MİLLİ VİCDANLARDA
Ana akım medya başta olmak üzere, İktidarın yan kolu olanlar da buna dahil, 9 Kasım 2013 Cumartesi Tandoğan'daki Türkiye gerçekliğini görmedi. Söz konusu bu gerçekliğin, elbetteki malum medya organları görmedi diye ortadan kalkacak hali yok. Nedir bu gerçeklik önce ona bakalım, sonra da yakın geçmişten bazı hatırlatmalarda bulunalım:
12.11.2013 11:18:47
TÜRKSÜZ MİLLET VE DEVLET HAYALİ KURANLAR ÇIKMAZDASINIZ
9 Kasım 2013 Türk Demokrasi tarihine kayıt düşen önemli günlerden birisi olarak yerini almıştır. MHP'nin milli değerleri koru ve yaşat temalı mitinglerinin 9.su Tandoğan meydanında Türkiye temasıyla yapıldı. Bu mitinglerde tıpkı 9 ışık gibi ülkenin bugün ihtiyaç duyduğu fikirleri Lider Devlet Bahçeli'nin dilinden Türkiyemizin 9 meydanında dillendirildi.. Bu dokuz mitingin her aşaması üç hilalin daha da bir aydınlanmasına ay yıldızın daha da bir nazlı nazlı dalgalanmasına vesile olmuş milli hafızalara önemli bir bellek kaydı olmuştur.
11.11.2013 14:18:34
TÜRK GENÇLİĞİ AKP'NİN İPİNİ ÇEKECEK
MHP Lideri Bahçeli, "Korkma milletim, korkmayın milletimin fertleri, bu şafaklarda yüzen al sancak ilelebet dalgalanacaktır. Yurdumun üzerinde tüten en son ocak sönmeden, en son millet evladı rahmeti rahmana kavuşmadan Türkiye'ye halel gelmeyecektir" dedi. Bahçeli, Türk gençliğinin iktidarı geldiği gibi göndereceğini belirtti.
11.11.2013 14:16:29
TÜRKİYE AYAĞA KALKTI
Türkiye'nin dört bir yanından milyonlar, MHP'nin Ankara'daki Türkiye Mitingi'ne aktı. Başkent tarihi bir gün yaşadı. Tandoğan Meydanı dar geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, bir kez daha Türk Milleti'nin sesi ve nefesi oldu.
07.11.2013 13:29:36
Ankara Mitingi'ne davet
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Tüm vatandaşlarımızı 9 Kasım saat 14.00'te Ankara Tandoğan Meydanı'nda yapacağımız " Türkiye " mitingimize, demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.
07.11.2013 13:28:05
Milli Değerleri Koru Ve Yaşat
Milli Değerleri Koru Ve Yaşat
07.11.2013 13:26:44
DÜPEDÜZ TÜRK DÜŞMANLIĞI
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Devlet nişanlarından Türkiye Cumhuriyeti'ni vurgulayan iki baş harfin kaldırılması, düpedüz Türk düşmanlığıdır" dedi.
07.11.2013 13:26:00
Hükümet Yedi Kocalı Hürmüz Gibi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan'ın yurtdışına gitmeden önce "öğrenci evleri konusunda" yeni bir gündem maddesi oluşturarak ülkeyi meşgul etmeye devam ettiğini belirterek, "Türkiye'yi nasıl bir Hükümet yönetiyor? Evlere şenlik bir Hükümet var. Başbakan, Kızılcahamam'da bu konuyu gündeme getiriyor. Başbakan'ın yardımcısı ayrı telden, danışmanı ayrı telden çalıyor. Bu kadar çelişki içerisinde kendisini ters köşeye yatırıyor, kendi kalesine gol atıyor, yardımcısını, danışmanını ters köşeye yatırıyor" dedi.
05.11.2013 14:23:27
Bahçeli: AKP'nin kalıcılığı yoktur
MHP Genel Başkanı Bahçeli, AK Parti’nin kalıcı olmadığını öne sürerek; "Şu bir gerçektir ki; AKP konjonktürel, gelip geçici, kökü ve kimliği olmayan, derleme ve toplama bir siyaset kümesidir. Bunca iktidar yıllarına rağmen AKP’nin kalıcılığı yoktur" dedi.
05.11.2013 14:19:38
Bahçeli’den hükümete “Marmaray” teşekkürü
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Marmaray projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Türk milleti için taş üzerine taş koyarsa teşekkür ederiz” dedi.
05.11.2013 14:18:37
Bahçeli: 'Başbakan her sözü ile çürük tahtaya basmaktadır'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Başbakan, bugün 'Yezid' diye mimlediklerine geçmişte kardeşim diyordun;
01.11.2013 13:37:52
MHP seçmeni sana oy değil selam dahi vermez
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün açıklamalarına twitter üzerinden cevap verdi.
01.11.2013 13:36:53
Karakaya: Ankara'yı biz alacağız
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, "30 Mart akşamı, tüm ilçelerde dahil olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağız" dedi.
01.11.2013 13:35:45
AKP, bölücüleri ödüllendiriyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Türkiye; kanlı örgütün temsilcileriyle yol arkadaşlığı yapmayı demokratik çözüm olarak sunan bir iktidarın siyasi cinnetini yaşadığını belirterek, " Cinnetin bir aşaması da sözde Demokratikleşme Paketinin TBMM'ye getirilerek ayrılıkçı projelerin milletin vekillerine onaylatılması hazırlıklarıdır " dedi. Öztürk, Sayın Erdoğan, başkanlık sistemine giden ve bölücülerin hayallerini hakikate çeviren yolda her çareye başvuracaktır. AKP'nin projelerinin anayasa ve yasalara uygunluğunu tartışmaya açmalarıdır. Cumhuriyet savcıları iktidarın projelerini didik didik etmeli, bunların meşruiyetini, uygulayıcıların ehliyet ve maksadını masaya yatırmalıdır" çağrısı yaptı.
29.10.2013 11:46:37
PKK'LIYA ÖDÜL VERMEK NANKÖRLÜK...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Ahmet Kaya'ya Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmesini eleştirdi.
28.10.2013 16:49:25
Erdoğan Türk milletine karşı ret ve inkar cephesi kurmuştur
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın Türk milletine karşı ret ve inkar cephesi kurduğunu vurgulayarak Erdoğan'ın milleti tanımladığı sözlerinin Türk milletine karşı nefret suçu olduğunu söyledi. 
28.10.2013 16:48:26
SAMSUN HAYKIRDI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kim ne yaparsa yapsın, kim hangi oyunu oynarsa oynasın bayrak inmeyecek, ezan susmayacak, millet bölünmeyecek, Türklük silinmeyecektir" dedi.
28.10.2013 16:47:21
VATAN SEMALARINDA ŞAFAK ER YA DA GEÇ SÖKECEKTİR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Kim ne yaparsa yapsın, kim hangi oyunu oynarsa oynasın; bayrak inmeyecek, ezan susmayacak, millet bölünmeyecek, Türklük silinmeyecektir'' dedi.
28.10.2013 16:36:57
BAHÇELİ, BANDIRMA VAPURU'NU GEZDİ
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktığı temsili Bandırma Vapuru'nu gezdi.
24.10.2013 14:04:06
MHP, TÜM MELUN TEZGÂHLARI BOŞA ÇIKARACAK GÜÇTEDİR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, beraberinde Eski Sağlık Bakanı MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Osman Durmuş, Kastamonu Milletvekili Emin Çınar ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Ayanoğlu ile birlikte Amasya ve içlerinde bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu.
24.10.2013 14:03:02
MARMARAY PROJESİ MHP'NİN
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın öve öve bitiremediği Marmaray Projesi'nin MHP döneminde hazırlandığını belirterek, "MHP, Marmaray Projesi'ne damgasını vurmuştur. Bu projenin İstanbul'a kazandırılması konusunda somut adımları atan MHP'dir" dedi.
24.10.2013 14:02:01
Bu ülkede sadece Erdoğan ve şürekası yok
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Kandil'den yapılan açıklamayı sert bir dille eleştirerek, "Bu devlet tehditle yaşayamaz. Biz böyle her kayabaşında havlayanın sözüne göre hareket etseydik bu devleti kuramazdık. Arka ayakları ile kulaklarını kaşıyorlar. Bu ülkede sadece Recep Tayyip Erdoğan ve şürekası yok. Bu sınırların çizilmesinde akıtılan kanların bekçiliğini yapan insanlar da var. Hodri meydan azdan az gider çoktan çok gider. Cesaretleri varsa buyursunlar. Kurarken nasıl bedel ödediysek savunurken de bu kurallar ihlal vakit bedel ödeyeme de hazır olanların varlığını da bu geri zekalılar biliyorlar. Yürekleri yetiyorsa buyursunlar" dedi.
24.10.2013 14:01:03
19 Mayıs ruhu 26 Ekim'de Samsun'da yeniden şahlanacak
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, " Tüm vatandaşlarımızı Türk milletinin kendisine biçilmiş kefeni yırtarak tarihi yeniden yazdığı bir dönemin başlangıcı olan Samsun'da, Cumhuriyet Meydanında 26 Ekim saat 16.00'da gerçekleştireceğimiz " Kurtuluş " mitingimize, bu aziz milletin kurtuluşuna destek olmaya davet ediyorum" çağrısı yaptı.
23.10.2013 14:25:58
Fidan iddiaları için gizli oturum istedi
MHP lideri Bahçeli, MİT Müsteşarı Fidan hakkındaki iddialara ilişkin Başbakan Erdoğan’ı suçlayarak, ‘Devlet memurları boyundan büyük işlere kalkışmışlarsa incelenmeli’ dedi.
23.10.2013 14:25:08
MHP Samsun'da Kurtuluş mitingi düzenleyecek
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milli vicdanı temsil eden milliyetçi-ülkücü camia, Samsun 'Kurtuluş' mitinginde hep bir ağızdan bağımsızlık ve hükümranlık yemini edecektir" dedi.
23.10.2013 14:23:59
MHP'den Erdoğan'a eleştiri
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokratikleşme paketini açıklarken “1839'da Gülhane'de heyecan içinde ferman okuyan aciz devlet adamını andırdığını” iddia etti. Büyükataman, “Post-modern Tanzimat Fermanı başbakan tarafından ilan edilmiştir.
23.10.2013 14:22:40
MHP, "Kurtuluş" mitingi için Samsun'a çıkarma yapıyor
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milli vicdanı temsil eden milliyetçi-ülkücü camia, Samsun 'Kurtuluş' mitinginde hep bir ağızdan bağımsızlık ve hükümranlık yemini edecektir" dedi.
23.10.2013 14:21:01
CANİYLE KAHRAMAN BİRBİRİNE KARIŞTI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin bölgesel meselelerde güvenilmez, itibar ve saygınlığı düşüşte olan bir ülke görünümüne Başbakan ve hükümetinin iflah olmaz hataları yüzünden gerilediğini belirterek, "Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bir grup silahlı kişi tarafından kaçırılan iki pilotumuzun muhatap kaldıkları olayları hükümetin iflas eden dış politikasından soyutlamak, bundan bağımsız görmek mümkün olmadığı gibi doğru da değildir" diye konuştu.
22.10.2013 12:28:37
Bahçeli: Andımız'ı geri getireceğiz
Başbakan Erdoğan'a, ''Ne yaptıysan çekeceksin, ne ektiysen biçeceksin'' diye seslenen MHP Lideri Bahçeli, ''İktidarımızın ilk aylarında Andımız geri getirilecek. Milli bayramların hakkına uygun kutlanması sağlanacak'' sözlerini verdi.
22.10.2013 12:26:17
Bahçeli Erdoğan'ı topa tuttu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin gittikçe büyüyen demokrasi açığı olduğunu öne sürerek, “Başbakanın demokrasiden anladığı PKK’ya teslimiyettir. Başbakan’ın özgürlük kriteri teröristlerin hain niyetleriyle bire bir örtüşmektedir. Türklük silinirse, milliyetçilik çiğnenirse, millet parçalanırsa, şehitlerimizin kanlıları, milletimizin ve vatanımızın düşmanları kazanırsa, bunun adı ileri demokrasi olacaktır. AK Parti’nin mantığı da budur” dedi.
22.10.2013 12:24:44
Geri getireceğiz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
22.10.2013 12:23:38
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
21.10.2013 13:40:30
MİLLİ DEĞERLERİ KORU VE YAŞAT
MİLLİ DEĞERLERİ KORU VE YAŞAT
12.10.2013 13:27:36
Teröristler Başbakanla ümitlenmiştir
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan demokrasiyi bükerek, asıl mesaj ve saygınlığından soyutlayarak silah gibi kullanmaktadır. Özgürlüğün, hak ve hukukun gerçek ruhu hırpalanmış, bölücülüğün yol haritasına çevirilmiştir. Bugün yaşadıklarımız kabus gibidir" dedi.
12.10.2013 13:20:47
DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNİN İÇYÜZÜ
İLERİ demokrasi parolasıyla sunulan ve yasal değişiklik gerektiren kısmı iktidar partisi tarafından parlamento gündemine getirilmesi planlanan Demoktratikleşme Paketi, partimizce dikkatle takip edilmektedir. MHP; paket Meclis gündemine geldiğinde üzerine düşen görevi Türk milleti adına yerine getirecek ve bölücülere verilecek tavizlere TBMM'yi noter kılmaya yönelik çabalara karşı duracaktır.
11.10.2013 14:27:56
Türklüğe kin duyanlara AKP eli uzatılmış
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa’da yapımı tamamlanan Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı ve Manisa Kent Park’ın temel atma törenine katıldı.
11.10.2013 14:27:12
MHP'YE HİÇBİR TEHDİT SÖKMEZ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "MHP Engin Alan'ı ihraç etmeli, yoksa parti kapatma davasıyla karşı karşıya kalabilir" şeklindeki görüşlere sert tepki gösterdi. Vural, "Kim yapıyor bunu, Bekir Bozdağ mı, Recep Tayyip Erdoğan mı, Sadullah Ergin mi? Herhalde onlar yapıyordur. MHP'yi hiçbir şeyle korkutamazlar. Ateş olsanız cürümünüz kadar yer yakarsınız. MHP'ye hiçbir tehdit sökmez. MHP, darbeci AKP ile darbeci Erdoğan'ı deşifre etmeye kararlıdır" dedi.
11.10.2013 14:26:13
Tezkere arşivde saklamak için değil
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Meclis'te oylanan Irak tezkeresiyle ilgili, "Biz, elbette ki kutsal değerlerimize, özellikle de demokrasimize kast eden teröristleri vurmanız ve Hükümet olarak girdiğiniz gayr-ı demokratik yoldan dönmeniz için işbu tezkereye destek vereceğiz. Dikkat edin: "vurmanız" için diyoruz, tezkere metnini arşivlerde sarartmanız veya müzakerelerinizde pazarlık unsuru olarak kullanmanız için değil" dedi.
11.10.2013 14:25:11
Bunların niyeti İstiklal Marşı'nı da yasaklamak
Başbakan Erdoğan'ın Reşit Galip ile ilgili sözlerini de eleştiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türk milletine ırkçı demek ancak ırkçı bir zihniyetin tezahürüdür. Sen Türk milleti önünde yemin etmedin mi, bayrağımız Türk bayrağı değil mi, ırkçı bayrak diye onu da mı sileceksin? lafı dolaştırmasın. Bunların niyeti İstiklal Marşı'nı da yasaklamak herhalde" dedi.
09.10.2013 12:59:48
Sen slogan milliyetçisi bile olamazsın
MHP lideri Bahçeli, Öğrenci Andı’nın kaldırılması nedeniyle ‘milliyetçilik’ tartışması yaşadığı Başbakan Erdoğan’a cevap verdi: Biz göğsümüzü gere gere Türküz diyoruz. Peki, neyinle iftihar ediyorsun?
09.10.2013 12:57:44
BAHÇELİ: TÜRKLÜKLE UĞRAŞMA, HAÇLI SEVDANDAN VAZGEÇ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türklükle uğraşma, Haçlı sevdandan vazgeç. Onlar emeline ulaşamadı. Sen ise asla hedeflerine varamayacaksın. Sayın Başbakan 'Andımız' slogan değil, adı üstünde anddır." dedi.
09.10.2013 12:55:50
ANDIMIZ'I SÖYLEYEREK YÜRÜYECEĞİZ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket'in gücü hepinize yetecektir. Andımızı söyleyerek yürüyeceğiz, milleti yükselterek, ayrımcılığı def ederek, marşlarımızı çalarak koşacağız, dünümüzden ayrılmayarak geleceğe bir mızrak gibi varacağız" dedi.
03.10.2013 14:24:45
MHP'den afişli tepki
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi’nde 'Andımız'ın kaldırılması kararına MHP'den afişli tepki geldi.
03.10.2013 14:22:22
'Andımız' MHP binasında
MHP Genel Merkezi'nin dış cephesine, "Andımız"ın yazılı olduğu büyük boy afiş asıldı.
03.10.2013 14:21:03
Bu karanlık tabloyu ortadan kaldıracak yegâne güç MHP'dir
MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, MHP'nin Cumhuriyet'in temelini oluşturan bin yıllık kardeşliği yaşatmaya kararlı olduğunu vurgulayarak, "5 Ekim'de İstanbul'da partimizce düzenlenecek Demokrasi Mitingi'nin sözde Demokratikleşme Paketi'nin Başbakan Erdoğan tarafından açıklanmasından sonraya tesadüf etmesi anlamlıdır. Mitingde havaya kalkan eller, demokrasiyi paketleyip bölücü terör örgütüne peşkeş çekmeye çalışan iktidarın yüzüne tokat gibi inecektir" dedi.
03.10.2013 14:19:57
Erdoğan, gerçek niyetini kamufle ediyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın önerdiği seçim sistemlerinin topluma sunulmuş alternatif olmadığını belirterek, "Gerçek niyetini kamufle eden bazı öneriler ortaya koymuş oluyor sözde" dedi.
01.10.2013 13:02:53
Hani MHP’liydin CHP nereden çıktı?
MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı Gökhan Atılgan ile yaptığı söyleşide Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Hüseyin Sözlü’nün belirlenmesinden hemen sonra Adanalılara attığı telefon mesajını “eksik” ve ‘garip’ olarak değerlendirdi.
01.10.2013 12:57:57
Bahçeli'den paket eleştirisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yasama yılının ilk gününde partisinin grup toplantısında dün açıklanan Demokratikleşme Paketi'ni eleştirdi. Bahçeli, paket için ''Usul ve esas bakımından antidemokratik'' yorumunda bulundu. Başbakan Erdoğan'ın bir yerde doğru konuştuğunu söyleyen Bahçeli 'Bir yerde doğru konuştu. Korkaklar zafer anıtı dikemezler.' dedi.
01.10.2013 12:57:12
Bahçeli'den pakete ilk yorum
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokratikleşme Paketi'nin, pazarlıklar sonucu hazırlandığını ileri sürerek, "Bu pakette Türk milleti yoktur. TBMM iradesi yoktur. Pakette milletimizin beklentileri asla yer almamıştır" dedi.
01.10.2013 12:55:55
MHP'de sürpriz değişiklik
İzmir Milletvekili Vural görevine devam ederken, Mersin Milletvekili Mehmet Şandır'ın yerine Kayseri Milletvekili Halaçoğlu yeni grup başkanvekili oldu
01.10.2013 12:53:41
Paketten PKK’ya sus payı çıktı
MHP, demokratikleşme paketinin, “PKK’ya sus payı” olduğunu öne sürdü.
01.10.2013 12:47:19
Bahçeli, Etimesgut'ta 3 tesis, 37 park açtı
MHP lideri Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi tarafından yapılan Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Emekli Konağı, Emiryaman Kreş ve Gündüz Bakımevi ile 37 parkı hizmete açtı. Bahçeli "Modern belediyeciliği görmek isteyenlerin Etimesgut'a gelmelerinde yarar var" dedi. Açılışların finalinde Sibel Can konser verdi.
01.10.2013 12:45:05
İŞTE MHP'NİN ADAYLARI
MHP'nin yerel seçimlerde göstereceği adaylardan 252'si Ankara Arena Spor Salonu'nda Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından açıklandı.
01.10.2013 12:40:25
ARTIK YETER, ŞİMDİ SÖZ SENİN TÜRKİYEM
Yerel seçim adaylarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,''Artık bundan sonra yöreleriniz sizleri bekliyor.Şimdi Türkiye sizleri istiyor. Şimdi Türk milleti sizlerle bütünleşmek için sabırsızlanıyor'' dedi.
27.09.2013 14:34:46
İktidar azınlıklara karşı tahammülsüz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dün MHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, Ankara’daki Gezi eylemleri sırasında polis tarafından öldürülen Alevi vatandaş Ethem Sarısülük’e destek çıktı.
27.09.2013 14:31:00
MHP'den demokrasi mitingi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Demokrasi” temalı 7. mitinglerini 5 Ekim Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştireceklerini belirterek, “İstanbul köhnede değişim arayanlara, kuytuda yeni gözleyenlere ve menfaatte buluşmayı önerenlere elbette sessiz kalmayacaktır. Bu tarihi miting değişim için bir fırsattır” dedi.
27.09.2013 14:29:55
Türkçe; Türk milletinin şah damarıdır
Türk Dil Bayramı münasebetiyle mesaj yayınlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Dilini kaybetmiş milletler köklerini ve kimliklerini unutmanın yanısıra, tarih sahnesinden de yavaş yavaş silinip gideceklerdir. Bu itibarla Türkçe; Türk milletinin şah damarı, can evi, varlığının zırhıdır. Türkçe tökezlerse Türk milleti kaybedecek, bozguna uğrayacak ve Türk vatanı habis emellerin, ifrit niyetlerin, fitne ateşinin hışmına uğrayacaktır" diye uyardı. Bahçeli, "Büyük milletimizin Türk Dil Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum"dedi. 
27.09.2013 14:28:41
AKP'nin "Paketi"ni PKK biliyor, muhalefet bilmiyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Türkiye'nin sadece dış ve sınır güvenliği değil, takip edilen yanlış dış politika sebebiyle Türkiye'nin iç güvenliği de tehdit altında. İstanbul'da kayıtlı 25 bin Suriye'den gelen mülteci var. Valiliğin tahmini dahil 100 bin civarında Suriye'den gelen insan var. Bunların kim olduğunu, kimler olduğunu, hangi maksatla geldiğini ve nerede olduğunu bilmiyoruz. Paketle ilgili üzücü mesele terör örgütünün bildiğini, Türkiye'deki Parlamento'da temsil edilen muhalefet partilerinin bilmiyor olmasıdır" dedi.
27.09.2013 14:27:12
AKP sahte oy oranlarıyla milleti kandırmaya çalışıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Adı bilim hırsızına çıkmış ve Tayyip Erdoğan'ın akıl hocası olduğu bilinen birisinin partilerin oy oranlarına ilişkin ahk‰m kestiğini belirterek, "Milleti böldükleri gibi partilerin oylarını da taksim ediyorlar.
27.09.2013 14:25:57
MHP'DEN MEDYAYA YEREL SEÇİM MEKTUBU
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN'ın basın-yayın organlarının yöneticilerine gönderdiği mektup aynen şöyle:
26.09.2013 14:28:01
MHP'den Arınç'a anladığı dilde cevap
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın MHP Lideri Bahçeli'yi yakışıksız sözlerle eleştirmesine sert tepki gösterdi. 
26.09.2013 14:27:14
NE SÖYLEDİĞİNİ BİLMEYEN BAHTSIZ BEDEVİ
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP'ye kin kusmayı alışkanlık haline getiren AKP sözcüsü Hüseyin Çelik'e, anladığı dilden cevap verdi.
26.09.2013 14:26:12
Derin AKP işbaşında
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Gerek Gezi Parkı olaylarının geldiği nokta, gerek PKK ile yapılan işbirliği göstermektedir ki, derin AKP işbaşındadır. Hepimizin arasına fitne ve fesat sokulmaktadır. Hangi taraftar grubu olursa olsun onlar bizim insanımız ve bu insanları çatışmacı bir ortama sokmak insafsızlıktır. Başbakan bu insafsız ve vicdansız politikayı dile getirmeye devam etmektedir. 3-5 oy uğruna milletin huzuru, sporun ruhu yok edilmeye çalışılmaktadır. Bu olayların hafife alınacak bir tarafı yoktur. Oy için insanı birbirine kırdırmak, insanların arasına soğuk savaş ve demir perde koyarak, bu milletin sosyal uzlaşma sistemini dinamitlemektir" dedi.
24.09.2013 12:02:12
Başbakan ateşle oynuyor
MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın açıklayacağı demokratikleşme paketini sert sözlerle eleştirip ‘Türkiye çıkmaz bir sokağa kıstırılmış halde’ dedi.
24.09.2013 12:00:37
Başbakan ateşle oynuyor
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Demokratikleşme paketiyle PKK'ya gülücükler saçan, ikramlarda bulunan Başbakan bu ihanet ısrarını bırakmalı, hayatın her alanında patlamaya ramak kalmış bombalara dikkat kesilmelidir'' dedi. 
24.09.2013 11:59:34
MHP seçime hazır
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yerel seçimlerde, 1396 seçim noktasının hepsinde aday göstereceklerini belirterek, hiçbir siyasi parti ile ittifak yapmadan seçimlere katılacaklarını açıkladı.
23.09.2013 13:11:20
AKP'yi sandığa gömün
Isparta'da konuşan MHP Lideri Bahçeli, demokratikleşme paketiyle ilgili 15 günden bu yana "paket açıklanacak açıklanmayacak" tartışmaları ile milletin oyalandığını vurguladı. Bahçeli, "Sandığa gidin, sandıktan çıkan AKP'yi sandığın içine gömün" çağrısı da yaptı.
21.09.2013 11:23:17
Türkiye'nin Suriye politikası İslami bir politika değildir
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AKP hükümetinin Suriye politikasının İslami bir politika olmadığını belirtti. AKP hükümetinin ABD istemeden adım bile atamadığını, milletten toplanan vergilerle El Nusra'nın desteklendiğini ve taşeronluk yapıldığını savunan Vural, AKP hükümetinin Suriye politikasında "çıkmaz sokağa" girdiğini, izlenen politikanın ülkenin milli menfaatlerini bozduğunu savundu.
21.09.2013 11:22:06
MHP bütün seçim çevrelerinde iddialı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, Yapılacak yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye'nin huzur ve istikrarı için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Ülkemizin bütün seçim çevrelerinde iddialıyız. İnanmış kadro ve teşkilat yapımızın dinamik karakterinin öncülüğünde, tıpkı milli bir seferberlik anlayışıyla hareket ederek başarıya ulaşacağımızdan en ufak şüphe duymuyorum.
20.09.2013 14:10:45
MHP'li Vural: PKK sürekli el yükseltiyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Demokratikleşme Paketini “bombalı paket” olarak nitelendirirken, “Bu paket İmralı’nın onayına gönderilmektedir. AKP, PKK kumarında PKK sürekli el yükseltiyor, Erdoğan bu blöfleri yiyor” dedi.
20.09.2013 14:09:54
Hedef, dağı ovaya indirmektir
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Amaç ve hedef, dağı ovaya indirmektir. PKK'nın terör unsurlarını milis olarak, savunma gücü olarak kullanmaktır" dedi. Silah bırakma yerine PKK'yı şehre indirmenin müzakerelerinin yürütüldüğünü" söyleyen Vural, demokratikleşme paketini "bombalı paket" olarak değerlendirdi.
20.09.2013 14:08:35
AKP, yolun sonuna geldi
HER yönü ile AKP'nin 11 yılını değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Ülkeyi parlamentoda önemli sayısal desteği olan ve önemli halk desteğinin h‰l‰ arkasında olduğunu iddia eden beceriksiz AKP yönetimi yolun sonuna gelmiştir. Ömrü, ihanet sürecini tamamlamaya yetmeyecektir" dedi.
20.09.2013 14:07:08
Gazilerimiz hepimize emanettir
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Gazilerimiz Türk Milleti'ne çok büyük hizmetler yapmış, ateşe adeta meydan okumuş, çetin şartlara korkusuzca göğüs germiş kahramanlar olarak hepimize emanettir" dedi.
18.09.2013 11:52:39
Eğitim sistemi laçka oldu
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Artık laçkaya dönen bir eğitim sistemi, canı sıkılanın üzerinde oynamalar yaptığı sınav yapısı herkesi canından bezdirdi" dedi. 
17.09.2013 12:15:00
AKP'yi; MHP korkusu sardı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP'nin 14 Eylül'de Elazığ'da gerçekleştirdiği " Kardeşlik " temalı açık hava toplantısında buluşan yüzbinlerin coşku ve heyecanı, yandaş medya tarafından gündemden gizlenmeye çalışılmıştır" dedi. 
16.09.2013 12:57:04
Seyhan’ı yaşanılır bir kent haline getireceğiz
Yaklaşan yerel seçimler öncesi görüştüğümüz Milliyetçi Hareket Partisi Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, önümüzdeki seçimlerin bir yerel seçimden çok Türk milletinin referandumu anlamı taşıyacağını söylüyor.
16.09.2013 12:54:44
Bahçeli: Biz soy çetelesi tutmadık
Bahçeli Elazığ’da ”Bölmenin parçalanmanın nöbetini tutan zihniyetlere sırtımızı döndük. Soy sop çetelesi tutmadık. Tarihin hiçbir değerinde ırkçılık yapmadık” dedi.
16.09.2013 12:53:11
SENİN KAÇ YÜZÜN, KAÇ SIFATIN VAR
MHP Lideri Bahçeli,"Söyler misin bize, senin kaç yüzün, kaç sıfatın, kaç şahsiyetin vardır? Sayın Başbakan, unutma ki, fos çıktın, balon gibi söndün, mum gibi eridin, kaynayan su gibi buharlaştın ve gerçek niyetlerini sonunda ele verdin'' dedi.
16.09.2013 12:51:44
Vallahi iktidar olacağız
Elazığ'daki 'Kardeşlik Mitingi'nde, bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, "Vallahi hainlerin korkulu rüyası olarak iktidara mührümüzü vuracağız" mesajını verdi. 
16.09.2013 12:50:51
PKK'ya taviz üstüne taviz veriliyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bu demokratikleşme paketinin PKK'ya verilen tavizlerin üstünü örtmek için kullanılan bir zarf olduğunu düşünüyorum. Çözüm ve barış diye kullanılan sözcüklerin hepsi de PKK terör örgütüne siyasal tavizleri vermenin zarfı olmuştur" dedi. Vural, çözüm ve barış olarak anlatılan yaklaşımın sadece Abdullah Öcalan'ın istek ve arzularını yerine getirme sürecine döndüğünü söyledi..
13.09.2013 11:50:11
Ülkücü hareket, devlete bir kez olsun sırtını çevirme
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Ülkücü hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben'anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir" dedi. Ülkücü hareketin Türkiye'yi komünist emperyalizmine kurban etmek isteyenlere karşı vatan müdafaası yaptığını ve bu nedenle darbenin esas hedefi olduğunu değerlendiren Demirel, "Benzerlerine az rastlanan bu büyük zulme rağmen ülkücü hareket, askerlik kurumuna ve devlete bir kez olsun sırtını çevirmemiş, düşman olmamıştır" açıklaması yaptı. 
13.09.2013 11:48:52
O zulüm dolu günleri unutmak mümkün mü
MHP Genhel Sekreteri İsmet Büyükataman, 12 Eylül Türk milletinin milli-kültürel erozyona karşı vatan topraklarının kaybedilmemesi için diktiği fidanların acımasızca kırılma tarihidir " dedi. Siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçen bu davada ülkücülerin, sanık sandalyesine oturtularak yargılandığını hatırlatan Büyükataman, o zulüm ve baskı dolu günleri unutmamız mümkün olmadığını söyledi.
13.09.2013 11:44:23
PKK, AKP Hükümeti'ne 'ayar'veriyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Terör örgütü PKK, AKP Hükümeti'ne 'ayar'vermektedir. Sözde çözüm sürecinin inisiyatifi hükümette değil PKK'dadır. Birkaç genci sokakta yürürken tehdit olarak algılayan AKP Hükümeti, nedense binlerce eli kanlı PKK'lıya müsamaha göstermektedir. Bu böyle devam edemez. Demokratikleşme paketi adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığı, birliği, bütünlüğü ve hükümranlık hakları zedelenmektedir. Teröristin, devletimizle, milletimizle dalga geçmesine sebep olanlar; bunun hesabını eninde sonunda vereceklerdir" dedi.
12.09.2013 12:32:56
PKK EMRETTİ, AKP HAREKETE GEÇTİ
Hükümet, Kandilli katillerin Anayasal güvence dayatmasını yerine getirebilmek için formül arıyor.
12.09.2013 12:32:01
Vural: Terörü bitirmeliyiz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Kral FM'de Gezegen Mehmet'in konuğuydu. Vural, çözüm sürecinde milli kimliğin etnik kimliklere göre ayrıştırılmaması gerektiğini söyledi.
12.09.2013 12:30:46
AKP, her şeyi PKK'ya devretti
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "AKP Hükümeti tarafından ülkemiz idare edilememektedir" dedi. "AKP hükümeti ülkeyi; iç siyasette, sosyal hayatta, dış siyasette, ekonomide, problem yumağı yaratmış içinden çıkılmaz bir hale sokmuştur" diyen Ayhan "PKK'nın talepleri ile ülke gündemini oluşturmaktadır. Daha doğrusu AKP gündem oluşturma yeteneğini kaybetmiş bunu PKK'ya devretmiştir" açıklaması yaptı.
11.09.2013 12:16:00
Bahçeli: Süreç ellerinde patladı
MHP lideri Bahçeli, KCK’nın ‘çekilme durdu’ açıklamasıyla ilgili ‘Bir avuç eşkıyanın milletimize kafa tuttuğu görülmektedir’ dedi.
11.09.2013 12:14:48
Bahçeli'den Olimpiyat açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul’un, 2020 Olimpiyatları ev sahipliği için seçilememesiyle ilgili, “Olimpiyat Komitesinin kriterleri, yazılı olmayan kuralları nelerdir ki İstanbul buna uymamış, uyamamıştır? Türkiye’nin başını öne eğmeye, milletimizi hayal kırıklığına uğratmaya niyet ve zihniyetleri aşağı yukarı belli olan Olimpiyat Komitesi’nin hiçbir hakkı olmayacaktır” dedi.
11.09.2013 12:12:50
Hainlere AKP ampulüyle gün doğdu
MHP Lideri Bahçeli, ''Başbakan ihanete destek vermiş, çözülmeye ve bölünmeye el uzatmıştır. Bölücülerin yanında durmuş, İmralı canisinin sırdaşı olmuş ve sonuçta da milli iradeye nankörlükten suçüstü yakalanmıştır'' dedi.
10.09.2013 14:12:54
Başlamamıştı ki dursun
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, KCK’nın açıklamasıyla ilgili “Çekilme adlı tiyatro oynanıyor. Zaten çekilme yoktu ki, ne durması” dedi.
10.09.2013 14:08:50
MHP Suriye'ye operasyona karşı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, partisinin, Suriye'ye yönelik askeri bir operasyonu hele de BM onayı olmaksızın doğru bulmadığını ifade etti.
10.09.2013 14:06:47
ŞEYTANLA İTTİFAK İFLAS ETTİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin,''Bizzat hükümet eliyle, Türkiye'nin bir bölgesi terör örgütüne teslim edilmiş, bölgedeki vatandaşlarımızın devletle olan bağı asgariye indirilmiştir. Başbakan, Türkiye'nin iç güvenliğine ve milli birliğimize bir bomba bırakmıştır'' dedi.
10.09.2013 14:05:19
PKK'LILARI NASIL İZLİYORSUNUZ?
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde PKK'lıları nasıl izliyorsunuz, hudutlarımız içerisinde Mayıs ayından bugüne kadar ne kadar terörist tespit ettiniz, tespit edilen teröristlere karşı Türk Silahlı Kuvvetleri ne yapmıştır? Sorularını yönelterek Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın cevaplamasını istedi.
10.09.2013 14:04:27
'KARDEŞLİK' MİTİNGİ
"Milliyetçi Hareket Partisi 9 ilde yapmayı planladığı “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” açık hava toplantılarımızın ilkini Bursa’da “Kuruluş”, ikincisini İzmir’de “Bayrak”, üçüncüsünü Adana’da “Vatan”, dördüncüsünü Erzurum’da “Birlik”, beşincisini Konya’da “Türkçe” temalı olarak coşkulu bir katılım ile gerçekleştirildi.
10.09.2013 14:03:24
VURAL: ZATEN ÇEKİLME YOKTU Kİ!..
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Çekilme adlı tiyatro oynanıyor. Zaten çekilme yoktu ki, ne durması" değerlendirmesinde bulundu.
10.09.2013 14:02:31
Kardeşliğimizi kimse bozamaz
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, partisince Elazığ'da 14 Eylül'deki "Kardeşlik" temalı açık hava toplantısı hakkında ORTADOĞU'ya açıklamalar yaptı.
09.09.2013 15:26:02
Eski hakimiyet sahalarımız felaketin içinde
MHP Lideri devlet Bahçeli, Osmanlı sonrasında, yakın ve uzak coğrafyalarda bir zamanlar sağlanan huzur, barış ve istikrar ortamının birden bire kesildiğini belirterek, "Bugün eski hakimiyet sahalarımız felaketlerin içine gömülmüştür" dedi.
09.09.2013 15:24:32
Söğüt'te Bahçeli coşkusu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 732'ncisi düzenlenen "Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri" ne katıldı. Şenlik öncesinde ilçe girişinde partililer tarafından karşılanan Bahçeli, Ertuğrul Gazi'nin türbesini ziyaret ederek dua etti. Buradan programın yapıldığı alana geçti.
09.09.2013 15:23:18
"732. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri" başladı
Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 732'incisi düzenlenen ve 3 gün sürecek "Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri", 16 Türk büyüğünün büstleri bulunan alanda gerçekleştirilen törenle başladı.
09.09.2013 14:12:21
Türkiye'nin kaderi MHP ile değişecek
14 Eylül'de Elazığ'da yapılacak olan "Kardeşlik Mitingi" çalışmaları için Sivas'ta bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye'nin girdiği çıkmaz sokaktan geri döndürülmesi, bölgede sorun çözme ve istikrar unsuru olma özelliğine yeniden kavuşturulması, MHP iktidarında mümkündür" dedi. 
02.09.2013 16:21:35
Bahçeli'den hükümete çok ağır sözler!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kütahya’nın Domaniç İlçesi’nde düzenlenen Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri’nde yaptığı konuşmada, "Bize vatan ve millet bilincini aşılayan tüm ecdadımıza layık olmak için mücadelemizi inançla sürdüreceğiz. Bu toprakları vatan yapan aziz ecdadımızdan devraldığımız emaneti hakkıyla korumak ve kollamak bizler için şeref ve namus borcudur" dedi.
02.09.2013 16:20:12
BAHÇELİ: BU VATANIN EBEDİ SAHİPLERİYİZ
Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda büyük rol üstlenen, dirayeti ve aşiretine olan bağlılığı ile dillere destan olan Hayme Ana, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde anıldı. Bu yıl 732'ncisi düzenlenen Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri'ne MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.
02.09.2013 16:19:07
Bahçeli açılışlar yaptı, ziyaretlerde bulundu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta Belediyesi tarafından yaptırılan yatırımların açılışlarını yaptı. Bahçeli, çeşitli açılış törenlerine katılmak ve ziyaretlerde bulunmak için geldiği Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi kavşağında partililer tarafından karşılandı.
02.09.2013 16:18:04
ERDOĞAN'IN MASKESİ DÜŞTÜ
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "İmralı canisi ile hükümet arasındaki pazarlıklar Başbakan Erdoğan ve hükümetinin maskesini düşürmüş ve aziz milletimiz acı gerçeklerle ve sorumlularıyla üst üste tanışmıştır" dedi.
02.09.2013 16:17:10
Bunların tek derdi hizmetkarı oldukları USA
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP'nin Suriye politikasını eleştirirken, "AKP, Türkiye'yi Müslüman dünyasında adeta Haçlılar'ın jandarması konumuna getirmiştir" dedi. Vural, Esma'ya ağlayanların, Rabia işareti yapanların, Müslümanlar'ın yanında olduklarını söyleyenlerin, şimdi emperyalist güçlerle yeni Irak yaratma peşinde olduklarını belirterek ''Bunların derdi ne demokrasi ne İslam dünyası ne Esma ne de Musa. Bunların tek derdi hizmetkarı oldukları USA" dedi.
29.08.2013 12:27:04
Bahçeli'den Suriye çıkışı: Hükümetin birinci görevi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:"Birleşmiş Milletler kimyasal silah uzmanlarının Suriye'de yaptıkları inceleme ve soruşturmanın neticesi muhakkak ki sabırla beklenmelidir."
29.08.2013 12:26:06
Meclis tezkerenin süresini uzatmalı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak Suriye politikası nedeniyle hükümete sert eleştiriler yöneltti.
29.08.2013 12:24:27
BAHÇELİ'DEN SURİYE UYARISI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP Hükümeti gönüllü koalisyon şakşakçılığı ve çığırtkanlığı yaparak Esad'ı devirme hayallerinden evvel, Türkiye'nin hak ve hukukunu koruma ve sağlama alma hedefine sadakatle odaklanmalıdır" dedi.
28.08.2013 13:57:36
Bu hafta seçim olsa: AKP: 34.0, CHP: 25.1, MHP: 28.4
GEZİCİ Araştırma şirketinin, Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde, 36 ilde toplam 5 bin 278 katılımcıyla, yaptığı ankete göre "Bu hafta bir yerel seçim yapılsa belediye meclisinde oyunuzu kime, hangi partiye verirsiniz" sorusundan "AKP: 34.0, CHP: 25.1, MHP: 28.4" çıktı. Ankete göre AKP'ye oy verenlerin ikinci partisi; MHP. "AKP kimlerden oy kaybediyor" diye bakıldığında 18 -27 yaş arası gençlerden ve bu oyların büyük bir kısmı MHP'ye gidiyor.
27.08.2013 14:11:57
Asker göndermek TBMM’nin yetkisidir
Davutoğlu’nun ‘Suriye koalisyonunun içinde yer alırız’ sözlerine, MHP’li Vural ‘Sen nasıl oluyor da TBMM’nin vermediği bir yetkiyi kullanabileceğini söylüyorsun’ yanıtını verdi.
27.08.2013 14:06:06
BİZ; AYIRMAK VE BÖLMEK İÇİN BU TOPRAKLARI VATANLAŞTIRMADIK
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamalasında,"Malazgirt Zaferi, sonuçları itibariyle Türk tarihinin en mübarek, en şanlı ve en görkemli zaferlerinden birisi olarak tarihe nam bırakmış ve hepimizin gururu haline gelmiştir.Her yanı bir cennet köşesi olan aziz vatanımız gözlerini 942 yıl önce açmış, hasretle beklediği sevdalılarıyla böylelikle tanışmış ve de kaderimiz olarak maddi ve manevi servetimiz olmuştur."dedi.
27.08.2013 14:04:29
MHP'Lİ VURAL'DAN DAVUTOĞLU'NA SURİYE TEPKİSİ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Suriye ile ilgili açıklamasına ilişkin, "Yurt dışına asker gönderme, buralarda asker bulundurma yetkisi TBMM'ye aittir. Sen nasıl oluyor da TBMM'nin vermediği bir yetkiyi müdahale, bir koalisyon amacıyla kullanabileceğini söylüyorsun?" dedi.
26.08.2013 12:35:02
Yaşananlar BOP’un kan tutkusudur
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ey Başbakan; Esma’yı sırtından vuranlarla cinayet sofrasına oturan sensin. Dün Tahrir’i överken, şimdi Adeviyye’yi göklere çıkaran çelişki abidesi sensin. Necefli, Bağdatlı, Kerküklü, Kabilli, Mogadişulu, Halepli, Trabluslu, Hamalı kadınlara, çocuklara ve günahsız canlara ateş açanlarla ahbaplık yapan sen ve hükümetindir” dedi.
26.08.2013 12:33:03
TÜRKÇE SUSARSA TÜRKLÜK DURACAK
MHP Lideri Bahçeli, "Türk milletinin egemenlik haklarını hazmedemeyenler Türkçe başta olmak üzere, milli ve manevi değerlerimize topyekûn saldırmaktadır" dedi.
26.08.2013 12:31:47
BAHÇELİ: VATAN ELDEN GİDİYOR FARKINDA MISINIZ?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Konya'da düzenlenen Türkçe mitinginde konuştu. Erdoğan ve AKP'ye sert sözlerle yüklenen Bahçeli "AKP, PKK ile işbirliği halindedir.AKP, düşmanla aynı kareye girmiş, aynı pisliğe bulaşmış, aynı çamura saplanmış ve aynı kirli hedefe yönelmiştir. Abartısız söylemek isterim ki, hükümet çıldırmış, aklını oynatmıştır." dedi.
26.08.2013 12:30:51
Mısır, Suriye ve Başbakan'ın gözyaşları
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakan Erdoğan'a göndermeler yaparak, " Siz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı olarak, önce şehitlerimize, şehit ailelerine ve gazilerimize olan sorumluluğunuzu bilecek, onlara yaptığınız haksızlığı sonlandıracaksınız " dedi.
26.08.2013 12:29:41
Sınırımızdaki durum kaygı verici
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Başbakan Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde Suriye krizine bağlı olarak sınıra yakın bölgelerde oturan halkın can ve mal güvenliğinin tehlikeye girdiğini vurguladı. Türkiye'nin güney sınırındaki hareketliliğin her geçen gün endişe verici şekilde arttığına dikkati çeken Yalçın, önergesinde sınırda yaşananları tek tek sıraladı. 
22.08.2013 15:58:16
Bahçeli yarın Bolvadin'e gidiyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın Afyon-Bolvadin'de 29. Kaymak ve Eber Gölü Festivali'ne katılacak. Bolvadin Belediyesi tarafından yapılan tesislerin toplu açılış törenine katılacak olan Bahçeli, burada önemli açıklamalar yapacak.
22.08.2013 15:56:48
Bir tek dövmedikleri kaldı
İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'na yönelik eleştirilerine ilişkin, "Bir tek dövmedikleri kaldı" diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, " AKP yandaşlarının, AKP yönetiminin içeride de dışarıda da yalnızlığa koştuğunu" söylediklerini belirterek, "Bu değerli bir yalnızlıkmış. Bir de bu çıktı devlet adına mı söylüyorlar yoksa Başbakan adına mı belli değil" dedi.
21.08.2013 15:17:12
Yalandan bir karton iktidar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, yalanlarla siyaset yapan bir zihniyetin Türkiye'ye verebileceği hiçbir şeyin bulunmadığını söyledi. "Yalandan bir karton iktidar" bulunduğunu belirten Vural, "Genel Başkanımız için 'Mısır'daki darbeyi kabullenemedi'diyor. Sonra da kükrüyor Mısır'daki darbeyi nasıl kabullenirim. Sonra da bize imanın sesini duy, mazlumların yanında yerini tut'diye sesleniyor. Allah bilir aynaya bakarken kendisine söylüyordur bunu" dedi.
21.08.2013 15:15:47
Öcalan hayal etti, Erdoğan gerçekleştirdi...
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural "PKK'nın her istediğini AKP yerine getiriyor. Bu gidişle sloganlarını değiştirecekler herhalde, 'Durmak yok, PKK ve Öcalan'a hizmete devam'diyeceklerdir. 'Öcalan hayal etti, Erdoğan gerçekleştirdi...'yeni sloganları bu." dedi.
20.08.2013 12:13:47
AKP, Türk Milleti'ni oyalıyor
MHP Lideri Bahçeli, demokratikleşme paketiyle ilgili "Geçmişten bu yana AKP, Türk milletini oyalamaktadır. Bazı PKK taleplerini yerine getirmede, Türk toplumunu alıştıra alıştıra benimsetme yolunu tercih etmektedir.Yine aynı şekilde bu stratejiyi sürdürmektedirler" dedi.
20.08.2013 12:13:01
Bekir Bozdağ'a vurmak suç, Türk milletine vurmak değil (mi?)
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı - Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş "Son günlerde ülke gündemini içi boş meselelerle ziyadesiyle meşgul eden Sayın Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamalarda derin çelişkilerle boğuşmaktadır.
20.08.2013 12:11:59
Türkçe sevdalılarını Konya'ya davet ediyoruz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın " 24 Ağustos'ta Konya'da yapılacak 'Türkçe Mitingi'ne bütün Türkiye ve Türkçe sevdalılarını davet ediyoruz" dedi. 
20.08.2013 12:10:45
Türkiye PKK'ya teslim edilmeden AKP sandıkta yenilmelidir
MHP Lideri Bahçeli "İmralı canisi özgürlüğüne kavuşmadan; Başbakan demokratik yollar aracılığıyla koltuğundan indirilmelidir. Bunu da önce AKP'li kardeşlerim yapmalıdır'dedi.
19.08.2013 10:11:34
Bahçeli’yi Kayseri’de cirit ekibi karşıladı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde, merhum MHP lideri Alparslan Türkeş’in heykelinin de bulunduğu Türklük Anıtı’nı ziyaret etti.
19.08.2013 10:09:28
Önce caniye, sonra Meclis'e
AKP Hükümeti bölücübaşının isteklerini yerine getirmek için bir kez daha harekete geçti. Önce İmralı canisinin onayına sunulduğu iddia edilen sözde "Açılım Paketi" nin görüşülmesi için Meclis'in erken açılması gündemde. 
19.08.2013 10:08:26
BAHÇELİ PINARBAŞI'NDAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Pınarbaşı ilçemizin belediye oluşunun ‘150. Onur Yılı” anısına düzenlenen şenliğe katılmaktan mutluluk duyuyorum." Dedi
19.08.2013 10:06:57
Türkiye PKK'ya teslim edilmeden AKP sandıkta yenilmelidir
MHP Lideri Bahçeli "İmralı canisi özgürlüğüne kavuşmadan; Başbakan demokratik yollar aracılığıyla koltuğundan indirilmelidir. Bunu da önce AKP'li kardeşlerim yapmalıdır'dedi.
19.08.2013 09:57:18
Konya mitingine davet
KONYA'da 24 Ağustos'ta yapılacak 'Türkçe'mitingi " ile ilgili açıklamalar yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, " Umut ediyorum ki; Konya'da yapılacak olan Türkçe mitinginin ardından Milliyetçi Hareketin bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün h‰linde büyük Türkiye'yi yeniden inşa etmek üzere çıktığı tek başına iktidar yürüyüşü daha da hızlanacaktır. Milliyetçi Hareket'in tek başına iktidar yürüyüşünde, Konyalı hemşerilerimizin en üst düzeyde katkı sağlayacağına yürekten inanıyor, tüm Konyalı hemşerilerimizi 24 Ağustos Cumartesi günü Konya Hükümet Meydanı'nda yapacağımız mitingimize davet ediyoruz " dedi.
19.08.2013 09:54:54
Daha iyi bir Türkiye için MHP şarttır
MHP Lideri Devlet Bahçeli, mahalli idareler seçimlerine katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara 9 maddelik genelge yayınladı. 
19.08.2013 09:53:54
Türk dış politikası lime lime dökülmektedir
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "Son günlerde yine hepimizi üzen, endişelendiren, 'Bu kadar da olmaz'dedirten iç ve dış gelişmeleri bir arada yaşamaya devam ediyoruz. Mısır'daki darbe sonrası yönetime gelenlerin kendi vatandaşlarına, kendi halkına, kendi kardeşlerine reva gördüklerini kabullenmemiz elbette mümkün değildir. Hem insani açıdan hem de demokrasiye olan inancımızdan dolayı Mısır'da olup bitenleri izah edecek hiçbir vicdan, hiçbir mantık olamaz" dedi.
16.08.2013 12:51:19
AKP’nin teknesi alabora olacak
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler Seçimleri’nin 30 Mart 2014 tarihinde yapılacağını hatırlatarak, “Mahalli İdareler Seçimleri muazzam bir fırsat ve dönümdür. Mahalli İdareler Seçimleri AKP’nin metruk teknesinin alabora olacağı ilk demokratik sahadır” ifadelerini kullandı
16.08.2013 12:49:58
Açık hava toplantıları AKP için sonun başlangıçı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 9 ilde yapmayı planladıkları “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” toplantılarının beşincisini 24 Ağustos Cumartesi günü Konya’da gerçekleştireceklerini hatırlattı. Büyükataman, “Bu açık hava toplantıları; AKP için adeta sonun başlangıcıdır. Bu mitingler milletin iktidarı uyarı mitingleridir” dedi.
16.08.2013 12:48:15
Daha iyi bir Türkiye için MHP şarttır
MHP Lideri Devlet Bahçeli, mahalli idareler seçimlerine katılacak il, ilçe ve belde yöneticileriyle ilgili teşkilatlara 9 maddelik genelge yayınladı. 
16.08.2013 12:47:18
Türk dış politikası lime lime dökülmektedir
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "Son günlerde yine hepimizi üzen, endişelendiren, 'Bu kadar da olmaz'dedirten iç ve dış gelişmeleri bir arada yaşamaya devam ediyoruz. Mısır'daki darbe sonrası yönetime gelenlerin kendi vatandaşlarına, kendi halkına, kendi kardeşlerine reva gördüklerini kabullenmemiz elbette mümkün değildir. Hem insani açıdan hem de demokrasiye olan inancımızdan dolayı Mısır'da olup bitenleri izah edecek hiçbir vicdan, hiçbir mantık olamaz" dedi.
15.08.2013 14:42:58
Müdahale insafsızca
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklamasında, Mısır’daki olayların her anlamda kaygı ve üzüntü verici olduğunu belirterek, “güvenlik güçlerinin Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında demokratik protestosunu yapan masum sivillere orantısız müdahalesi, insafsız muamelesi ve acımasız mukabelesinin insanlık adına büyük bir kayıp” olduğuna işaret etti.
15.08.2013 14:37:37
BAHÇELİ'DEN DÜNYAYA 'MISIR' ÇAĞRISI
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Mısır'da meydana gelen olayların her anlamda kaygı ve üzüntü verici olduğunu belirterek, "Arap Ligi, bölgesel aktörler ve Birleşmiş Milletler gecikmeksizin ve vakit daha da geç olmadan devreye girmeli, Mısır'daki tarafları uzlaştırarak, yatıştırarak demokrasinin kapısını açma konusunda sorumluluk almalıdır" dedi.
15.08.2013 14:36:50
KAYSERİ'DE BAHÇELİ HEYECANI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Ağustos Cumartesi günü Kayseri-Pınarbaşı'nda olacak ve çeşitli ziyaretler yapacak. MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke, Bahçeli'nin Pınarbaşı İlçe Meydanında ülke gündemi ile ilgili önemli mesajlar vereceğini vurguladı.
15.08.2013 14:22:52
MHP HER YERDEDİR
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman twitter hesabından gündeme ilişkin şu açıklamaları yaptı: 24. Dönemde TBMM'ye sözlü 211, yazılı ise 1064 soru önergesi verdim.
14.08.2013 13:55:12
AKP tasfiye olmazsa Türkiye tasfiye olacak
30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milletimizin vereceği karar geleceğimizi doğrudan ilgilendirecek önemli bir karar olacak. AKP tasfiye olmazsa Türkiye tasfiye olacak" dedi.
12.08.2013 14:53:13
TALİMATLA MAHKEME DÜZENLENİYOR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şehit gelmiyor" diyerek, ihaneti meşrulaştırmaya çalışanların palavrayla ülke yönettiklerini söyledi
12.08.2013 14:52:09
VAY BU MEMLEKETİN HALİNE
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugün, terörist başı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Genelkurmayı terörist başı ilan edilerek özdeşleştirilirse, vay gene bu memleketin haline" dedi.
12.08.2013 14:51:18
5 Ağustos tarihi tesadüfi değil
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ergenekon davasının sona erdiği 5 Ağustos tarihinin tesadüfi bir tarih olmadığını, Atatürk'ün Başkomutanlık makamına seçilip Kurtuluş Savaşı'nın komutasını devraldığı gün olduğunu bildirdi.
12.08.2013 14:50:27
Bahçeli bugün Afyonkarahisar'da
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün Afyonkarahisar'da. Tatarlı Belediyesini de ziyaret edecek ve toplu açılış törenine katılacak olan Bahçeli'nin burada gündeme ilişkin önemli mesajlar vermesi bekleniyor.
06.08.2013 15:13:14
Verilen karar milli vicdanı kanattı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon davasında verilen kararlarla yazılı ilgili dün bir yazılı açıklama yaparak, cezaların adeletle bağdaşmadığını savundu.
06.08.2013 15:12:12
Bahçeli: Tam bir hukuk cinayeti...
MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli "Ergenekon Davası" kararlarına ilişkin açıklamada bulundu. Bahçeli "İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nin yağmur gibi yağdırdığı cezaları sırf hukuka saygı adına hoş görmek, makul bulmak ve adaletle ilişkilendirmek nafile çaba olmanın ötesinde ahlaken de doğru sayılamayacaktır" dedi.
06.08.2013 15:10:58
Kararlar milletin de adaletin de vicdanına sığmalı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ümraniye davası ile ilgili, "Bizim aradığımız nedir? Yargının siyasallaşmadan hak ve hakikati, gerçeği bulması, adaletin tecelli etmesidir. Bu süreç içinde bu kararları milletin de vicdanına sığmalı, adaletin de vicdanına sığmalı." dedi.
05.08.2013 14:51:52
TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE’Yİ İSTİYOR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin batışı, Türk milletinin bitişi maksadıyla kurulan ve ortakları hepinizce malum olan hıyanet şebekesi Ramazan’da faaliyetlerini daha da hızlandırmış, daha da aceleci bir tutum içine girmiştir. Terör örgütü Türkiye’yi istemektedir. Sözde demokratikleşme paketi hazırlıkları da PKK’nın gönlünü almaya dönük acziyetin ve zafiyetin ürünü olarak hepimizin dikkatini çekmektedir” dedi.
05.08.2013 14:51:05
MİLLETİN VİCDANINA UYGUN BİR KARAR OLUŞTURMASINI DİLİYORUZ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Ümraniye" davasının karar duruşmasına ilişkin, ""MHP olarak, 5 Ağustos'taki kararda, hakkın, hakikatin ve gerçeğin ortaya çıkmasını, siyasileşmemiş, her türlü baskıdan uzak bir yargının, milletin vicdanına uygun bir karar oluşturmasını diliyoruz" dedi.
05.08.2013 14:49:54
ENERJİNİZİ HEBA ETMEYİN
MHP lideri Bahçeli, Türk gençliğinin enerjisini ve potansiyelini heba etmeden sandıkta gücünü göstermesi gerektiğini söyledi.
05.08.2013 14:48:57
Erdoğan, Öcalan'ın ipine sarıldı
Çözüm ve barış sürecinin, milleti ayrıştırma, üniter devlet yapısını ortadan kaldırma projesi olduğunu belirten MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Açıktır ki çözüm PKK çözümüdür, Öcalan çözümüdür. AKP ve Erdoğan, Öcalan'ın ipine sarılmış, çözüm sürecinde Türkiye'yi çözüyorlar. Barış dediğin PKK barışı. Bu zihniyet artık frankeştayn olmuştur. Millet iradesiyle iktidara geldi, milleti yemeye başladı. Bunlar obez oldu, bunları diyete almak lazım" şeklinde konuştu.
05.08.2013 14:45:27
Bahçeli, MYK ve İl Başkanları'na iftar verdi
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Divan üyeleri, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkanlarına iftar yemeği verdi. Ankara Gölbaşı Patalya Otel'de verilen iftar yemeği, samimi sohbet havasında geçti. İl Başkanları ve MYK üyelerinin de kaynaştığı iftarda yine Türkiye'nin meseleleri konuşuldu.  
01.08.2013 16:07:32
Ülke ve milletin bütünlüğü tehdit altında
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Ülke ve milletin bütünlüğü maalesef tehdit altındadır. Milletimiz, 'PKK terör örgütünün isteklerini kabul edin, etmezseniz terör devam eder' diye tehdit edilmektedir. Buna birilerinin 'dur' demesi lazım. Bunlara sandıkta 'dur' diyeceğiz, sokakta değil. Başka Türkiye yok" şeklinde konuştu.
01.08.2013 16:06:34
Başbakan öldürenleri ağırlıyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ceylanpınar'da bombalar ve kurşunlarla insanların öldürüldüğünü belirterek, "Başbakan, öldürenleri Türkiye'de ağırlıyor" dedi. Vural, AKP'nin, İsrail'in arzusu doğrultusunda 4 parçalı Kürdistan oluşumuna hız verdiğini de belirtti.
29.07.2013 15:56:48
Terör bitsin ama Türkiye bitmesin
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Çözüm ve barış süreci denilen bu süreç içerisinde, Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz de diyoruz terör bitsin, biz de diyoruz analar ağlamasın. Fakat biz diyoruz ki; terör bitsin ama Türkiye bitmesin. Analar ağlamasın ama anaların yürekleri dağılmasın, parçalanmasın istiyoruz" dedi.
29.07.2013 15:53:17
MHP'YE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYAÇ HİSSEDİLEN GÜNLERİ YAŞIYORUZ
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Biliniz ve emin olunuz ki Türk milliyetçilerine, milliyetçi harekete her zamankinden çok ihtiyaç hissedilen günleri yaşıyoruz" dedi.
29.07.2013 15:47:40
BAHÇELİ: İSLAM DÜNYASI GELECEĞİNİ KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKMEMELİ
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İslam dünyası üzerinde büyük bir oyunun oynandığını, İslam dünyasına şiddetli bir tuzağın kurulduğunu belirterek, şu Ramazan günlerinde İslam dünyasının artık ayağa kalkması gerektiğini, kaderine sahip çıkarak, geleceğini kimseye peşkeş çekmemesi gerektiğini söyledi.
29.07.2013 15:37:46
AKP, PKK'ya teslimiyet bayrağı çekti
MHP Grup Başkanvekili Vural, "Çözüm süreci dedikleri, PKK çözümüdür; barış dedikleri de devletin Doğu ve Güneydoğu'dan çekilmesidir" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu da; ekonomide kritik gelişmelerin yaşandığını belirterek, AKP iktidarı döneminde tüketici kredileri borcunun 2002 yılına göre geçen 11 yıllık süreçte 99 kat, kredi kartı borçlarının ise 18 kat arttığını söyledi.
26.07.2013 12:43:53
Hedefe kilitlendik
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Yılmaz Tankut ve Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı yerel seçimlerde görülenin üzerinde iddialı olduklarını söylediler.
26.07.2013 12:42:58
AKP, PKK'nın ipine sarılmış gidiyor
Terör örgütü konferanslarında bölücülük faaliyetinde bulunduğunu savunan MHP'li Oktay Vural, "Yargı da seyrediyor. Neredesiniz ey yargı?" diye konuştu. Vural, "Maalesef AKP, PKK'nın ipine sarılmış vaziyette. AKP ile BDP, bölücülükte jestleşme yarışına giriyor" ifadesini kullandı.
26.07.2013 12:42:00
AKP'li Soylu, Ali Paşa'nın cenazesine iyi bakmalı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun süreç adını verdiklerini ihanet projesiyle ilgili yapmış olduğu açıklamasını hatırlatarak, "Anlaşılan Soylu, siyaseten geleceğini düşünmekte, bir koltuk hevesiyle daha önce de sarf ettiği gibi şuursuzca sözler sarf etmektedir. Başbakan'a Yüce Yaradan'ın sıfatları olan " ezeli ve ebedi " sıfatlarını utanmadan yakıştıran Soylu'ya tavsiyemiz vatan elden gittikten sonra alacağı koltuğun bir anlamının kalmayacağını bilmesidir" dedi. Büyükataman, Soylu'ya, Ali Paşa'nın cenaze törenine iyi bakmasını önerdi.
25.07.2013 14:16:05
Devlet Bahçeli katarakt operasyonu geçirdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bugün katarakt operasyonu yapıldı.
25.07.2013 14:15:12
PKK'dan sonra sırada Ermeni ve Rumlar var
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "BDP-PKK ikilisinin 'Hükümet adım at'sloganlarıyla sokaklara inmesi bu yüzdendir. PKK böylece hiçbir şey vermeden her şeyi alabileceği düşüncesindedir. İhanet pusudadır; PKK'nın taleplerini Türkiye'nin eski düşmanlarının istekleri takip edecektir. Ayrılıkçı Kürtlerden sonra sıra Ermenilere ve Rumlara gelecektir. Çünkü AKP iktidarı pandoranın kutusunu açmıştır" dedi.
25.07.2013 14:13:59
HİÇ BİR ŞEY TESADÜF DEĞİL
MHP'yi takip eden gazetecilere bir iftar yemeği veren MHP lideri Bahçeli, bir proje çerçevesinde Türkiye'nin bölünmeye doğru götürüldüğünü kaydederek, hükümetin içinde yer aldığı hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve bölücü ihanetin bu projeye bağlı olarak yürüdüğünü ifade etti. Bahçeli, gezi parkına katılan gençleri, sandığa gitmeye ve rahatsızlıklarını tercihlerine yansıtmaya çağırdı.
24.07.2013 14:43:39
Askerin kolu bağlandı, PKK'ya imkan sağlandı
Türk ordusu kışlasına hapsedilip eli kolu bağlanırken, bölücü terör örgütüne hareket ve manevra imkanı sağlanmıştır. Bölgede devletin eli kesilmek, Güneydoğu topraklarımız Türk Devleti'nin kontrolünden çıkarmak istenmektedir.  
23.07.2013 13:23:19
Başbakan, Öcalan ile basın toplantısı yapsın
Hükümet Suriye tezkeresini Meclis'ten hatıra olarak mı aldı? diye soran MHP Grup Başkanvekili Vural, "Ben angajman kuralları dinlemem. Meclis'in hükümete verdiği yetkiyi kim kullandırmıyor, bunun cevabını istiyorum" diye sordu. Vural, "Sayın Başbakan ile sözde çözüm ve barış projesi ortağı Öcalan, İmralı'da beraber basın toplantısı yapsınlar" dedi.
23.07.2013 13:17:37
BU DEVRAN BÖYLE GİTMEZ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin pazar günü yaptığı basın toplantısının, bir ikisi müstesna dışında çoğu televizyon kanalı tarafından sansürlendiğini belirterek medya kuruluşlarını uyardı. 
22.07.2013 12:25:45
Suriye’ye askeri müdahale istedi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün MHP Genel Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında Başbakan Erdoğan’ın gücünün teröriste değil, masum demokratik tepki gösteren eylemcilere yettiğini iddia etti ve “Bu gidişle tencere ve tavanın yasaklanması imkansız sayılmayacaktır” dedi.
22.07.2013 12:23:45
BİR NUMARALI TEHDİT AKP
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Geldiğimiz bu aşamada AKP milli güvenliğimiz ve milli geleceğimiz açısından bir numaralı tehdit haline dönüşmüştür" dedi.
22.07.2013 12:23:01
Bayrampaşa esnafından MHP'ye büyük ilgi
MHP Gurup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın ısrarla savunduğu sözde çözüm süreci ile birlikte, çelikdiği iddia edilen terör örgütünün silah bırakladığını, tam tersine TSK'nın elindeki silahın bıraktırıldığını savundu.
22.07.2013 12:22:09
Vural: Silahlarıyla beraber Türkiye'deler
PKK, silah bırakmadı, diyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 'Silahlarıyla çıksın'dediler ve öyle de çıkmadılar. Şu anda silahlarıyla Türkiye'deler " ifadesini kullandı.
22.07.2013 12:20:56
Bunu yapma Başbakan
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Bizim düşüncemiz, komisyon çalışmalarının devam ettirilmesi suretiyle 48'den daha fazla maddede uzlaşma sağlanması, bilahare yine komisyonun iradesiyle konunun Meclis gündemine getirilmesidir" dedi. Başbakan'ın komisyona müdahale ettiğini savunan Yalçın, Komisyonun çalışmalarına, orada temsilcileri varken dışarıdan müdahale etmek, komisyon çalışmalarına sekte vurmaktadır. Sayın Başbakan'a bunu yapmamasını tavsiye ediyoruz'uyarısı yaptı.
22.07.2013 12:19:46
AKP, ÖCALAN'I YÖNETİME ORTAK ETTİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Beni nerede öldüreceksiniz" diyen ve korkusundan ne söylediğini bilemeyen İmralı canisi Abdullan Öcalan'ın, bugün AKP hükümeti sayesinde devlet yönetimine ortak olmuş duruma geldiğini söyledi.
22.07.2013 12:18:23
YA HAYIR SÖYLE, YA DA SUS
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cizre'de, Lice'de özerk devletin provalarını yapan, kendi yasa dışı polisini faaliyete geçiren, adam kaçıran, yol kesen terör örgütü PKK'nın son günlerdeki eylemleri karşısında çıtını çıkarmayan Başbakan, camiamızın demokratik hakkını kullanmasına tahammül göstermemektedir. Buna düpedüz çifte standart denir" dedi.
19.07.2013 13:47:53
TÜRKEŞ: AKP İFLAS ETTİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, iktidarın iç politikada halkı cepheleştirmekten başka bir işlev görmediğini, dış politikada da hem devletin hem de uluslararası topluluğun emniyetini hiçe saydığını ileri sürdü.
19.07.2013 13:46:59
MECLİS BAŞKANI'NA GAZİNO CEVABI
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, siyasi partilerin Meclis'teki grup toplantılarına ilişkin, "Meclis gazinoya dönüşür hale geldi" eleştirisine karşılık, "Sayın Meclis Başkanı Meclis'te olan bütün partileri uyarmak yerine Meclis'i gazinoya çevirmesinden endişe duyduğu bu görüntülerin müsebbibi olan siyasi partileri uyarmalıdır" dedi.
19.07.2013 13:45:40
MHP'li Kaya, MHP-CHP işbirliği haberini yalanladı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, MHP ve CHP'nin yerel seçimlerde iş birliği yapacağı yönündeki iddiaları yalanladı. Kaya, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin yetkili kurumlarında, hem merkez yönetim kurulumuzda hem de başkanlık divanımızda şimdiye kadar böyle bir husus gündeme gelmemiştir, böyle bir husus tartışılmamıştır, gündeme dahi gelmiş değildir.
18.07.2013 16:12:50
AKP'NİN TEK KORKUSU MHP
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP ve CHP'nin yerel seçimlerde iş birliği yapacağı yönündeki iddiaları yanıtlarken, "Bu haberler, doğrudan doğruya AKP kulislerinin uydurması, pazarlaması ve manipülasyonudur.
18.07.2013 16:11:42
AKP'Yİ TERKEDİŞ SÜRECİ BAŞLADI
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Daha önceden AKP'ye güvenen ve siyasi tercihini bu yönde kullanan aziz vatandaşlarımız ise durumun vehametinin farkına varmış, bu pisliğin üzerine sıçramaması ve ihanete ortak olmama düşüncesi ile yurt genelinde AKP gemisini terk ediş süreci başlatmıştır" dedi.
17.07.2013 14:56:54
MHP’den 48 madde heyetine ‘Çelik’ veto
Ak Parti ve MHP arasındaki bir süredir iyice yükselen gerginliğin nedenleri merak edilirken, Milliyet MHP kulisinin nabzını tuttu.
17.07.2013 14:54:15
Seçim ittifakı tamamen yalan
Yerel seçimde CHP ve MHP’nin ittifak yapacağı iddiasına CHP’li Keskin ‘Tamamen hayal’, MHP’li Vural, ‘AKP güdümünde manipülasyan haber’ dedi.
17.07.2013 14:52:39
MHP'DEN İTTİFAK HABERİNE YALANLAMA
Yerel seçimde CHP ile MHP'nin ittifak yapacağı, Ankara'da MHP, İstanbul ve İzmir'de de CHP adayının destekleneceği iddiası MHP tarafından layanlandı.
16.07.2013 14:26:45
MHP'Lİ ADAN: ÇELİK DERHAL KARANTİNAYA ALINMALI
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan,"Hüseyin Çelik gibi kendini bilmezlerin temsil ettiği zihniyet karşısında bizler bugüne kadar bir milim geri atmadık ve atmayacağız. Bölücülerin sözcüleriyle, onlara taşeronluk edenlerle ve onları adam yerine koyanlarla bizim işimiz olmaz. Biz sadece milletimizin sözcülüğünü ve hizmetkarlığını yaparız."dedi.
16.07.2013 14:25:26
ÇELİK'E 'KULUÇKA' CEVABI
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hüseyin Çelik'in Devlet Bahçeli'ye yönelik sözlerine sert bir cevap verdi. Vural, Çelik için "Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da hamurunda varsa eşeklik, baki kalır" dedi.
15.07.2013 12:02:16
Çok erken ve çok gereksiz
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın anayasanın 48 maddesiyle ilgili ‘Gelin bir haftada çıkaralım’ önerisine ‘Çok erken, zamansız ve çok da gereksizdir’ yanıtı verdi.
15.07.2013 11:59:22
MHP'li Yalçın'dan Çelik'e sert yanıt
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in açıklamalarına cevap verdi. Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve onun liderine rezilce bir üslupla saldırmayı yiğitlik zannedenlerin, küfürle üstünlük sağlamaya çalışanların sonu hüsrandır. Türk milleti, varlığını temsil eden MHP'ye yönelik bütün bu galiz küfürlerin, alçakça saldırıların hesabını sormaktan çekinmeyecektir." ifadelerini kullandı.
15.07.2013 11:57:28
HERKES TARAFINI BELİRLESİN
MHP lideri Bahçeli, "İkazen bildiriyorum ki, milli ve manevi değerlerimizle oynamaya kim cüret etmişse bunun sonucuna katlanacaktır. Herkes tarafını, sırasını, yerini ve yönünü çok geç olmadan belirlemelidir" dedi.
15.07.2013 11:56:37
Hüseyin Çelik pislik kokan ağzından salyalar akıtmıştır
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "Hüseyin Çelik MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin açıklamalarında hakaret içeren cümleler bulunmadığı hâlde, "Bize hakaret edilmesine izin vermeyiz" diyerek buram buram pislik kokan ağzından salyalar akıtmıştır" dedi.
15.07.2013 11:55:44
BAŞBAKAN, ÖCALAN'IN ADINI DA VERMEYİ DÜŞÜNÜYORDUR
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Şırnak Havaalanı'na Şerafettin Elçi isminin verilmesini eleştirerek, "Başbakan, bundan sonra da Urfa'da bir kamu projesine, Öcalan'ın ismini vermeyi düşünüyordur herhalde" dedi.
15.07.2013 11:54:42
HEDEF BAŞKA
MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, İç tehdidin görmezden gelinerek, TSK'ya yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı vatanı savunma görevi verildiğini belirterek, "Bu çaba samimi değildir, bizce maksatlıdır. Asıl hedef de başkadır" dedi.
11.07.2013 13:52:16
BU ANKET AKP'Yİ ÜZECEK
Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde, 36 il ve 184 ilçede bunlara bağlı 196 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 2.639'u kadın ve 2.639 erkekle toplam 5.278 katılımcıyla, hanede yüz yüze görüşme metoduyla yaptığı ankette "bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna; "AKP: 34.9, CHP: 24.5, MHP: 27.4" çıktı.
09.07.2013 15:02:36
Devlet Bahçeli: Masadan kalkmayız
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasa çalışmalarında gelinen son aşamayı iletmek üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.
09.07.2013 15:01:31
BAŞBAKAN TEHDİT Mİ EDİLİYOR?
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Türk Milleti AKP'den bunalmıştır. AKP ile umutlar sönmüştür. Artık Başbakan'ın miadı dolmuştur. Bu devrin ve kara kaplı bu defterin kapanma vakti gelmiştir" dedi.
08.07.2013 10:58:20
Yusuf Kanlı'dan Türk İslam Alemine Mesaj
MHP Adana Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, “Mübarek Ramazan Ayının Tüm İslam Alemine barış ve dostluk getirmesini diliyorum” dedi.
08.07.2013 10:56:15
MHP'Lİ YILMAZ: DEMOKRASİYİ İŞİNİZE GELDİĞİ GİBİ KULLANAMAZSINIZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Torba Yasa konuşmasında 3,5 yıldır görevine iade edilmeyen Aytaç Durak ve AKP'nin sahte demokrasisini dile getirdi.
08.07.2013 10:54:56
ONLAR KARDEŞİMİZ DEĞİL Mİ?
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Mısır'da ordunun yönetime el koymasına ilişkin, milletin egemenliğine yapılan darbeleri kabul etmediklerini ve meşru görmediklerini belirterek, "Bu süreçte arzumuz ve isteğimiz, Mısır'da yaşayan insanların kendi aralarında iç çatışmaya gitmemesi" dedi.
08.07.2013 10:54:01
VURAL: BEKLEMEK ŞART DEĞİLDİR
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Anayasa Mahkemesi'nin uzun tutukluluk süreleri ile ilgili kararının 1 yıl sonra yürürlüğe girmesi" ile ilgili olarak, "Anayasa Mahkemesi'nin adil olmadığını ifade ettiği bir hükmü, yargının tekrar değerlendirerek tutuklularla ilgili yeniden değerlendirme yapması kanaatindeyim. Beklemek şart değildir. Adil olmayan bir konuyu 1 yıl daha uygulamak, adil olmasını sağlamaz. O bakımdan biran önce yargının uygulaması gerekiyor" dedi.
05.07.2013 15:46:15
BAHÇELİ: ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMELİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarına devam etmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, medyanın sürece olumlu katkı yapması gerektiğini ve sivil toplumunda bunun takipçisi olmasının önemine dikkat çekti.
05.07.2013 15:45:31
DURMAZ: ÜLKE SORUNLARI HOŞGÖRÜYLE ÇÖZÜLÜR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, ülke sorunlarının hoşgörüyle çözüleceğini belirterek, "Toplumsal huzursuzluğu aradan çıkarmalıyız. Toplumsal uzlaşıyla sorunları çözmek gerekir. Bu herkesin ortak sorumluluğudur" dedi.
04.07.2013 10:48:47
GERÇEĞİ VARKEN, TAKLİDİNE TENEZZÜL ETMEYİN
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "AKP'nin yolu millete çıkmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır. Büyük Türk milletine de çağrımız vardır: Gerçeği varken, taklidine tenezzül etmeyiniz. Türk milletini, Türk milliyetçilerinden daha iyi anlayacak yoktur. Sizin tarihinizle, dilinizle ve dininizle kavgalı olan, bu kutsal değerleri ayakları altına alıp vahdetten uzaklaşanlar sizi anlayamaz, temsil edemez" dedi.
03.07.2013 12:38:09
MHP'Lİ TANRIKULU 10. KALKINMA PLANI'NI "HAYAL" OLARAK NİTELEDİ
"Bir ülkenin kısa, orta ve uzun vadeli planları, öncelikle güvenilir olmalıdır." diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, hükümetin 10. Kalkınma Planı'nı "hayal" yorumladı.
03.07.2013 12:37:00
MHP'Lİ BÜYÜKATAMAN'DAN DAVUTOĞLU'NA TEPKİ
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Doğu Türkistan açıklamalarına tepki göstererek, ''Başbakanı uyarıyoruz, Davutoğlu'nun Türklük fobisi, bu aşağılık kompleksi artık onu en basit insan melekelerinden dahi uzaklaştırmıştır. Derhal görevinden azledilmeli ve şiddet katliam işkence yanlısı tutumu düzelene kadar bir hastanede yatırılmalıdır'' dedi.
03.07.2013 12:35:28
TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE UZANAN BÜTÜN YOLLAR, MHP'YE ÇIKMAKTADIR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, '' PKK ile sürdürülen gayrimeşru ilişki, sonunda AKP'nin başına bela olmuştur. Zincirlerini çözüp sokağa saldığı Frankenştayn şimdi kendi celladı olarak başkaldırmıştır. Hükümetin MHP ruhundan istimdada yeltenmesi, yağlı urganı boynuna geçirmek üzere olan İmralı celladına karşı biraz da güç ve cesaret kazanmak içindir. Kısacası; huzur, güven ve istikrara, toplumsal mutabakat ve kardeşliğe aç olan Türkiye'nin geleceğine uzanan bütün yollar, MHP'ye çıkmaktadır. Bunun içindir ki meyveli ağaç taşlanmaktadır'' dedi.
02.07.2013 11:40:57
'MHP AK Parti'ye destek veriyor' iddiasına MHP'den yanıt
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP’yi AKP ile yan yana getirmek, pınar suyu ile atık suyu aynı kefeye koymaktan farksızdır. Hükümetin MHP ruhundan istimdata yeltenmesi, yağlı urganı boynuna geçirmek üzere olan İmralı celladına karşı biraz da güç ve cesaret kazanmak içindir” dedi.
02.07.2013 11:38:47
PKK ARTIK BAŞBAKANLIKTA
MHP Lideri Bahçeli, "Elleri ve kolları bağlanmış, tüm karar organları kelepçelenmiş böylesi bir ülke dünyanın daha başka neresinde vardır" diye sordu.
01.07.2013 16:10:38
Devlet Bahçeli'den şike açıklaması
Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verdiği ceza da dahil olmak üzere gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
01.07.2013 16:08:51
Bahçeli'den Beşiktaş Fenerbahçe açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, UEFA’nın Fenerbahçe ve Beşiktaş’a verdiği cezalarla ilgili, “Bazı kulüp yöneticileri ve oyuncularla ilgili şüphelerden hareket edilerek Türk futbolunun yüz akı iki kulübümüzün onur ve saygınlığıyla oynamak, prestijlerine zarar vermek bize göre art niyetliliktir” dedi.
01.07.2013 11:51:12
Vakit yaklaştı Yörükler inisiyatif alsın!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da düzenlenen Geleneksel Kartal Yaylası Yörük Türkmen Şenliği’nde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, çözüm sürecini ve Akil İnsanları eleştirdi.
01.07.2013 11:50:11
PKK OVAYA İNDİ
MHP Lideri Bahçeli, ''AKP ve Başbakan Erdoğan, yakayı İmralı canisine kaptırmıştır, ipleri bu katile vermiştir. PKK'lılar güven ve rahata ulaşmışlardır" dedi. 
01.07.2013 11:49:19
Gençliği ayakta olmayan bir millet ölüm yatağındadır
MHP Lideri Bahçeli "Unutmayın ki, dürüstlük, hoşgörü, kardeşlik, muhabbet sofrada bekleyen ekmek gibi olmalıdır; ambarda bekleyen buğday değil" dedi.
01.07.2013 11:47:52
BAHÇELİ KORKUTELİ ADAYINI AÇIKLADI
Korkuteli-Kartalyaylası Yörük Türkmen Şenliklerine katılan MHP lideri Bahçeli konuşmasında Korkuteli Belediye Başkan Adayını da açıkladı.
01.07.2013 11:46:35
AKP; PKK'YA TESLİM OLDU
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Karadeniz gezisi kapsamında Rize'de yaptığı açıklamada ''Daha önceki basın toplantılarımda sizlerle ülkemizin iyi idare edilemediğini, yönetilemediğini, yönetilmediğini defalarca paylaştım. Son zamanlarda ülkemizde meydana gelen gelişmeler, bu görüşlerimizin doğruluğunu bir kez daha teyit etmiştir'' dedi.
27.06.2013 11:23:13
MHP'li Vural: Bu ne rezalettir
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Başbakan, Doğu ve Güneydoğu'yu PKK’ya teslim etmiştir. PKK orada destan yazıyor. Bu ne rezalettir" dedi.
27.06.2013 11:22:01
Türkmeneli şiddet, zulüm ve suikast ablukasına alınmıştır
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türkmenlere yönelik tehditlerin ve tedhişlerin boyutu gittikçe ağırlaşmaktadır.Türkmeneli şiddet, zulüm ve suikast ablukasına alınmıştır.Cinayetler, canlı bomba eylemleri, fail meçhuller, yürek burkan katliamlar rutine dönmüştür" dedi.
26.06.2013 12:07:16
Twitter polisliğine soyundu
MHP lideri Bahçeli, Hitler, Stalin, Mussollini ve Franco’yu üreten siyasal kaynağın çoktan kuruduğunu söyleyerek, Başbakan Erdoğan’a ‘Yolundan gittiği diktatörlere benzemek için yoğun bir çabanın içerisinde’ dedi.
25.06.2013 14:13:11
Bahçeli: Başbakan twitter polisliğine soyundu
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Başbakan’ın sanal medyanın peşine düştüğünü, “Twitter polisliğine” soyunduğunu iddia ederek, “İpini koparmış şamandıra misali nerede duracağı, nerede sakinleşeceği ve nerede akıllanacağı belli değildir. Karşımızda kendisini dev aynasında gören birisi görülmektedir” dedi.
25.06.2013 11:52:33
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçei partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a 'Twitter polisliğine soyundu' dedi. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
24.06.2013 10:17:23
Duranları değil, bölenleri düşün
MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı bir kez daha uyardı ve ''Taksim Gezi Parkı'ndaki protestolara katılanlara çapulcular derken ve demokratik haklarını seslendiren masum vatandaşlarımızı ve genç kardeşlerimizi düzeni bozmakla eleştirirken, bölücülerin ne yaptığının farkında mısın'' diye sordu.
24.06.2013 10:17:23
Duranları değil, bölenleri düşün
MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı bir kez daha uyardı ve ''Taksim Gezi Parkı'ndaki protestolara katılanlara çapulcular derken ve demokratik haklarını seslendiren masum vatandaşlarımızı ve genç kardeşlerimizi düzeni bozmakla eleştirirken, bölücülerin ne yaptığının farkında mısın'' diye sordu.
24.06.2013 10:16:09
DADAŞLAR İHANETE "DUR" DEDİ
MHP'nin "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" mitinglerinin dördüncüsü 'Birlik' temasıyla Erzurum'da yapıldı. Dadaşlar diyarı İstasyon Meydanı'ndaki mitinge gösterdiği görülmemiş ilgi ve coşkuyla, AKP ile PKK arasındaki ihanet ortaklığına set çekerken, Başbakan Erdoğan'ın çizdiği 'Sivas'ın ötesi'sınırını da yerle bir etti. İstasyon Meydanı, ay-yıldızlı bayraklarla şaha kalktı. Erzurum'dan yükselen "şehitler ölmez vatan bölünmez" haykırışı dalga dalga bütün Türkiye ve bütün dünyaya yayıldı.
24.06.2013 10:14:16
Bahçeli'yi, ciritçiler karşılandı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzurum'da ciritçiler tarafından karşılandı.
21.06.2013 10:48:32
BAHÇELİ: SON SÖZÜMÜZ TAKSİM’E BENZEMEZ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Taksim'de veya Taksim'in arka sokaklarında gece gündüz yapılmış olan eylemlere son verilmeli, Türkiye bir erken seçim dönemine doğru yönlendirilmelidir, son söz söylenmemiştir, son sözümüz Taksim'e benzemez" dedi.
21.06.2013 10:47:47
MHP çatısı altında tüm Türkiye'ye yer vardır
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, "MHP, çağı yakalamakla yetinmeyen, çağa yön vermek amacını güden bir siyasal partidir. Bu özgüven ve cesaretle iktidara yürüyoruz. MHP çatısı altında tüm Türkiye'ye yer vardır. MHP, Türkiye'dir" dedi.
21.06.2013 10:46:55
Başbakan, kendini kurtarma telaşına düştü
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "Açılım adı altında bölücülerin manevra alanını genişleten ve bölücü başına Türk milletinin asla onaylamadığı tavizleri veren Başbakan Erdoğan, kendini ve partisini kurtarma telaşına düşmüştür" dedi.
21.06.2013 10:45:39
Başbakan'a dur demek milli bir vecibedir
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin varlığı, Türk milletinin geleceği şuurunu kaybetmiş birisinin elinde oyuncak olamaz, olmamalıdır" dedi.
20.06.2013 11:30:34
Başbakanın zorunlu izne ihtiyacı var
MHP lideri Devlet Bahçeli, Nallıhan’da düzenlenen 4. Uluslararası Tabduk Emre’yi Anma etkinliğine katıldı.
20.06.2013 11:28:18
Hiç bir ülkücü, şehide kelle diyene destek olmaz
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Büyükataman, "Sayın Arınç aynı AKP mitinginden partimizin bayrağını açan kurt postuna bürünmüş itler gibi, sözde bir destekten söz etmekte ve MHP tabanın 3'te 1'inin çözüm sürecine destek verdiğini söylemektedir. Hiçbir ülkücü-milliyetçi, ülkücüleri kafatasçı olarak nitelendirenlere, milliyetçiliği ayaklarının altına aldığını söyleyenlere, bölücübaşına 'Sayın', şehide 'Kelle'diyenlere destek olmaz. Olanlar ise ancak soysuz, sopsuz, bayraksız vatansız, haymatloslardır" dedi.
18.06.2013 12:19:54
Bahçeli'den Erdoğan'a: 'Akıllı ol, Yoksa...'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli Erdoğan'a 'Akıllı ol, yoksa Türk milleti ve Türk milliyetçileri senin aklını başından almasını çok iyi bilecektir' diye seslendi.
18.06.2013 12:17:40
Bahçeli: Akıllı ol yoksa aklını alırız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. AK Parti mitingi için 'Devlet gücüyle 1 milyonu toplamışlardır. Gerçek kalabalık görmek istiyorlarsa MHP’nin mahşeri kalabalık mitinglerini görmeliler' diyen Bahçeli Erdoğan'a 'Akıllı ol yoksa Türk milleti, Türk gençliği senin aklını başından almasını çok iyi bilecektir' diye seslendi.
18.06.2013 12:16:07
AKILLI OL YOKSA AKLINI ALIRIZ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisine ait 3 hilal ve bozkurt amblemlerinin AKP mitinginde açılmasına ilişkin, "Bugün biz, konuyla ilgili gerekli hukuki müracaatı da yaparak, partimize dönük terbiyesizliğin hesabını yargı nezdinde ucu nereye dayanırsa dayansın soracağız" dedi.
18.06.2013 12:14:55
BELANIZI BAŞKA YERDE ARAYIN
MHP lider Bahçeli, "Üç Hilalle ilgili hayasız hevesleri olanlar yalnızca direkleriyle avunurlar, bayrağımıza el süremezler" dedi ve başbakanı maruz kalabileceği tehlikelere karşı uyardı.
18.06.2013 12:14:06
AKP'YE İHTAR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AKP mitinglerinde MHP bayraklarının açılmasına tepki gösterdi. MHP üzerinden kirli emellerin güdüldüğünü belirten Türkeş, babası merhum Alparslan Türkeş'in sözlerini hatırlatarak, "Merhum Başbuğ'un 'solun ihanet derecesine varan davranışları karşısında, sağ ile olan kavgamızı erteledik'sözlerini hatırlamaktan kendimizi alamıyoruz. Cen‰b-ı Allah, Sayın Başbakan'a milliyetçinin sabrının tükendiği günü göstermesin" dedi.
18.06.2013 12:13:02
Üç Hilalden medet umanlar direkleriyle avunur
MHP Lideri Bahçeli "25 kuruşu 25 metreden vurabilecek şahısların yanına kadar sokulabileceğini ve çok ciddi bir tehlikeye maruz kalacağını iyi görmelidir. Yani profesyonel ya da amatör suikastçiler Başbakanın yanına kolaylıkla sızabilecek ve açık hedef yapabileceklerdir." dedi.
17.06.2013 11:02:06
Bahçeli: Üç Hilalden medet umanlar direkleriyle avunur
MHP Lideri Bahçeli "25 kuruşu 25 metreden vurabilecek şahısların yanına kadar sokulabileceğini ve çok ciddi bir tehlikeye maruz kalacağını iyi görmelidir. Yani profesyonel ya da amatör suikastçiler Başbakanın yanına kolaylıkla sızabilecek ve açık hedef yapabileceklerdir." dedi.
17.06.2013 11:01:04
Başbakan aklını başına al, MHP ile oynama
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara’da partisinin Yenimahalle, Akyurt ve Kazan belediye başkan adaylarını tanıttı.
17.06.2013 11:00:08
MHP, Türk birliğinin ve milli bütünlüğümüzün sembolüdür
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, " 22 Haziran'daki Erzurum Birlik Mitingi, iktidarın beceriksizliklerinden usanmış olan milletimize yeni bir umut ışığı, yeni bir güven ve dayanışma toplantısı olacaktır. Erzurum'da bütün Türk milleti, MHP'nin yola çıkardığı birlik ve bütünlüğümüzü koruma kervanına iştirake davet edilecektir" dedi
17.06.2013 10:58:55
ŞEREFSİZ TERTİP
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan'ın, Ankara-Sincan'daki mitinginde yaptığı konuşma sırasında, açılan Üç Hilal Bayrakları ve Bozkurt simgeleri üzerine sert bir açıklama yaptı.
17.06.2013 10:56:19
Hükümet kriz üretiyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Gezi Parkı odaklı gelişmelerin ve Başbakan Erdoğan'ın sanatçılar ve eylemcilerle yaptığı görüşmelerin, "hükümetin krizi ürettiği, AKP ve Başbakan Erdoğan'ın kriz tüccarlığı yaparak, nema arayışı içine girdiği" sonucunu ortaya çıkardığını söyledi.
15.06.2013 10:56:30
İstanbul sanki babasının çiftliği
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yalova’da Gençlik Parkı’nda gençlere seslendi. Bahçeli, Gezi Parkı’nda başlayarak Türkiye’nin farklı illerine yayılan protesto gösterilerini değerlendirdi.
15.06.2013 10:55:04
MHP'li Vural: Erdoğan'ın ağzına biber sürsünler
AK Parti'ye öneride bulunan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Vatandaşa biber gazı sıkacaklarına, Başbakan'ın ağzına biber sürsünler. Bu iş gayet rahat çözümlenir" dedi.
15.06.2013 10:54:14
BU AKP'YE VUR GİTSİN
Bahçeli, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Genç kardeşim; gazla taşla oyalanma. Elindeki milli iradeyi, gençlik iradesini demokrasi içerisinde sandığa götür. Bu AKP'ye vur gitsin. AKP'nin ampulünü söndür. Sen buna layıksın" dedi.
15.06.2013 10:53:24
Erzurum Mitingi'ne davet
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Tüm vatandaşlarımızı 22 Haziran saat 16.00'da Erzurum İstasyon Meydanı'nda yapacağımız 'Birlik'mitingimize 'bir'olmaya davet ediyorum" dedi.
15.06.2013 10:52:25
MHP lideri Devlet Bahçeli gençlere seslendi: BU AKP'YE VUR GİTSİN
Bahçeli, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Genç kardeşim; gazla taşla oyalanma. Elindeki milli iradeyi, gençlik iradesini demokrasi içerisinde sandığa götür. Bu AKP'ye vur gitsin. AKP'nin ampulünü söndür. Sen buna layıksın" dedi.
15.06.2013 10:51:37
BAŞBAKAN SERT KAYAYA ÇARPTI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Karamürsel ilçe belediye başkan adayını tanıtmak için Karamürsel'e gitti.
15.06.2013 10:50:42
AKP'nin post modern gidiş süreci başlamıştır
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, "Bu aşamadan sonra şimdi de AKP'nin post modern gidiş süreci başlamıştır" dedi.
15.06.2013 10:49:53
Parkorman da imara açılacak
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ağaçlandırmayla ilgili verdiği rakamların yanlış ve abartılı olduğunu savundu.
13.06.2013 11:22:00
Oyunlara gelmeyeceğiz
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Lider Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.
13.06.2013 11:20:44
Bahçeli yarın Yalova'da
MHP Lideri Devlet Bahçeli, yarın Yalova'da partisinin belediye başkan adaylarını tanıtacak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunacak.
13.06.2013 11:19:41
MHP'li Bal: Başbakan süre koyamaz
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Başbakan Erdoğan'ın Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarına ilişkin sözlerini eleştirdi.
13.06.2013 11:18:30
TÜRK GENÇLİĞİNİ SANA YEDİRTMEYİZ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Bahçeli "Gençlere sürekli bağırıp, azarlamakla ne yapmak istiyorsun. Türk gençliğini sana çiğnetmeyiz, ezdirmeyiz Ve son günlerin modasıyla yedirtmeyiz sayın Başbakan" dedi.
13.06.2013 11:17:20
ÜNİVERSİTE SINAVLARINI KALDIRACAĞIZ
MHP Lideri Devlet Bahçeli, iktidara geldiklerinde üniversite sınavlarını kaldıracaklarını söyledi.
13.06.2013 11:16:00
VATANDAŞI TEHDİT ETME
MHP Grup Başkanvekili Vural, "Sayın Başbakan'a sesleniyorum; Ali kıran baş kesen gibi vatandaşı tehdit etme. Endişe var. AKP'ye oy vereninde vermeyinin de huzuru kalmadı" dedi. Vural, " Vatandaşı faizcilere yedirmemeye kararlıysan, 'vatandaşa yarından itibaren faizsiz kredi verin, bugüne kadar kredi kartlarından aldığınız faizleri geri verin, faizleri sıfırlayın'talimatı ver" " çağrısı yaptı
10.06.2013 11:17:09
AKP ülkeyi adım adım federasyona götürüyor
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman "AKP, PKK ile mutabık kaldıkları mahiyette yeni bir anayasa metni sunacak. Etnik kimlikten ayrıştıracak, bin yıllık kardeşliğimizin temeline dinamit koyacak ve Türkiye'yi felakete sürükleyecek, federasyonlaşmanın önünü açacak bir anayasayı, milletin verdiği o çokluğun etkisini kötüye kullanmak suretiyle hayata geçirmek için anlaştılar" dedi
10.06.2013 11:16:19
Yine 'Çapulcu " dedi
ADANA'da Havaalanı'nda kendisini karşılayan AKP'lilere seslenen Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı için eylem yapanlar için bir kez daha " çapulcu " ifadesini kullandı. Eylemlere katılanların Gezi Parkı'nı bilmediklerini savunan Erdoğan, " 7 ay sonra yerel seçimler olacak. Bunlara ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermenizi istiyorum " dedi.  
10.06.2013 11:15:11
KİRLİ OYUNU MHP BOZDU
TAKSİM Gezi Parkı düzenlemesine karşı BDP'li Sırrı Süreyya Önder'in başını çektiği protestolarla başlayan eylemlerin geldiği nokta, AKP ve PKK arasında sürdürülen yıkımın yeni bir boyut kazandığını ortaya koydu. Türk milletiyle meselesi olan ve PKK ile işbirliği yapan bütün mihraklar fırsatı ganimet bilerek harekete geçtiler. İstanbul ve Ankara PKK-İP-DHKP-C ve TKP gibi bölücü örgütlenmeler tarafından yakılıp yıkılıyor. AKP, Gezi Parkı'yla ilgili haklı talepleri karşılamak yerine, gerginliği arttırıp kontrolün bölücü örgütlere geçmesini sağladı ve ihanete yeni bir boyut kazandırdı.
10.06.2013 11:13:28
BAŞBAKAN UZATMALARI OYNUYOR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan'ın; yan çizen, tavsayan, tutarsız ve insafsız politikaları Türkiye sonlanmadan tasfiye edilmelidir" dedi.
10.06.2013 11:08:23
Erdoğan'ın tutumu eski hamam eski tas
MHP, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'ye döner dönmez yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Maalesef Başbakan Erdoğan'ın tutumu eski hamam, eski tastır. Başbakan Erdoğan'ın bu iflah olmaz tavrı, Türkiye'yi daha fazla gergin ve kavga dolu günlerin beklediğinin, kutuplaşma tehdidinin büyüyerek süreceğinin habercisidir" açıklaması yaptı.
07.06.2013 14:58:37
Vural: Sanki sürgündeki bir siyasetçi yurda dönüyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün İstanbul'da karşılanmasıyla ilgili olarak, "Sanki sürgündeki bir siyasetçi yurda dönüyor" dedi.
07.06.2013 14:55:43
PKK provası
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm yurda yayılan protesto gösterilerinin arka planında PKK ve aşırı sol örgütler olduğunu söyledi.
07.06.2013 14:03:45
ERDOĞAN HÜKÜMETİNİN ZEVALİ YAKINDIR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Başbakan Erdoğan'ın gösterdiği şiddetli tepki; AKP liderinin anti demokratlığını, sahte barış havariliğini; tahammülsüz, hoşgörüsüz ve sevgisiz bir siyasetçi olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Artık bu iktidar siyasi ömrünü tamamlamış, miadını doldurmuştur. Bunun içindir ki Erdoğan hükümetinin zevali yakındır" dedi.
06.06.2013 13:57:07
7-K"lı tahribat zincirine engel olmalıyız
MHP Lideri Bahçeli "Özellikle 'Kriz, Kargaşa, Kaos, Korku, Kutuplaşma, Kavga, ve Karanlık' dan oluşan "7-K"lı tahribat zincirine engel olmalıyız' dedi.
06.06.2013 13:56:25
Oktay Vural'dan Erdoğan'a şarkılı gönderme
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Gezi Parkı eylemlerindeki tutumu nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, "Eşim dostum beni yastayım sanıyor. Fas'tayım, hiç kimse bilmiyor." sözleri ile eleştirdi.
06.06.2013 13:55:20
MHP'den sağlık çalışanlarını sevindirecek teklif
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile Üniversite Hastaneleri bünyesinde görev yapan memurlara ve diğer kamu görevlilerine fiili hizmet zammı ve görev izni hakkı tanınmasını öngören Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.
05.06.2013 11:42:04
Gaz altında olsanız bile gaza gelmeyin
Gezi Parkı için başlatılan tencere-tava çalma eylemlerine ‘Tencere tava hep aynı hava’ diyen Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Bahçeli, ‘Sayın Başbakan tencere dibin kara seninki herkesten kara’ cevabı verdi.
05.06.2013 11:40:35
TÜRKİYE KRİTİK EŞİKTE
'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ya alevlenen yangını hep birlikte önleyeceğiz, ya da hep birlikte yanmaktan kurtulamayacağız" dedi ve hükümeti uyardı: ''Sayın Başbakan sen kimsin ve kimi tehdit ediyorsun?''
04.06.2013 15:59:27
Bahçeli: Taksim olaylarının içinde olmayız
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket’in hiçbir mensubu olayların içinde yer almayacaktır. Bizim için AKP’nin devrileceği, görevden alınacağı tek yer sandıktır ve bunu da yapacak olan Türk milletinin kutlu iradesidir" dedi.
04.06.2013 15:57:32
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
04.06.2013 10:34:28
AKP, ülkenin sorunlarını onlarla çözmeye karar vermiş
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, "AKP'nin bu ülkede güvendiği, sadece 63 akil ile imralı canisi ve yandaşlarıdır. Ülkenin sorunlarını onlarla çözmeye karar vermiştir" dedi.
03.06.2013 17:59:25
Bahçeli’nin çocuk sevgisi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin’in Erdemli İlçesi’nde partisince düzenlenen 25’nci Türkmen Şöleni’ne katıldı.
03.06.2013 17:58:17
MHP'den AK Parti'ye sert eleştiri
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Türkiye'nin gerilimde yaşandığını ve tehdit altında olduğunu vurgulayarak, "Bu hale gelmemizin nedeni beceriksiz AKP hükümetidir" dedi.
03.06.2013 17:56:40
TÜRK VATANI AĞAÇTAN DAHA MI DEĞERSİZDİR?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Taksim Gezi Parkı'nda çıkan olaylarla ilgili, "Türkiye'nin bölünme sürecine kararsız kalanlar, PKK ile şirinlik yapanlar, AKP'ye kredi açanlar, yıkım ve çözülmeye karşı 3 maymunu oynayanlar anında ağaç savunucusu kesilmiş, Taksim'deki eylemlerin başını çekmişlerdir" dedi.
01.06.2013 11:45:19
Bu oyuna düşmeyelim
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ATO Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Başkent’te Konya Tanıtım Günleri Etkinliği’ne katıldı
01.06.2013 11:44:10
MHP'li Vural: Böyle zorbalık olur mu
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, "Bu ülkenin askerini, polisini öldürenler karşısında gözlerini bağlayan hükümet, bugün gezi parkında 'ağaçlara dokunmayın' diyenlere biber gazı sıkıyor, çadırları yakıyor. Böyle bir zorbalık olur mu?" dedi.
01.06.2013 11:43:22
Taksim müdahalesine Bahçeli'den tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin "Siyasi iktidarın emniyet güçleri aracılığıyla aşırı derecede şiddet kullanmayı devam ettirmesi çok doğru değildir. Özellikle de sabaha karşı bu eylemlerin yapılmış olması, gerilim stratejisiyle bazı siyasi hedeflere ulaşma noktasında siyasi iktidarın bir oyunudur. Bu oyuna düşmemek lazım" dedi.
01.06.2013 11:42:33
Avcı, tarih kitaplarından neden rahatsız
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın tarih kitaplarının yeniden yazılacağına dair açıklaması üzerine TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi vererek, "Milli Eğitim Bakanı'nın, tarih kitaplarında kendisini rahatsız ettiğini söylediği unsurlar nelerdir" diye sordu.
01.06.2013 11:41:43
Bunlara söylenecek söz kalmadı
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel'in cenaze töreni için gittiği Isparta'da çeşitli ziyaretlerde bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
01.06.2013 11:40:56
Bravo ey Recep Tayyip Erdoğan
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türkiye'nin bir toplum mühendisliği olayı ile karşı karşıya olduğunu belirterek, " Hane halkı harcanabilir gelir bakımından 36 ülke içinde ülkemiz 32. sırada olduğunu söyledi. OECD verilerini aktaran Vural, "Varın yazın, 'Bravo ey Recep Tayyip Erdoğan, sen bizi uçurdun...'İstihdamda cinsiyet eşitsizliği bakımından da son sıradayız. Bravo. 15-64 yaş arasında istihdam açısından yine OECD'de sonuncuyuz. Uzun dönemli işsizlikte birinci sıradayız. Tebrik ederim.
01.06.2013 11:40:14
MHP'yi Esad'ın yanında göstermek siyasi kabızlıktır
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "AKP'nin Suriye politikalarına MHP tarafından getirilen tenkitlere bakarak, partimizin Esad Suriye'sinin ve Arap milliyetçiliğinin yanında durduğunu iddia etmek, en hafif tabirle aptallıktır. MHP'nin Esad rejiminin yanında yer aldığı ve AKP'yi bu yüzden eleştirdiği yönündeki yaklaşımlar, defi hacetten beter bir zorlamadır. Siyasi kabızlıktır. AKP iktidarının dış politikasına MHP tarafından yöneltilen haklı tenkitlerin karşılığı; rezilce çamur atmak, karalamak olmamalıdır" dedi.
30.05.2013 10:23:53
MHP Heyetinden Demirel'e taziye ziyareti
MHP Genel Sekreter İsmet Büyükataman, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile birlikte 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e taziye ziyaretinde bulundu. MHP, MYK toplantısını iptal etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Demirel'in cenazesine katılacak.
30.05.2013 10:23:01
Erdoğan kötü örnek oluyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Başbakan Erdoğan maalesef ameliyle iman etmeyen bir insandır. Ve böyle bir başbakan tarafından yönetilmek de Türk milletinin kötü kaderidir. Başbakan bu ayıplı, kötü üslubu terk etmelidir; terk etmediği sürece Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne büyük zararlar vermeye devam edecektir" dedi.
29.05.2013 10:55:28
AKP SOLDA SIFIR KALIR..
Alkol düzenlemesine olumlu yaklaştıklarını belirten MHP Lideri Bahçeli, bu konuda AK Parti'yi destekleyen bazı partililere, "Yıllar öncesinden 3K teorisi diye ortaya koyduğumuz görüş vardı: Kafa, kalp, kol. Bunların açılımını yapmış olsanız AKP solda sıfır kalır zaten" sözleri ile tepki gösterdi.
28.05.2013 12:29:19
Bahçeli'den alkole karşı 3K formülü
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Kişisel özgürlüklere saygı duymakla beraber kötü alışkanlıklarla mücadele görevimiz.
28.05.2013 12:27:33
MHP Genel Başkanı Bahçeli grup toplantısında konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
28.05.2013 10:05:14
MHP'li Vural: Başbakan her kalıba giren karton kahraman
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Başbakan her kalıba giren karton kahraman olduğunu göstermiştir. 'Değiş tonton' diye bir çizgi film vardı. 'Değiş tonton' çizgi film kahramanı gibi her olaya göre değişiyor her duruma göre değişiyor her şekle giriyor her duruma uyuyor. Birisi 'değiş' diyor, tonton da değişiyor” dedi.
28.05.2013 10:04:12
"Vatan" mitingine katılan milyonlara teşekkür
İzgioğlu: Adana bu mitingle yeni bir destan yazmıştır. Yüz binler Türk vatanının, Türk devletinin, Türk milletininbirlik ve huzurundan yana olduğunu, meselelere el gözüyle değil Türk gözüyle bakılması gerektiğini duyurmuştur.
28.05.2013 10:02:51
Mücadeleleri rehberimiz, davaları yolumuzdur
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "İtilmeye, kakılmaya, hırpalanmaya ve heder edilmeye çalışılan büyük milletimiz, içinden çıkan ülkücü evlatlarıyla doğrulacak ve varlığını ebediyete kadar koruyacaktır" dedi  
28.05.2013 10:01:53
Size cevabı Türk milleti alanlarda veriyor
MHP'den, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in MHP'ye yönelik açıklamalarına sert tepki geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Bu ruh ikizlerine tavsiyemiz MHP'yi ve onun liderini ağızlarına almamalarıdır. Size cevabı Türk milleti alanlarda vermektedir. Tarih terör örgütüyle masaya oturup müzakere yapanları, teröristle kahramanı bir tutanları, baba katiliyle babayı aynı safta görenleri affetmeyecektir" dedi.
27.05.2013 12:27:46
Biz bu vatanı bağış almadık
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince dün Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen “Vatan” mitinginde şöyle konuştu:
27.05.2013 12:26:41
MHP'den çelik ve Önder'e sert tepki
MHP’den, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in MHP’ye yönelik açıklamalarına sert tepki geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Bu ruh ikizlerine tavsiyemiz MHP’yi ve onun liderini ağızlarına almamalarıdır. Tarih, teröristle kahramanı bir tutanları, baba katiliyle babayı aynı safta görenleri affetmeyecektir” dedi.
27.05.2013 12:25:09
TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR
ADANA, tarihinin en büyük mitinglerinden birine şahitlik etti. Milyonlar Adana İstasyon Meydanı'nda buluştu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' açık hava toplantıları kapsamında İstasyon Meydanı'nda düzenlenen 'Vatan' mitinginde Adanalılar'a hitap etti. Bahçeli'yi Adanalılar büyük sevgi gösterileriyle karşıladı.
27.05.2013 12:24:05
Vatan şahlandı
Vatan topraklarını bölücülere taksim etmeye çalışan AKP hükümetine, yandaşlarına ve sömürgeci aktörlere, Adana'dan,Türkiye'nin ebediyete kadar Türk milletine vatan olarak kalacağı mesajı verildi.
25.05.2013 10:10:22
Bahçeli'den alkolü içki yasağına destek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, alkol kullanımının iyi bir şey olmadığını ve mümkün olduğu kadar en az seviyeye indirmek için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek, "Yetişecek olan özellikle yeni nesli korumak için güzel bir tedbir olarak başlangıç kabul etmek lazım. Sonuçlarını da hep birlikte değerlendirmemiz lazım. Bu bakımdan, Genel Kurulun aldığı karara da saygı duyuyorum" dedi.
25.05.2013 10:09:26
ADANA 'VATAN' DİYOR
MHP'nin ülkenin içinde bulunduğu yıkım sürecine karşı, Türkiye'nin varlığına ve birliğine sahip çıkmak için düzenlediği "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" mitinglerinin üçüncüsü "Vatan" temasıyla bugün Adana'da yapılıyor. Binlerce şehit vererek emperyalizmin tasallutundan kurtardığımız topraklarımızın başka hiçbir gücün hegemonyasına bırakılmayacağının vurgulanacağı ve "Vatan bir bütündür, bölünemez" mesajının verileceği miting, saat 16:00'da İstasyon Meydanı'nda yapılacak.
25.05.2013 10:07:54
Bu mitingde milletin sesi Devlet'in sözü olacaktır
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, "25 Mayıs'ta Adana'da yapacağımız Vatan Mitingi, yeni bir milli mücadeleye ilham kaynağı olarak tarihe geçecektir" dedi.
25.05.2013 10:06:39
Çaktırmadan yapamadılar
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Çözüm süreci aşkına AKP ve onun hükümeti her zillete katlanmaktadır ve kendini katlanmak mecburiyetinde hissetmektedir. AKP sözüm ona Kürt sorununu çaktırmadan çözmeye çalışıyor ancak PKK ile Kürt sorununun çaktırmadan çözülmesinin mümkün olmadığını söylüyor. Çaktırmadan ihanet gerçekleşseydi Habur ve Oslo olmazdı. Çaktırmadan yapamadılar. Açığa düştüler" dedi.
23.05.2013 11:34:12
Erdoğan fırsat kolluyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türkiyelilik diyordunuz ne oldu, sıktı değil mi? Niyetleri fesattır, hayır değildir. 3 sandık, anayasa konusundaki tartışmaların amacı ve hedefi, bu milletin tekrar iradesini alarak, milletin kimliğini değiştirmek için yeni fırsatlar kollamaktadırlar" diye konuştu.
22.05.2013 11:03:29
Zannedersiniz ki 2. Colomb
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın ABD gezisini eleştirerek ‘Başbakan, Obama’ya hangi tavizleri vermiştir? Obama, Başbakan’a neleri buyurmuştur’ diye sordu.
22.05.2013 11:00:56
Mitinglerimiz başbakanın kimyasını bozdu
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Mevlüt Karakaya, ülke gündemine ilişkin parti binasında yaptığı basın toplantısının ardından çeşitli ziyaretlerde bulundu.
21.05.2013 10:46:59
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor.
21.05.2013 10:02:50
Başkent'in en büyük Kültür Merkezi
ANKARA'nın en büyük kongre ve kültür merkezi olan Korkut Ata Kültür Merkezi MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından açıldı.
21.05.2013 10:01:36
Türkiye'miz çok nazik bir süreçte bulunuyor
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye'miz çok nazik bir süreçte bulunuyor. Böyle bir sürecin, aşılması için üç önemli siyasi olay karşımızda duruyor. Bunlardan bir tanesi mahalli idari seçimlerdir" dedi.
21.05.2013 10:00:23
Vatan Mitingi'ne davet
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Kayseri'de düzenlediği basın toplantısında, ''Hangi etnik kökenden gelirlerse gelsinler, hangi inanca sahip olurlarsa olsunlar, hangi partiye oy verirlerse versinler, kalbi 'vatan' diyen herkesi, 25 Mayıs'taki Adana "Vatan" mitingimize davet ediyoruz'' çağrısı yaptı.
21.05.2013 09:59:12
HÜKÜMET, ARTIK ÜLKEYİ İDARE EDEMİYOR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Hükümet, uzlaşmadan uzak ve muhalefetin hiç bir fikrini kabul etmeyen bir tutum içinde" dedi.
20.05.2013 09:41:24
ADAN: BAŞBAKAN VE BAKANLAR HAYATLARINI HAPİSTE GEÇİRECEK
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Eğer bundan sonraki seçimde bu hükümet düşer ve adaletli bir hükümet göreve gelirse; bu hükümetin başbakan ve bakanları hayatlarını hapiste geçireceklerdir." dedi.
20.05.2013 09:40:15
AKP hakkındaki eski kuşkular geçerlilik kazanıyor
51 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısını değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, "AKP Hükümeti, uluslararası camiada terör listesinin başında gelen El Kaide'ye karşı izlenmesi gereken tavizsiz yöntemden açıkça vazgeçmiş ve hem ülkemizin, hem de uluslararası topluluğun emniyetini sıradan vatandaşın ihbar olasılığına bağlamıştır. Bilinmelidir ki, toplumda AKP Hükümeti'nin radikalleşmesiyle alakalı duyulan kuşkular da bu vesileyle artmakta ve geçerlilik kazanmaktadır" dedi.
20.05.2013 09:37:57
AKP yanlış yolda
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Şam'ın şekerini çalmaya giden AKP hükümeti, kendi hanesindeki fertlerin ağız tadını kaçırmış, huzurunu yitirmiştir. AKP'nin Suriye politikası, mayınlarla dolu araziden farksızdır. Attığı her adımda halkı daha fazla tehlikeye sürüklemektedir" dedi
18.05.2013 10:38:08
25 Mayıs'ta Adana'da buluşalım
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, tüm Adanalılar'ı 25 Mayıs Cumartesi günü saat 16.00'da Adana İstasyon Meydanı'nda yapacakları "Vatan" mitingine davet ederken, mitinge gölge düşürmek amacıyla yapılacak olası provokatif girişimlere müsaade edilmeyeceğini vurguladı.
18.05.2013 10:36:47
Millet, iktidar yandaşlığına soyunanları affetmeyecek
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bir kısım medyada MHP'ye dönük kara çalma kampanyasının öncülüğü görevini dikkati çekecek şekilde yerine getiren sözde ‰kıllar, şimdi de Reyhanlı hadisesi üzerinden MHP'ye yüklenmektedir. Bunlar artık kendilerine verilen milleti ayrışma sürecine ve PKK'nın taleplerini kabule ikna çabalarını bile bir kenara bırakmış, MHP ile uğraşmaktadır." dedi. 
17.05.2013 10:27:41
BAŞBAKAN'A SAYGI DUYMUYORUM
MHP MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Adaletli bir hükümet iş başına geldiğinde Başbakan, bakanlar, yöneticiler hayatının geri kalanını hapishanede geçirecek" dedi. Adan, Polis, jandarma katiline 'silahlarınızı saklayın çıkın' diyen bir Başbakan'a saygı duymadığını söyledi.
17.05.2013 10:26:32
MEMLEKET YANMIŞ NEYİME, BEN GİDERİM BEYİME
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın Reyhanlı'ya gitmeden ABD'ye gitmesini eleştirerek, "Başbakan şunu diyor; 'Memleket yanmış neyime, ben giderim beyime' ifadelerini kullandı.
16.05.2013 11:14:18
Artık Öcalan da oy kullanabilecek...
Yeni anayasada İmralı’ya da sandık yolu açılıyor. MHP’nin itirazına karşın 3 parti, hükümlülere seçme hakkı verilmesi konusunda uzlaştı.
16.05.2013 11:12:09
AKP ve Bozdağ paniğe kapıldı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Başbakan ve akiller için yapmış olduğumuz suç duyurusuyla ilgili "akla ziyan ve abesle iştigal bir durum" un söz konusu olduğunu ifade etmiştir. Türk milletinin ve Türk milliyetçilerinin dik duruşu Bozdağ'ın aklına ziyan vermiş olabilir. Daha durun hele bu millet ilk seçimlerde sizi geldiğiniz yere göndersin ondan sonra akla ziyanı daha net görecek ve Yüce Türk adaleti önünde hesap vereceksiniz. O sebeple AKP ve Bozdağ telaş içerisindedir, bu nedenle paniğe kapılmaktadır " dedi.
16.05.2013 11:10:17
AKP sayesinde, PKK'ya resmi geçit yaptı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Adan, Eli kanlı terör örgütü PKK, elini kolunu sallayarak ve Türk milletine silah göstererek güya ülkeyi terk ettiğini baelirterek, "Anayasal kurumlar, Polis, Asker, Mahkeme, Savcı, kısaca Türkiye'yi hukuk devleti yapan hiçbir şey ortada yok. Sanki yer yarılmış da içine girmişler. Koca Türkiye'ye, 75 milyon insanımıza PKK resmi geçit yapmaktadır. Bunları milletimize yaşatanlara yazıklar olsun" dedi.
15.05.2013 14:52:05
Bahçeli: Viraneye dönmüştür
MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
15.05.2013 11:32:28
Bahçeli suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar ile bürokratlar ve 63 akil adam hakkında "suçluyu kayırma" suçundan Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerinden işlem yapılması için savcılığa başvuracaklarını açıkladı.
15.05.2013 11:31:14
Hesap günü çözüm istismarı mı yapacak?
MHP lideri Bahçeli, Reyhanlı saldırısından hükümetin dış politikasını sorumlu tutarak, ‘AKP hükümeti imha olan Suriye politikasından dolayı Türk milletinden özür dilemeli’ dedi.
15.05.2013 11:28:27
MHP'den Başbakan ve sözde akiller hakkında suç duyurusu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Anayasa suçu işlemiş Başbakan ve bazı hükümet üyeleri, konusu suç teşkil eden emri yerine getiren, suçluyu kayıran ve kollayan kamu görevlileriyle birlikte, 63 sözde akil insanlar heyeti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na saat 14'te suç duyurusunda bulundu.
15.05.2013 11:23:38
BİR DAHA GELMEMEK ÜZERE GİT...
MHP Lideri Bahçeli, ''Sayın Başbakan bebek deyinde aklına Suriye mi gelmektedir. Sayın Başbakan, PKK'nın katlettiği bebeklerle ilgili sorgu ve sualin olmayacağını mı zannediyorsun? Cenab-ı Allah demeyecek midir ki; bebek katilleriyle ne işin vardı? Onlarla ne yapıyordun? Ne işler çeviriyordun? Ne tezgâhlar içindeydin? İlahi hesap gününde de çözüm istismarı mı yapacaksın? Barış masalları mı anlatacaksın'' dedi. 
14.05.2013 11:24:31
Bahçeli: Viraneye dönmüştür
MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.
14.05.2013 11:23:21
Sınırlarımız kevgire döndü
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, aralarında MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin'in de bulunduğu parti heyetiyle Reyhanlı'da incelemeler yaptı. Yalçın, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarla ilgili "Bu saldırının sınır güvenliğinin olmadığının, güney sınırlarının hemen hemen tümünün adeta bir kevgir haline geldiğinin, isteyenin elini kolunu sallayarak girip çıkabildiğinin bir göstergesi olduğunu" vurguladı.
13.05.2013 11:24:27
MHP heyeti Reyhanlı'da
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, patlamaların meydana geldiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde incelemelerde bulunmak üzere 7 kişilik heyet görevlendirdi. Heyet, dün saldırının yaşandığı Reyhanlı'da incelemelerde bulundu.
13.05.2013 11:23:28
Sınırlarımız alt üst olmuş durumda
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan'ın, Esad'a yönelik nefret söylemi, Şam yönetimini hedefine alan tahrikleri ülkemize saldırı ve kışkırtma olarak geri dönmektedir.Tüm gelişmeler göstermiştir ki, Türkiye sınırlarından kaynaklanan çok ciddi bir tehdidin altındadır.Ayrıca Suriyeli muhaliflere verilen imtiyazlar, yapılan yardımlar ve sağlanan destekler komşu coğrafyalardaki yangının sınırlarımıza doğru yayılmasına müsait bir zemin açmıştır" dedi.
13.05.2013 11:22:27
Bu milletin aklı da vicdanı da kendine yeter
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı. Buna ihtiyacı da yok. Bu milletin aklı da vicdanı da kendine yeter. Bunun için de bu süreç çözüm süreci değil, çözülme sürecidir" dedi.
13.05.2013 11:21:24
Lakabını hatırla Bozdağ!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin erkekliğini, yiğitliğini tartma cüretinde bulunan AKP'li Bekir Bozdağ'ın tutumu, yalancı pehlivanın rakibine çalım satmasına, serçenin aslana efelenmesine benzemektedir. Erkeklikten söz etmek ve pehlivanlığa soyunmak için bunun gerektirdiği liyakati, ehliyeti, hüneri ve cüsseyi taşımak lazımdır. "MHP'nin erkekliği meclisin kapısında bitti" diyen Bekir Bozdağ, geçmiş yıllardaki lakabını hatırlasa, kapıya bile çıkacak h‰li kalmayacaktır " dedi.
13.05.2013 11:19:34
MHP İKİ YÜZLÜ SİYASETE MÜSAADE ETMEDİ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kamuoyunda "milletvekiline kıyak kanunu" olarak anılan TBMM Üyeliği Kanun Teklifi'nden imzalarını çektiklerini açıkladı.
13.05.2013 11:18:32
AKP, Sevr'in değirmenine su taşıyor
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, "Öncelikle belirtmeliyiz ki, MHP'nin üzerine gelmekle, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye saldırmakla, BOP ordusunun emrindeki bu sefil eratın ihanet seferine yol vereceğimizi, alçak niyetlerini kolaylıkla hayata geçireceklerini düşünüyorlarsa, bu vaziyet aynı zaman da, kendilerinin karga beyinli olduklarına da işarettir" dedi.
10.05.2013 11:52:40
ERDOĞAN İFTİRA HATİBİ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın, terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın 1999'daki sorgusunu pazarlık olarak nitelediğini belirterek, "Başbakan iflasını istemiş, aciz vesikası almıştır, çünkü eski defterleri açıyor. MHP'ye iftiralar atıyor. Kendisi imam hatipten mezun olmuş ama herhalde dersleri kaytarmış olmalı ki iftira hatibi olmuş" dedi.
10.05.2013 11:50:56
Hükümet PKK'ya karşı acziyet içinde
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Türkiye'nin getirildiği duruma bakıldığında terör örgütüne acziyet içerisinde olan bir hükümeti görüyoruz. Hukuk devletinde hukukun üstünlüğü vardır. Adamına göre hukuk uygulanmaz. Hukuk ve hukuk devleti yara almaktadır. Kamuoyunda sanki 'PKK çekiliyor, her şey bitiyor, barış işliyor'tarzında bir algı oluşturmaya çalışıyorlar" dedi.
09.05.2013 15:03:19
ÇÖZÜLMEYE TEPKİ, MİTİNGE DAVET
MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz Adana'yı adeta karış karış gezerek çözüm sürecine karşı partisinin görüşlerini vatandaşların ayaklarına kadar giderek durup dinlenmeden anlatmaya devam ediyor ve tüm Adanalıları 25 Kasım'da yapılacak olan Vatan mitinginde konuşacak olan Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye kulak vermeye davet ediyor.
09.05.2013 15:01:44
ERDOĞAN MHP'YE İFTİRA ATIYOR
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecine karşı çıkan MHP'ye saldırdığını savunarak, sorumluluktan kaçan ikiyüzlü siyaset izlediğini belirtti.
07.05.2013 11:29:44
Bahçeli'den 1 Mayıs açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ın ''İmralı ile Bahçeli'nin de iktidar ortağı olduğu dönemde görüşmeler oldu. Ne pazarlığı yapıldığını açıkla'' sözlerine yanıt verdi. Bahçeli, ''İmralı canisi Mayıs 1999’da yargılanmaya başlamış, sadece bağımsız yargı tarafından sorgulanmış ve aldığı canların hesabı sorulmuştur. Pazarlık ayrı şey sorgulama ayrı bir şeydir Sayın Başbakan'' dedi.
07.05.2013 11:28:44
Milletimiz ve devletimiz pazarlık konusu yapılamaz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Biz terörün bitmesi ile ilgili konuşmuyoruz. Terör bitecektir ve terör bitmelidir ama terör karşılığında milletimiz ve devletimiz pazarlık konusu yapılamaz. Bizim asıl vurgulamak istediğimiz budur" dedi.
07.05.2013 11:27:49
Harekete geç Türkiye
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP'nin, ülkeyi AKP iktidarından kurtarmak için topladığı " Milli Değerli Koruma ve Yaşatma " kervanı çoktan harekete geçmiş, yollara düşmüştür. Milletimiz de kafile kafile Türk milliyetçileri kervanına katılmaya başlamıştır. Bu kervan vardığı her etapta büyüyecek, mill” iradeyi ipotek altına alan AKP iktidarına son verinceye kadar, milletimizle birlikte menzile ilerleyecektir" açıklaması yaptı.
06.05.2013 10:35:38
Kameralarda Erdoğan’ı görürsem inanırım
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaretinde, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
06.05.2013 10:34:37
Başbakan 'Yalan Rüzgarı' dizisini oynatmaya başlamıştır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK’lıların çekilmesine ilişkin "En son durumun ne olduğunu bilemiyoruz. Bunu bilen tek kişi vardır, artık tek bilen o olmuştur. Sayın Başbakan’ın anlatması lazım" dedi.
06.05.2013 10:33:14
Erdoğan, Yalan Rüzgarı dizisini oynatıyor
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın inandırıcılığını kaybettiğini belirterek, "Başbakan, Türk milletine, bir zamanlar TRT'ye musallat olan Yalan Rüzgarı dizisini oynatmaya başlamıştır. Tavsiyemiz bundan vazgeçmesidir" dedi.  
06.05.2013 10:31:54
Türkiye'yi böldürmeyiz, Türklüğü ezdirmeyiz
MHP Lideri Bahçeli, "Üç Hilal iftiharımızdır, Bozkurt cesaret simgemizdir. Biz milliyetçi-ülkücü hareketiz. Teslimiyete boyun eğmeyiz.Zalime uşak olmayız. Eşbaşkanların kuru gürültüsüne aldanmayız. Bölücülerin oyunlarına gelmeyiz. Küresel senaryolara teslim olmayız" dedi
06.05.2013 10:30:45
BAŞBAKAN'IN AKLINDA KÜRDİSTAN VAR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''AKP'nin PKK'yla yürüttüğü çözüm ve barış ihaneti, İmralı canisinin affına, PKK'nın meşrulaşmasına ve Türkiye'nin de bölünmesine ardına kadar kapı aralayacaktır. Başbakan'ın aklında Kürdistan vardır'' dedi.
06.05.2013 10:29:49
Yalancının mumu Kandil'de yanıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr.E.Semih Yalçın, Vatandaşlarımızın, AKP ve PKK'nın sözde akil heyetinin icra ettiği işlevden rahatsız olduğunu belirterek, Bunun üzerine, toplum nezdinde ortaya çıkabilecek tepkilere iktidar ve yandaşları tarafından sorumlu arama girişimleri başlatılmış, akıllarına derhal MHP gelmiştir. Nitekim Başbakan'ın "MHP, İşçi Partisi ile kucaklaşıyor" tarzındaki akıl almaz iddiası, bu hususu doğrulayan yeni bir yalandan ibarettir " dedi.
06.05.2013 10:28:12
Türkiye'nin her alanda milliyetçiliğe ve milli yönelişe ihtiyacı var
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Adana Mimar Sinan Açık Hava Toplantı Salonu'ndaki "3 Mayıs Türk Milliyetçiliği Konseri" nde yaptığı konuşmada, "Türk milliyetçiliği; bu milleti millet yapan, bir arada tutan değerlerin muhafaza ve tek‰mülünü savunmaktır. Bundan da ancak bölücüler, ayrılıkçılar ve onların destekçileri rahatsızlık duyar. Bu itibarla Türkiye'nin her alanda milliyetçiliğe ve milli yönelişe ihtiyacı vardır" dedi.
04.05.2013 10:38:54
Milliyetçilik çizgisi asla bozulmadı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gençliğe, “3 Mayıs Ruhunu” örnek göstererek Türk milliyetçilerinin küresel angajmanlara göre politika belirleyenlere, yabancıların destek ve dönemsel ilgilerini çekebilmek amacıyla temelsiz adımlar atanlara alet olmadıklarını, omurgalı tutumun ve şahsiyetli tavrın çizgisinden hiç çıkmadıklarını bildirdi.
04.05.2013 10:36:59
PARÇALANMAYA KARŞI EMNİYET TÜRK MİLLİYETÇİLERİDİR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugünkü zaman diliminde 3 Mayıs şuuruna, 3 Mayıs heyecanına her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız olduğu açıktır. Türk milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmaya cüret edildiği bu karanlık yılların telafisi için mutlaka geçmişin muazzam mücadeleleri emsal teşkil etmelidir" dedi.
03.05.2013 11:15:18
Bedelini ödemeyi göze alan ötsün
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Kimse karnından konuşmasın. Kim neyi istiyor söylesin. Bedelini ödemeyi göze aldıysa ötsün" dedi.
03.05.2013 11:14:03
Çözüm pazarlamak için 2 askerimiz şehit oldu
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vurul, Erdoğan'ın terör örgütünün dayatmalarına boyun eğdiğini ve ayıbını örtmek için gürültü yaptığını, MHP'ye saldırdığını savundu. Iğdır'da şehit olan 2 askerin için Vural, "Bunun sorumlusu kim? Çözüm pazarlamak için 2 askerimiz şehit oldu. Piknik yapacak diye, çözümün bahar aylarına getirdiği çiçek toplama merasimi için 2 askerim şehit oluyor" ifadesini kullandı
02.05.2013 10:05:34
Ahmet Taşgetiren ve benzerlerine açık mektup
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "kendilerini rahmet elçileri olarak tasvir eden Ahmet Taşgetiren ve benzerlerine açık mektup" başlığı ile yaptığı açıklamada "AKP yandaşlığı ve MHP düşmanlığı yüzünden beyin melekeleriniz daha fazla zarar görmeden, köşe yazarlığını ve sözde akillik görevini bir başka yıkım taşeronuna devrederek uzlete çekilin, dinlenin" çağrısı yaptı.
01.05.2013 10:53:29
Vidaları gevşemiş
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a, ‘MHP’yi şu veya bu partinin yedeği olarak göstermek, Başbakan’ın boyunu ve cüssesini aşar’ cevabı verdi.
01.05.2013 10:52:03
HİÇ Mİ YÜREĞİN SIZLAMIYOR, HİÇ Mİ YÜZÜN KIZARMIYOR?
BAHÇELİ, Başbakan Erdoğan'ın, MHP'ye ve şahsına aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunduğunu hatırlatarak, "İmralı canisinin kankalığı, PKK'nın çözüm kardeşliği Başbakan'ın aklını almış, gözünü karartmış, bilincini darmadağın etmiştir. PKK çaktıkça MHP karşıtlığıyla soluklanmaya, İmralı canisi bastırdıkça MHP kiniyle rahatlamaya çalışan bu zihniyet için Üç Hilal kabus olmuştur. MHP'yle yatan, rüyada bile MHP'yi gören, MHP'yle uyanan, üstelik MHP'nin adını duyunca anında irkilen bu anlayış su katılmamış müfteriliklerini zemberekten boşanmacasına sürdürmüştür" dedi.
01.05.2013 10:50:51
Bahçeli: Erdoğan konuştukça batıyor
MHP Lideri Devlet Bahçeli, İmralı canisinin kankalığı, PKK'nın çözüm kardeşliği Başbakan'ın aklını almış, gözünü karartmış, bilincini darmadağın etmiştir" dedi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, PKK çaktıkça MHP karşıtlığıyla soluklanmaya, İmralı canisi bastırdıkça MHP kiniyle rahatlamaya çalışan bu zihniyet için Üç Hilal kabus olmuştur. Başbakan Erdoğan konuştukça batmakta, battıkça şaşkına dönmektedir" dedi.
30.04.2013 11:34:20
Bahçeli'den Erdoğan'a cevap
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor: 27 Mayıs 1980 günü şehit edilen Gün Sazak'ın eşi Nilgün Sazak vefat etmiştir. Ailesine başsağlığı diliyoruz.
30.04.2013 11:32:31
Bahçeli'den Erdoğan'a yanıt
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin haftalık grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "Allah korusun bu hararetle kayışın kopması, contaların yanması, motorun su kaynatması durumunda ciddi şekilde üzülürüz." sözlerine cevap verdi. Bahçeli, "Uzun zamandır kaportası delinmiş, şanzımanı dağılmış" dedi.
30.04.2013 10:15:18
Komisyona üye vermeyiz!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin çözüm sürecine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu ile ilgili tavrının çok net olduğunu belirterek, “İmralı canisinin önermiş olduğu çözüm komisyonu veya bir başka adıyla hakikatler komisyonuna MHP’in katılması, üye vermesi, kabul etmesi mümkün değildir” dedi.
30.04.2013 10:13:56
MHP'li Oktay Vural: Ayran içerek bu hale gelinmez
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ayranı milli içki tayin ettiğini belirterek, "Ayran içerek bu hale gelinmez. Anlaşılan Başbakan, ayran değil ihanet iksiri içmiştir" dedi.
30.04.2013 10:11:13
Başbakan halkın tepkisini saptırıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın "akil adamlara karşı yapılan saldırıların sorumlusunun bir avuç MHP'li olduğuna" ilişkin açıklamasının hatırlatılınca, bunun iyi tetkik edilmesini istedi. Bahçeli, "Devletin tüm imkanları kendisinde. Halkın tepkisini saptırmasın" dedi.
30.04.2013 10:10:21
Vatandaş bu sürece razı değil
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Annesi babası nereden gelirse gelsin, hangi dili, lehçeyi konuşursa konuşsun, hangi inanca hangi mezhebe ait olursa olsun Türkiye'nin eşit vatandaşları var" dedi. Türkeş, Sivas'ta partisinin Merkez İlçe Teşkilatı tarafından Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen "Çözüm (Çözülme) Süreci ve Türkiye" konulu konferansta, herkesin barış istediğini, kimsenin savaş istemediğini belirtti.
30.04.2013 10:09:30
PKK'YA İMTİNA MHP'YE İFTİRA
BAŞBAKAN Erdoğan başta olmak üzere, AKP ile yol arkadaşlığı yapan ihanet taifesi, PKK'ya teslim olma rezilliğini Türk milletinden saklayabilmek ve bu kirli oyunu bozan MHP'yi karalayabilmek için seferber oldular. Milletin zihnini bulandırmak ve MHP'ye saldırmak uğruna ahlaki, vicdani, insani, dini; bütün değerler yerle bir edilerek, yalanın, iftiranın her türlüsü sergileniyor.
30.04.2013 10:08:17
Başbakan, ayran değil ihanet iksiri içmiştir
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ayranı milli içki tayin ettiğini belirterek, "Ayran içerek bu hale gelinmez. Anlaşılan Başbakan, ayran değil ihanet iksiri içmiştir" dedi. Vural, "Başbakan'ın milli içeceği baldıran zehridir. Bunu millete pazarlamakla meşguldür. Kandil ve İmralı'da yetişen baldırandan üretilen zehri, milletimize içirmekle, pazarlamakla meşgul bir Başbakan var" dedi.
29.04.2013 11:24:23
Bir Müslüman böyle iftira atmaz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Başbakan'ın MÜSİAD'daki konuşmasında MHP'ye dönük sözleri, bir Müslüman'ın ağzına almaktan haya edeceği türden zelil ve günahk‰rca iftira ve isnatlardır" dedi. Yalçın, " MHP'nin, herhangi bir hareketin veya partinin gediği, yol arkadaşı olması mümkün değildir. Buna karşılık AKP, bizzat Başbakan'ın da dillendirdiği gibi, BOP'un taşeron firmasıdır. Amerikan yönetiminin taşeronu olan bölücü terör örgütü PKK da, sözde barış sürecinde yola çıktığı kader arkadaşıdır" açıklaması yaptı.
29.04.2013 11:23:30
MHP TERÖRİSTLERLE MÜZAKARE YAPMAZ
MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu, katıldığı televizyon kanalında çözüm sürecini değerlendirdi.
29.04.2013 11:22:23
MHP'Lİ VURAL: BAŞBAKAN, PKK'NIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Hükümetinin terör örgütüne teslim olduğunu ve protokolleri yerine getirdiğini belirterek, "Bugün aslında TSK çekilmektedir, alan PKK ve KCK yapılanmasına bırakılmaktadır. Başbakan, PKK'nın hayalini gerçekleştirmiştir" dedi
29.04.2013 11:21:36
Erdoğan'a çok sert cevap
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın MÜSİAD Genel Kurulu’nda kendisine yönelik sözlerine yazılı açıklama yaparak cevap verdi. Bahçeli, "Partimizi kandan beslenmekle, şehit cenazelerinin gelmesini arzu etmekle utanmaksızın itham eden Başbakan Erdoğan, akan her kandan, toprak olan her şehidimizden, bir uzvunu yitiren her gazimizden sorumlu olduğunu iyi bilmesi gerekmektedir. Başbakan Erdoğan, İmralı canisiyle yaptığı pazarlıkların, verdiği tavizlerin ve bahşettiği ödüllerin neticesinde kontrolden çıkmış, dengeyi kaybetmiş, vicdanını karartmıştır" dedi.
29.04.2013 11:20:32
Mesajımız Türk milletine
PARTİSİNİN Bayburt İl Başkanlığı'nca düzenlenen "Çözülen Türkiye" konulu konferan konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye türküsünden başka bir şey söylemiyor. Bir tek derdimiz var, bu milletin arasına fitne fesat girmesin. Kardeşlik bozulmasın. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, ay yıldızlı bayrağı ile ilelebet payidar olsun" dedi.
29.04.2013 11:19:18
Ülkemiz ve ülkümüz için mücadeleye devam
MHP Lideri Bahçeli, Ortadoğu Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarıyla bir yemekli bir toplantı düzenleyerek gündemi değerlendirdi. Toplantının başlangıcının ve bitişinin tek sonucu vardı: "Ülkemiz ve ülkümüz için mücadeleye devam..."
29.04.2013 11:17:58
Millet hesap soracak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, çözüm sürecine ilişkin, "Sürece, milletin demokratik tepkilerini göstereceğine MHP olarak inanıyoruz. Süreçle ilgili bugüne kadar yapılan, üstü örtülen birtakım hususların ortaya çıkmasıyla bu millet, sürecin sahiplerine, süreci götürenlere bunun hesabını bir şekilde demokratik bir yolda soracaktır" ifadesini kullandı.
27.04.2013 10:33:11
MHP: Mondros’un yeni versiyonu
MHP Grup Başakvekili Mehmet Şandır, Murat Karayılan’ın açıklamalarını şöyle değerlendirdi:
27.04.2013 10:31:13
SÖZDE BARIŞMANIN ALTINDAN BÖLÜŞME ÇIKTI
Kandil'deki katil Murat Karayılan, teröristlerin silahlarıyla birlikte çekileceklerini belirtip, bunun karşılığında ne beklediklerini küstahça sıraladı. Kandil katili Karayılan'ın ilk şartı İmralı canisinin serbest kalması. Kandil canisi, "Biz Ortadoğu'da bütün halkların birlikte eşit bir şekilde, demokratik bir ortamda kardeşçe yaşamalarından yanayız. Bu da demokratik konfedaralizm ve federasyon ile olur. Ulus devletlerde diktatör olur" diyerek, Türkiye Cumhuriyeti yıkılıp, yerine çok milletli, çok dilli, çok kimlikli bir federasyon kurulmadıkça silah bırakmalarının söz konusu olmayacağı tehdidinde bulundu.
27.04.2013 10:29:56
TÜRK MİLLETİ BU REZALETİ UNUTMAYACAKTIR
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı - Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, "çekilme süreci" ile ilgili açıklamasında hükümeti sert bir dille eleştirerek, "AKP bu gelişmelerden hiç bir rahatsızlık duymamaktadır" dedi. MHP'li Ayhan, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: PKK ile AKP anlaşmış, mutabakat sağlanmış gözükmektedir. PKK konuşmakta, Başbakan susmaktadır.
27.04.2013 10:29:13
Mondros Mütarekesi'nin yeni versiyonu
MHP Grup Başakvekili Mehmet Şandır, Kandil'de düzenlenen toplantıyı değerlendirirken, "Biz, bu yaşananları milletimizin tarihi açısından utanç günü olarak değerlendiriyoruz. Bu, Mondros Mütarekesi'nin yeni versiyonudur. Yaşanan süreç, bir devlet kurma sürecidir" dedi.
27.04.2013 10:28:24
Sahneye sürülen piyonlar, ne söyleyeceğini bilmiyor
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz'un MHP'ye yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Büyükataman " AKP Genel Başkanı'nın şeref ve ahlak masasında yitirdiklerinin ardından sahneye sürülen piyonlar, ne söyleyeceğini bilememekte, Milliyetçi Hareket Partisi'nin lekesiz iktidar dönemine dil uzatmaya çalışmaktadır. MHP'nin tavizsiz, lekesiz iktidarında bir kara bulamadıkları için kahrolmakta ve sözlerinin aralarında bunu da istemeden de olsa, ağızlarından kaçırarak itiraf etmektedirler " dedi. 
27.04.2013 10:27:15
AKP, PKK'nın dayatmalarına boyun eğse de Türk milleti eğmeyecektir
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın sözleri üzerine yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin birliği, bütünlüğü ve istiklali tehlikededir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük bölücü tehdidi ile karşı karşıyadır. Bu tehlike bertaraf edilmediği, işbirlikçi ve teslimiyetçi AKP hükümeti üzerine düşeni yapmadığı takdirde bir an evvel meşru yollarla iktidardan indirilmelidir" dedi.
27.04.2013 10:26:07
Türkiye terörist ikmal ve dinlenme yeri değildir
MHP Lideri Bahçeli "Terör örgütü militanlarının sınırlarımızdan geçişlerine seyirci kalmak, bunu kolaylaştırmak PKK'nın değirmenine su taşımak olacaktır ki, bunun hesabı kim olursa olsun muhataplarından mutlaka eninde sonunda sorulacaktır. Türkiye yolgeçen hanı, terörist ikmal ve dinlenme yeri değildir" dedi.
26.04.2013 11:55:14
Çözüm süreci oyları yüzde 21.7’ye çıkardı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecinde MHP’nin oyunun yüzde 21,7’ye ulaştığını açıkladı. Ak Parti’nin yüzde 45, CHP’nin ise yüzde 20.4 oy oranına sahip olduğunu belirten Bahçeli, “Ak Parti’nin oyu hâlâ yüksek gözüküyor ama MHP ciddi tırmanışta. Görünen o ki yarış Ak Parti ile MHP arasında geçecek” dedi
26.04.2013 11:49:38
AKP, MHP'nin mitinglerini hazmetmeye alışmalıdır
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "AKP, MHP'nin mitinglerini hazmetmeye alışmalıdır, alışacaktır, mecburdur" dedi.
26.04.2013 11:48:47
Başbakan, PKK'nın hayalini gerçekleştirdi
Hükümetin terör örgütüne teslim olduğunu ve protokolleri yerine getirdiğini belirkten MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bugün aslında TSK çekilmektedir, alan PKK ve KCK yapılanmasına bırakılmaktadır. Başbakan, PKK'nın hayalini gerçekleştirmiştir" dedi
26.04.2013 11:03:50
Cengiz Gökçek, ömrünü Türk milletine adamış bir dava adamıydı
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, eski bakanlardan Cengiz Gökçek'in vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı. Mesajında "MHP'nin seçkin isimlerinden Cengiz Gökçek'in vefatından dolayı derin teessür içinde bulunuyoruz.
26.04.2013 11:02:00
MHP'den AKPM raporuna tepki
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı - Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, ''Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Genel Kurulu, 23 Nisan 2013 günü yapılan oturumda, Raportör Josette Durrieu (Fransa) tarafından hazırlanan Türkiye Denetim Sonrası Diyalog Süreci raporunu ele almıştır.
25.04.2013 11:02:33
Ak Parti komplonun kucağına düştü
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terörle mücadeleden vazgeçildiğini öne sürdü.
25.04.2013 11:01:45
PKK'NIN AK'LAYICILARI BUNU DA YAPTI
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi AKP'nin PKK ortaklığıyla yürüttüğü yıkım sürecini bir adım daha ileri götürdü: Eli kanlı katiller "aktivist" oldu.
25.04.2013 10:59:59
Ali Bayramoğlu'na Açık Mektup
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Yenişafak Gazetesi Yazarı Ali Bayramoğlu'na Açık Mektup gönderdi. "Biliniz ki sizin o mülevves diliniz ve kirli kaleminiz Ülkücülerin ismetini kirletemez, kutlu hedeflerini lekeleyemez. Ülkücülerle ilgili kelam edebilmek için en az onlar kadar itibar, izan ve inandırıcılığınız olmalıdır" diyen Yalçın, Bayramoğlu'na İmralı'daki baş yaratığın taleplerini savunuyorsunuz. Siz, "Akıl" değil sakil bir yaratıksınız " dedi.
25.04.2013 10:58:33
TÜRK MİLLETİ BOMBALANIYOR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Eskilerin siyahı beyaz gösterme tekniği olarak bilinen propaganda metotları şimdilerde; olmayana inandırma, bilineni, inanılanı, genel kabul görmüş değerleri etkisizleştirme ve itibarsızlaştırma tekniği ile Türk Milleti bombalanıyor" dedi.
24.04.2013 10:22:34
Bahçeli: Savcı üzerine düşeni yapıyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 93. yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sözleriyle ilgili başlatılan soruşturmayı değerlendirdi. Bahçeli, "Savcı üzerine düşeni yapıyor. Yorum yapmak doğru olmaz." dedi. 1982 model Mercedes arabasındaki Ferdi Tayfur kasetleriyle ilgili ise "Biz Ferdiciyiz." diye konuştu.
24.04.2013 10:21:40
Gazi Meclis'in kırmızı çizgileri ihlal edilemez
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin üniter yapısı, Türk milletinin şeref, itibar ve birliği Gazi Meclis'in kırmızı çizgilerindendir ve ihlal edilemeyecektir" dedi.
23.04.2013 14:55:44
Bahçeli 1923 plakalı Mercedes'iyle Meclis'te
Bahçeli, kendi kullandığı 82 model Mercedes marka arabasıyla Meclis'e geldi
23.04.2013 14:22:42
Bahçeli kendi kullandığı araçla Meclis'e geldi
TBMM Genel Kurulu’ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel oturumuna MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli damgasını vurdu.
23.04.2013 14:21:50
Sorumlu Erdoğan olur
‘63 akil insanın başına bir şey gelirse sorumlusu Bahçeli olur’ diyen AK Partili Mehmet Ali Şahin’e yanıt veren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman “Şahin ve tüm AKP’liler bilmelidir ki sahnelenen bu çadır tiyatrosunda, 63 aklını yitirmiş adamın başına bir şey gelirse, bunun sorumlusu AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dır” dedi.
23.04.2013 09:49:27
Şahin’e karşı Bahçeli’ye destek
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Akil İnsanlar’ın sürecin neresini anlattığını sorarak, “Halk ikna edilmez, dinlenir. Hep aynı sözler, hamaset” dedi.
23.04.2013 09:47:48
Millet, MHP'nin dik duruşuna sahip çıkıyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP'ye göre PKK paçavralı Öcalan mitingi olumludur ama Türk bayraklı İzmir mitingi provokasyondur" dedi.
23.04.2013 09:46:52
KİRLİ İTTİFAK KILIF ARIYOR
Tehdit edenler, araba yakanlar masum oldu; sahip çıkanlar, İzmir'den bu ülkenin bölünmeyeceğini haykıranlar hedefe kondu.
23.04.2013 09:45:29
AKP'yi korku sardı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Mehmet Ali Şahi'in'i ve mensubu olduğu partiyi Bursa'da ve İzmir'de toplanarak " vatanı böldürmeyeceğiz " iradesini ortaya koyan yüz binler fena korkutmuş olabilir, o nedenle adına ‰kil dedikleri kişilerin başına bir şey gelme endişesiyle sorumlu arayışına girmiştir" dedi.
23.04.2013 09:44:15
MHP'yi tehdit etmek haddiniz değil
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bugünün iktidar sahibi AKP yöneticileri topunuza sesleniyoruz. Ne Sayın Devlet Bahçeli'yi, ne de MHP'yi tehdit etmek sizin haddiniz değildir. Mütegallibe rolünü terkedin ve müstevli olarak anılmaktan kurtulun. Daha da önemlisi, ya adam olun ya da akıllı olun. Aksi takdirde sonunuz siyasi partiler mezarlığı, Yüce Divan ve yeniden hazırlanacak olan 150'lilikler listesi olacaktır" dedi.
22.04.2013 10:35:08
Devlet Bahçeli'den 'provoke etme' uyarısı: Sokak başka meydan başka
Bahçeli, MHP'nin açık hava toplantılarını "sokağa inme" olarak nitelendiren Başbakan'a sert yanıt verdi: Bu provokasyondur; ülkücü ve milliyetçi gençliğin sokağa dökülmesi için bir hazırlığı olduğunun işaretidir.
22.04.2013 10:32:46
Biz de Hayyam şiiri okuduk ceza gelmesin!
MHP lideri Bahçeli, partisinin İzmir’deki ‘bayrak’ mitinginden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, kendisini eleştiren Başbakan’ı ‘Ülkücüleri sokağa dökmek istiyor’ diye suçladı.
22.04.2013 10:30:43
Türk olmaktan utanıyor musunuz?
MHP Genel Başkanı Bahçeli, İmralı ile yürütülen çözüm sürecine karşı İzmir’de gerçekleşen bayrak mitinginde meydandaki kalabalığa, “Türk olmaktan utanıyor musunuz?” diye sordu.
22.04.2013 10:29:15
Bahçeli, Türk Milletine önder oldu
Bayrak mitinginde heyecan doruktaydı. Heyecanın merkezinde vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelen tehdit vardı. Uzak, yakın demeden alana toplanan binlerce kişiye, çevre apartmanlara asılan bayraklar, denizden gelen onlarca motor eşlik etti.
22.04.2013 10:27:05
İZMİR ÜLTİMATOMU
İzmir, yıkımcılara ve işbirlikçilerine bu ülkenin sahipsiz olmadığını bir defa daha gösterdi. Gündoğdu meydanı tarihinde görmediği bir coşkuyu, bir direnişi, bir sahiplenmeyi yaşadı. Türkiye semalarına bir güneş gibi doğan ay-yıldızlı bayraklar dosta güven, düşmana korku verdi. İzmir Türkiye'nin sesi, nefesi, tercümanı olarak ayağa kalktı.
22.04.2013 10:25:17
MHP'nin 'Bayrak' mitinginde milyonlar buluştu
Milli birlik ve bütünlüğümüzün zedelendiği, terörün, bebek katilinin ve teröristin mükafatlandırıldığı bir dönemde İzmir'den yükselen 'Bayrak' bütün Türkiye'yi sardı ve ihanete 'Dur' dedi.
22.04.2013 10:24:20
MHP NEDEN BİTMEZ?
MHP'nin İmralı sürecine karşı tutarlı duruşu, AKP iktidarını beklenenin fevkinde rahatsız etmiştir. Çünkü adeta tek başına ana muhalefet görevini üstlenen MHP; gösterdiği siyasi direnç ve halk nezdinde makes bulan tutarlı duruşuyla iktidar cephesinin planlarını bozmuştur. Bu yüzden AKP ve bilcümle savunucuları MHP'nin mukavemetini kırmak için topyekûn hücuma geçmişlerdir. Ancak MHP'ye duydukları kızgınlık ve husumet, bunları stratejik yanlışlara sürüklemektedir. MHP'yi ve fikriyatını alt edeyim derken savrulan salvo atışları, milletimizin duygularını incitmekte ve vazgeçemeyeceği değerleri çiğnemektedir.
22.04.2013 10:23:09
MHP şantaja boyun eğmez
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Partisinin Bursa mitinginin çok ses getirdiğini belirterek, mitingin Başbakan Erdoğan'ı, ABD Başkanı Obama'yı ve bir de İmralı canisi Öcalan'ı tedirgin ettiğini savundu.
19.04.2013 10:57:24
Bir tek çözüm vardır
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Çözüm diye sunduğunuz Türk milleti adını değiştirmek, 26 özerk bölge kurmak, Lazistan, Kürdistan, Ermenistan kurmak ise batsın sizin çözümünüz. Bir tek çözüm vardır. Milletimiz birdir, kardeştir, bütündür, adı da Türk milletidir. Devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'dir" dedi.
19.04.2013 10:56:28
MHP'nin yükselişi, AKP'yi korkutmuştur
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, MHP'nin yükselişinin AK Parti'yi korkuttuğunu iddia ederek, "AKP iktidarının ayarı bozulmuştur" ifadesini kullandı.
19.04.2013 10:55:51
MHP'Yİ DURDURAMAYACAKLAR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, "Benim de ağzımın payını verin" dercesine MHP Lideri Bahçeli için ağza alınmayacak ifadeler sıraladığını belirterek, "MHP'nin milli birlik adına yürüttüğü kararlı muhalefeti, işbirlikçi AKP iktidarı ve İmralı ayrışma süreci destekçileri asla durduramayacaktır" dedi. Yalçın, Tayyip Erdoğan'ın, siyasi tarihimize şantajcı Başbakan olarak geçeceğini söyledi.
19.04.2013 10:55:07
İzmir'den yükselen bayrak birdaha inmeyecek!
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, "MHP İzmir İl Teşkilatı olarak 20 Nisan 2013 Cumartesi günü Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştireceğimiz Bayrak Mitingi'ne hazırlanıyoruz. Bu mitingden sonra İzmir ve Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! CHP'nin kalesi yıkılacak, AKP'nin planı bozulacak" dedi
19.04.2013 10:54:24
MİLLET KOVUYOR, AKP KORUYOR
Başbakan Erdoğan, İmralı'daki bebek katilinin belirlediği akgilleri vatandaşın gazabından korumaları için valilere talimat verdi.
19.04.2013 10:52:28
Çelik'in ifadeleri, haysiyet sınırlarını aşan bir karakterin tezahürü
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in "Sayın Bahçeli, sizin duruşunuza dik duruş değil, tip duruş denir" sözlerini tepki gösterdi. Çelik'in, "kendisini kaybederek ne dediğini bilmez bir psikolojiye büründüğünü" söyleyen Büyükataman, "Biz de size " Sizinki de tipsiz duruş'mu demeliyiz? "Aynaya bakın, dönün bir geçmişinize bakın'mı demeliyiz? Tabi bunları söylemek kolaydır, ancak o seviyeye düşmek zordur. Bu da bize değil, ancak size yakışır" dedi.
17.04.2013 10:44:26
TÜRK MİLLETİ OYUNUN FARKINDADIR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "30 yıldır terör örgütü aracılığıyla etnik milliyetçilik yaptırılarak kardeşkavgası denenmek istendi çok şükür o da olmadı. Türk milleti oyunun farkındadır" dedi.
17.04.2013 10:43:06
SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUN
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Anlaşılan Başbakan, süreç ihanetine gösterdiğimiz milli direnişi ve dik duruşu kırmak için her yolu deneyecektir" dedi.
16.04.2013 14:12:08
Bahçeli'den Erdoğan'a iki teklif
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, Meclis’te bir araştırma Komisyonu kurarak bizim de içinde yer aldığımız koalisyon hükümeti dönemini inceleteceğini açıklamıştır. Çiğ süt içmediğimizden karnımızın ağrıması da mümkün değildir. Başbakan elinden geleni ardına koymamalıdır. Nasıl olsa şimdi güç elindedir. Nasıl olsa Meclis çoğunluğu emrindedir. Her şeyimizi incelemeli, araştırmalı, ne varsa gün yüzüne çıkarmalıdır. Başbakan bunları yapmazsa namerttir" diye konuştu.
16.04.2013 14:10:20
Bahçeli'den Erdoğan'a iki teklif
Bahçeli dokunulmazlığının kaldırılması ve 58. hükümet için komisyon kurulmasını önerdi.
16.04.2013 11:11:13
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.
16.04.2013 10:24:48
Üç Hilal'li bayrağımızı tekrar asmak istiyoruz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Balıkesir ziyaretinden sonra Edremit'te gelerek Edremit MHP İlçe Teşkilatını, Edremit Ülkü Ocaklarını ve Edremit Belediyesine ziyarette bulundu.
16.04.2013 10:23:46
MHP, sürecin karşısındadır
MHP Genel Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, çözüm sürecine ilişkin, MHP'nin en tepedekinden en uçtaki neferine kadar bütün kadrolarıyla dimdik sürecin karşısında olduğunu söyledi.
16.04.2013 10:23:02
AKP korkudan devreye aracıları soktu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "İktidar partisi, 30 bin kişinin katili ve hüküm giymiş bir kişinin ve o kişinin idaresindeki PKK terör örgütü ile devlet görüşüyor diyerek, irtibata geçiyor. Ama devleti yönetenin AKP hükümeti olduğunu saklıyor. Hükümet, yaptığı işten hesap sorulur diye korkarak araya akil adam dedikleri aracılar sokmaya başladı" dedi.
16.04.2013 10:22:08
OFER'İ, DAMADI, GEMİCİĞİ DE UNUTMA
Başbakan Erdoğan'ın MHP'yi karalama gayretleri, kendi ayağına dolanıyor.
16.04.2013 10:21:10
Bir defa daha 'Hodri meydan'diyoruz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sırasında Başbakan Erdoğan'ın sarfettiği sözler üzerine yaptığı açıklamada, "Bir gün AKP, politika hayatımızdan silinip gidecek, buna karşılık milletin gözbebeği olan MHP faaliyet göstermeye devam edecektir. Devr-i sabık yaratılarak 57. Hükümet döneminin defterlerini açmak isteyen Başbakan'a bir defa daha hodri meydan diyoruz" dedi.
16.04.2013 10:20:23
11 yıldır neden beklendi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "MHP'nin yetkili ve sorumlu olduğu dönemde hesabını veremeyeceği hiçbir icraatı yoktur.11 yıldır ülkede hem Meclis çoğunluğu, hem de devletin kurumlarının amiri konumunda olan bir hükümet var. Varsa 11 yıldır niçin bekledi" diye sordu.
16.04.2013 10:19:32
İnceletmezsen namertsin
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Devlet Bahçeli hakkında fezleke hazırlanmasına ilişkin, "Partimiz ve genel başkanımız dimdik ayakta diye başladılar hemen. 'Bu savcılar ne yapar' dediler. Bursa mitingi korkuttu bunları, fezlekeyi gönderdiler'' dedi. Vural ''Ne yapacaksın, bizi hapse mi attıracaksın? Bahçeli dönemini inceletecekmiş. İnceletmezsen namertsin. Sen hesap vereceksin. Anlaşılan o ki Recep Tayip Erdoğan'ı MHP ve Devlet Bahçeli korkusu sarmış'' açıklaması yaptı.
15.04.2013 11:04:16
Ortaya konulan Öcalan'ın planıdır
MHP'li Oktay Vural Başbakan Erdoğan ve çözüm sürecine sert sözler söyledi.
15.04.2013 10:45:24
MHP'den 'Bayrak' mitingine çağrı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından İzmir'de 20 Nisan'da yapılacak olan 'Bayrak'mitingi öncesi Muğla'ya gelen 4 milletvekili, vatandaşları mitinge davet etti.
15.04.2013 10:44:16
MHP'nin tutarlı politikası değişmez
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bütün vatandaşlarımızı, partimizin İzmir'deki Bayrak Mitingine davet ediyoruz. AKP iktidarının oluşturduğu baskılara, Başbakan'ın tek adamlık heveslerine ve bölücü mihraklara karşı tek bilek, tek yürek olmaya çağırıyoruz" dedi.
15.04.2013 10:43:12
BAHÇELİ'DEN BİRLİK ÇAĞRISI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hz. Muhammed'in doğumunun üzerinden yaklaşık 14,5 asır geçmesine rağmen, sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçiminin herkes için çok önemli öğütler içerdiğini belirterek, "İslam aleminin, içine düştüğü istikrarsızlık sarmalından ancak yanı başında duran kutlu rehberi doğru yorumlayarak çıkabileceği kuşkusuzdur" dedi.
15.04.2013 10:41:57
Bize neyi anlatacaklar, tarih herşeyi anlatıyor
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, "Akil Adamların ne anlatacağı" konusu üzerine örnekler vererek basın açıklaması yaptı. Dumanlı, "PKK'nın son 30 yılda katlettiği 40 bini aşkın vatan evladının kanlarından sorumlu olanlarla beraber olup, Türk Milleti'ne bölücülük zehiri içirilmeye çalışılmasını mı anlatacak bu akil kişiler? (S)akil adamların ve onların patronlarının bilmesi gereken bir cevap vardır ki o da " Türkiye son vatanımızdır ve üzerinden helalleşilecek bir toprak parçası asla değildir. Sonsuza kadar da olmayacaktır " dedi.
15.04.2013 10:40:50
Bayrak nöbeti MHP'de
MHP Genel Sekreteri Büyükataman, "İzmir'deki Bayrak Mitingi'nde, Türkiye'yi bölmek isteyen mihraklara karşı bayrak nöbetinin MHP'de olduğu, bu uğurda milletimizin her ferdinin kanlarını ve canlarını feda etmeye hazır olduğu bir kere daha ilan edilecektir" dedi.
15.04.2013 10:37:52
MHP Seyhan’dan vatandaşa kırmızı gül
Seyhan İlçe Teşkilatı’nın Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği etkinlikte MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu ve Seyhan İlçe Başkanı Kanlı, birlikte gül dağıttılar.
13.04.2013 10:49:38
MHP'li Vural: Örgütün üye kayıt defteri mi var
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de kabul edilen 4. Yargı Paketi ile ilgili, "Terör örgütü adına suç işleyen kimseye örgüt mensubu olduğu için ceza verilmeyecek. Örgüte üye olup olmadığını anlamak için ne yapılacak? Yasa dışı örgüt, spor kulübü mü, dernek mi, vakıf mı? Bunların sanki üye listesi var." dedi.
13.04.2013 10:48:27
BAHÇELİ'DEN DOKUNULMAZLIK DERSİ
Kalpazanlıktan zimmete, görevi ihmalden resmi evrakta sahteciliğe kadar dosyaları Meclis'te bekleyen Başbakan Erdoğan'a meydan okudu.
13.04.2013 10:46:30
Asla boyun eğmeyiz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP bu gidişe asla razı olmayacak, diktacı iktidarın ve akıl hocalarının baskılarına asla boyun eğmeyecektir" dedi.
12.04.2013 10:31:15
Dokunulmazlığımı 51 vekil kaldıracak
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hakkında dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hazırlanan fezlekenin dün TBMM Başkanlığı’na sunulmasının ardından, bir açıklama yaparak rest çekti.
12.04.2013 10:28:59
Vural: Yargıyla baskı yapma çabası
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP’li milletvekilleriyle TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında Meclise’e gönderilen fezlekeyi eleştirdi.
12.04.2013 10:27:26
Sıra bize de gelecek inşallah
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hakkında hazırlanan fezlekenin Meclis Genel Kurulu'na gelmesi halinde, 51 MHP milletvekilinin, fezlekenin kabulü yönünde oy vereceğini açıkladı.
12.04.2013 10:25:21
Her konuda öncü, örnek ve önder Milliyetçi Harekettir
MHP lideri Devlet Bahçeli, dokunulmazlığının kaldırılmasını öngören fezlekenin Meclis'e gelmesiyle ilgili olarak "MHP'li 51 milletvekili arkadaşımı AK Parti'liler de desteklerse Erdoğan, kendisinden evvel bizi Yüce Divan'a gönderecek. Sıra bir gün de bize gelecek inşallah" dedi.
12.04.2013 10:24:36
Hodri meydan
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Kimsenin ülkeyi bölmeye ve MHP'yi susturmaya gücünün yetmeyeceğini belirterek, "Bu ihanet sürecine karşı çıkan Genel Başkanımız ile birlikte 51 milletvekiliyle hepimizin dokunulmazlığını kaldırmanızı talep ediyoruz" dedi.
12.04.2013 10:23:05
PATRONLAR BAŞBAKANI YALANLADI
TÜSİAD Başkanı Yılmaz'ın değerlendirmeleri MHP'nin bankaları batırdığını söyleyen Erdoğan'a cevap oldu.
12.04.2013 10:22:20
BDP VE AKP, MHP'YE SALDIRIYOR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, iktidarın PKK'nın yörüngesine girdiğini ileri belirterek, "PKK 30 yıldır elde ettiklerinden fazlasını AKP sayesinde son bir yılda elde etmiştir" dedi. BDP ve AKP'nin MHP'ye saldırdığını söyleyen Ayhan, "Öcalan'ın 10 sene sonra dışarıya çıkacağını söyleyenler, MHP'ye iftira atanlar, Türk bayrağı ibaresinden rahatsız olanlar, psikolojik harek‰tın oyuncakları, Anadolu'da PKK ile nasıl barışılacağını mı anlatacaklar?diye sordu.
12.04.2013 10:20:42
Bu millete 'Türk' dedirttireceğiz sana
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP, PKK ve BDP'nin milli devlete, Cumhuriyet'e savaş açtıklarını belirterek, " Utanmadan, sıkılmadan T.C ibareleri kaldırılıyor. Çünkü PKK 'TC' diye devleti suçluyor. Ne oldu, gözüne mi batıyordu? Türkiye Cumhuriyeti'ni Ankara'ya sıkıştırmak istiyorlar. Adım adım KCK yapılanmasını meşrulaştırmak amacıyla T.C ibareleri silinmektedir "dedi.
11.04.2013 10:57:34
Vural’dan Erdoğan’a pistonlu eleştiri
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için, “conta kopmadan, motor su kaynatmadan emekliye ayrıl” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.
10.04.2013 10:53:24
Mükremin Çıtır herkesi Feriştah mı görüyor?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, hükümetin oluşturduğu ‘Akil insanlar’ hayetinden bazı isimleri sert sözlerle eleştirdi
10.04.2013 10:52:01
ANKETLERDE MHP'NİN OYU %25'E YÜKSELDİ
AKP'nin PKK ile yürüttüğü dostane ilişkiler ve müzakereler vatandaş arasında tepki çekmeye devam ediyor. AKP büyük düşüş yaşarken MHP ise hızla yükselmeye devam ediyor.
10.04.2013 10:50:47
MHP: SİZİ PKK İLE BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Genel Kurulu'ndaki çözüm sürecine ilişkin araştırma önergesinin görüşmelerinde, ''Sizi PKK ile birlikte baş başa bırakıyoruz'' diyerek, MHP milletvekilleriyle birlikte salondan ayrıldı.
09.04.2013 12:02:28
Bahçeli'den Başbakan'a yargı cevabı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğa'ın eleştirilerini cevaplayan Bahçeli, "Hodri meydan. Sayın Başbakan unutma ki yargının ne iş yaptığını inşallah günü geldiğinde sen de göreceksin" dedi.
09.04.2013 12:01:18
Aba altından sopa gösteriyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, önceki gün MHP’yi eleştirirken “Sayın Bahçeli’nin hükümet ortağı olduğu dönemde, 2001 yılında batırılan bankaların Türkiye’ye maliyeti ne oldu biliyor musunuz? 111 katrilyon lira. Batsın böyle vatanseverlik. Merak ediyorum bu yargı ne iş yapar?” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a cevap verdi
09.04.2013 12:00:11
Bahçeli akil insan seçilen sanatçılara ateş püskürdü
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Akil İnsanlar heyetindeki sanatçılara yüklenerek, “PKK’lıları kardeş olarak gösteren Tatar Ramazan, herkesi Abdurrahman Çavuş mu zannetmektedir? ‘Kaderin böylesine yazıklar olsun’ diyen ve sadece şarkılarıyla bilinen Sayın Gencebay neden bahsedecek, sadece dil yarasıyla mı durumu kurtaracaktır? Türklerin ayrıcalığını paylaşmak istemediğini hezeyan içinde duyuran ve enteresan filmlerle anılan Lale Mansur Hanımefendi mi çözüm ve barış konferansı verecektir?” diye konuştu.
09.04.2013 11:56:22
Bu ihanet 7 soyunuzdan çıkmaz
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın atadığı "akiller" i eleştirdi. Bahçeli, " Hem kendinizi kirletiyor, hem de ülkenize ihanet ediyorsunuz. Bu ihanet 7 soyunuzdan çıkmaz. Bu oyuna düşmeyin ve aldığınız görevi sayın başbakana iade edin" çağrısı yaptı.
09.04.2013 11:55:36
MHP'den şehit yakınları ve gazileri sevindirecek teklif
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, TBMM'ye sunduğu "Şehit ve Gaziler İle Yakınları Hakkında Kanun Teklifi" yle, şehit, gazi yakınlarına bağlanan maaş tutarlarının Genelkurmay Başkanı'nın eline geçen net tutar olmasını istedi. Tanrıkulu teklifinde, gazi ve şehit yakınlarının yılda bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıldızlı otellerde tatil yapma fırsatı ve kurasız Hac görevlerini yerine getirmelerini sağlayacak düzenlemelerin de yer aldığını ifade etti.
09.04.2013 11:54:13
Erdoğan, edepsiz yüz görmek istiyorsa aynaya baksın
BAŞBAKAN Erdoğan'ın, MHP ve lideri Devlet Bahçeli'ye dil uzatmasına sert tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Başbakan ar etmeyen edepsiz bir yüz görmek istiyorsa, öncelikle dönüp bir aynaya bakmalı sonra da sağında ve solundaki esfelisafiline göz atmalıdır" dedi.
08.04.2013 10:21:44
Nereye gidiyorsun emmioğlu?
MHP lideri Bahçeli, memleketi Osmaniye’de AkPartili seçmenden oy isterken, ‘Partimize destek veriniz fakat partinizi uyarmaktan vazgeçmeyiniz. ’Nereye gidiyorsun emmioğlu deyiniz’ dedi.
08.04.2013 10:20:30
Bahçeli AK Partili seçmenden oy istedi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim bölgesi Osmaniye'de AK Partili seçmenden oy isterken, terör sorununa çözüm sürecinde hükümetin ülkeyi kardeş kavgasına sürüklediğini öne sürdü. Bahçeli, "Partimize destek veriniz. Fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. 'Nereye gidiyorsun emmioğlu? deyiniz" dedi.
08.04.2013 10:18:51
YETER ARTIK EMMİOĞLU
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde halka hitap ederken AK Parti seçmeninden "Yeter artık emmioğlu, 10 yıldır arkandan geliyoruz, bizi felakete götürüyorsun, artık seninle beraber değiliz" demelerini istedi.
08.04.2013 10:18:08
ALPARSLAN TÜRKEŞ, FİKİRLERİ MHP'DE DEVAM EDİYOR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Alparslan Türkeş partisiyle yaşıyor, fikirleri MHP'de devam ediyor" dedi.
08.04.2013 10:16:31
GELİN BAYRAĞIMIZI OMUZ OMUZA DALGALANDIRALIM
Osmaniye Belediyesi'nin toplu açılış ve temel atma törenlerine katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, AKP hükümetinin çözüm adı altında İmralı canisi ile yürüttüğü müzakereleri ve kendini akil zanneden aklı karışıkları eleştirdi. Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi olduğu sürece çözümcüler, müzakereciler, teröristler, akılsızlar ve yabancı projeler hüsrana uğrayacaktır" dedi.
08.04.2013 10:14:29
MHP'Lİ BAL: DUVAR YIKILMASIN
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun MHP'li üyesi Faruk Bal, partisinin yeni anayasa ile ilgili başlangıç ve genel esaslarla ilgili görüşlerini açıkladı. İlk üç maddenin değiştirilmesine karşı olduklarını söyleyen Bal, "Cümle bozuklukları olduğu doğru, ancak cümleyi düzelteyim derken duvarın yıkılmasına karşıyız." dedi.
06.04.2013 10:33:34
MHP'nin anayasa önerisi
MHP, Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na anayasa önerilerini sundu. MHP’nin taslak metninde, Anayasanın 1’inci maddesindeki devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile 2’nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3'üncü maddesi hükümlerinin değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemeyeceği vurgusu yapıldı.
06.04.2013 10:31:21
63 karanlık yüz bölünmeyi anlatacak
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Akil İnsanlar’ heyeti ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada sert ifadeler kullandı.
06.04.2013 10:29:19
Bahçeli'den 'Âkil İnsanlara' ihanet suçlaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Âkil İnsanlar heyetinin bir PKK projesi olduğunu söyledi
06.04.2013 10:26:57
SEÇİM SÜRECİNDEKİ TUZAKLARA DİKKAT
MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, hem içe dönük hem de ülkenin sorunları hakkında önemli mesajlar verdi…
06.04.2013 10:25:42
63 PKK SİMYACISI
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP hükümeti, bir PKK önerisi ve projesi olan sözde "Akil Adamlar Heyeti" teşkil ederek milletimizi, bölücülükle ve terörün hain talepleriyle yüz yüze bırakmıştır" dedi. Bahçeli, "AKP ve PKK kontenjanından bir araya gelen 63 "PKK Simyacısı", eğer akılları çoksa bunu kendilerine saklamalı ve Türk milletine engel çıkarma, gölge etme ve aklını çelme çapsızlığından ve çürümüşlüğünden mutlaka uzak durmalıdır" dedi.
05.04.2013 10:37:23
Bu kez tavsiyesi ‘sükûnet’ oldu
Bursa mitinginde “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganı atan kalabalığa “Onun da sırası gelecek” demesi nedeniyle eleştirilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu kez tahriklere karşı sükunet tavsiye etti. MHP’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 16. yılı dolayısıyla anıt mezarında anma töreni düzenlendi.
05.04.2013 10:34:30
Komisyona destek vermeyeceğiz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti'nin çözüm sürecine ilişkin Meclis araştırma komisyonu kurulması önergesi ile ilgili, "Böyle bir önergeye de komisyona da destek vermeyeceğiz." dedi.
05.04.2013 10:31:34
YÜREĞİ VATAN İÇİN ÇARPANLARIN ADRESİ MHP'DİR
TÜRK dünyasının son Başbuğ'u Alparslan Türkeş, aramızdan ayrılışının 16. yıldönümünde tören ve dualarla anıldı. Türkeş'in Ankara Beştepe'deki kabri başında düzenlenen törene MHP Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte MHP Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çok büyük bir ilgi gören anma töreninde konuşan Bahçeli, "Türkiye'ye sahip çıkmanın, Türk milletini yükseltmenin çaresi Türk milliyetçiliği, karşı karşıya kaldığımız güçlükleri yenecek ve ezecek siyasal adres Milliyetçi Hareket Partisi'dir" dedi.
04.04.2013 10:38:43
Hükümetin talimatlarını yerine getirecekler
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, çözüm sürecinde faaliyet göstereceği açıklanan akil insanların hükümetin talimatlarını yerine getireceklerini belirterek, "Orada bulunan şahısların yüzde 80'i geçmişte hiçbir zaman Türk milletinden, Türk devletinden yana çözümlerde bulunmamışlar ki şimdi bulunsunlar" dedi.
04.04.2013 10:38:03
Ülkücüler üzerine hesap yapmayın
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "Ülkücüler şimdi meydanlara inip haykırmaya başladılarsa bu, vatanın bütünlüğünün ve bin yıllık kardeşlik hukukunun ortadan kaldırıldığını gördükleri içindir" dedi.
04.04.2013 10:36:52
HESAPLAŞMA NASIL OLURMUŞ ÖĞRETECEĞİZ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Türk Milletinin asil evlatları, Milliyetçi-Ülkücü hareketin tüm mensupları, kadroları; yurdumuzun her köşesinde, her zemininde ve her platformda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Ülkesi ve Milletiyle bölünmezliğini korumaya ve kollamaya kararlı olduğunu söyledi.
03.04.2013 10:47:37
Başbakan, PKK’lılarla sınır dışına çıksın!
MHP lideri Bahçeli, PKK’nın sınır dışına çıkmasıyla ilgili Başbakan Erdoğan’ın ‘silahsız çıksınlar’ sözlerine, ‘Başbakan Erdoğan’a önerimiz kendisinin de sınırlarımızdan dönmemek üzere çıkıp gitmesidir’ yanıtı verdi.
03.04.2013 10:46:10
Bahçeli: Aklını peynir ekmekle yemiş
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eyalet sistemine ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.
03.04.2013 10:44:02
Türkeş'ten Başbakan'a ağır sözler: 'Senin o bacağını kırarlar'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakan Erdoğan’ın ‘Milliyetçiliği ayağımın altına alırım’ sözüne, ‘Senin o bacağını kırarlar’ diye cevap verdi
03.04.2013 10:42:55
Senin o bacağını kırarlar
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakan Erdoğan'ın 'Milliyetçiliği ayağımın altına alırım' sözüne, 'Senin o bacağını kırarlar' diye cevap verdi. Türk milliyetçiliğinin kavmiyetçilik olmadığını belirten Tuğrul Türkeş, Başbakan'ın sıkıştığında rahmetli Başbağ Türkeş'in sözüne sığındığını belirtti.
03.04.2013 10:40:54
TERÖRİSTLERLE BİRLİKTE DÖNMEMEK ÜZERE GİT
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan, İmralı canisiyle madem bu kadar yakınlık kurmuştur, o halde bu ikili yandaş bir televizyon kanalında İmralı adasından yapılacak canlı yayına birlikte katılarak düşüncelerini milletimize açıklamalıdırlar" dedi.
03.04.2013 10:39:57
Kimse babamın adını kullanmasın
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Zor durumda kaldıkça kimse merhum babamın adını kullanmasın. MHP'nin siyasetinde en ufak bir sapma ve değişme yoktur" dedi.
02.04.2013 17:58:46
Beraber TV programına katılsınlar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında çözüm süreci ve PKK'lıların silahlarını bırakıp sınır dışına çıkması önerisine tepki gösterdi ve ''Başbakan İmralı canisiyle madem bu kadar yakın işbirliği kurmuştur yapılacak olan İmralı adasından yayınlanacak bir TV programına beraber katılıp görüşlerini açıklamalarıdır'' dedi.
02.04.2013 11:32:30
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.
02.04.2013 11:06:42
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.
02.04.2013 10:56:24
Zor durumda kalınca babamın adını kullanmayın
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde kaymakamlık, belediye başkanlığı, bazı sivil toplum kuruluşları ve partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.
02.04.2013 10:55:27
MHP'den 'MHP de Öcalan ile görüştü' iddialarına cevap
Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 'Abdullah Öcalan ile MHP de görüştü' iddiaları ile ilgili olarak, "MHP döneminde terörist başından aldığı canların, yıktığı köylerin, yaktığı yüreklerin, öldürdüğü bebeklerin hesabı sorulmuştur." dedi.
02.04.2013 10:53:08
Bahçeli'den TSK'ya çağrı
Başbakan'a tepkisini sürdüren MHP lideri, PKK'nın çekilmesiyle ilgili tarışmada askerin de görüşünü söylemesi gerektiğini ifade etti.
02.04.2013 10:52:17
BÜYÜKATAMAN'DAN SERT AÇIKLAMA
MHP'nin; bölücübaşı Abdullah Öcalan'la görüştüğü iddialarina MHP'den sert cevap geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Hepinizce anlaşılacağı üzere bölücülüğün ve çözülmenin siyam ikizleri AKP ve BDP bir olup, Milliyetçi Hareket Partisi'nin şerefli mazisini lekelemek hevesine kapılmışlardır" dedi.
02.04.2013 10:50:26
AKP'ye ders vermek gerek
MHP Genel Başkanı Bahçeli,"Önünüzde tarihi fırsat vardır, 364 gün sonra yapılacak mahalli idareler seçimlerinde AKP, gerekli dersi almalıdır" dedi.
01.04.2013 11:01:34
PKK’nın silahı bırakması Akdeniz’in kuruması kadar imkansızdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”PKK’nın silahı bırakması Akdeniz’in kuruması kadar imkansızdır” dedi.
01.04.2013 11:00:04
Bahçeli: Erdoğan Öcalan'ın himayesinde
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşecek heyeti belirlemesini eleştirdi. Bahçeli, "Öcalan'ın himayesine girmiş, onun kölesi olmuş. Şimdi de ağalık satıyor" dedi.
01.04.2013 10:57:38
TÜRKİYE, BÖLÜNMENİN EŞİĞİNDE
Başbakan Erdoğan'a barış sürecinden neyi anladığını, bu çözümün ne olduğunu soran Bahçeli, "Neyi yaparsan çözüm olur, ne yaparsan barış olur? İmralı canisinin isteklerinin bir kısmını bugüne kadar yerine getirdin, barış oldu mu, çözüm oldu mu? Peki şimdi hala ısrar ediyorlarsa neyi vererek Türkiye'de barışı, çözümü sağlayacaksın" diye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın bu sorulara yanıt veremediğini, sadece MHP'ye saldırdığını belirten Bahçeli, ne yapılırsa yapılsın MHP'nin yılmayacağını, yıkılmayacağını kaydetti.
01.04.2013 10:56:32
KENDİ SÖYLEDİ KENDİ YALANLADI
Her cümlesini, bir sonraki sözleriyle çürüttü. Karşısında oturan gazetecilerin bu çelişkiler yumağına rağmen yalakalık yarışına girmesini Türk milleti ibretle izledi.
01.04.2013 10:54:44
Başbakan Türk devletini imhaya götürüyor
MHP Lideri Bahçeli, ''Analarımızın gözünden damlayan tek bir damlanın sorumluluğu dahi bölücü terör örgütüyle tokalaşan, edepsizce pazarlıklara tutuşan AKP'nin üzerindedir'' dedi.
01.04.2013 10:53:56
PKK, Türk Devleti'ne meydan okuyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bitmiş bir terör örgütü, bugün Türk Devleti'ne meydan okuyacak duruma geldi. İmralı canisi, hücresindeki yatağını bile bulamazken Türkiye'ye yol haritası sunmaya kadar geldi" dedi.  
30.03.2013 15:29:11
PKK, AKP'ye anayasa siparişi verdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya’da parti toplantısında yaptığı konuşmada, "Ne gaflettir ki, PKK, AKP’ye anayasa siparişi vermiştir. PKK, Türk milletinin yeniden tanımlanması, milli kimliğin yeniden belirlenmesi, vatandaşlık tarifinin bölücü perspektifle yeni baştan tarifi için AKP’ye mühlet tanımıştır" dedi.
30.03.2013 15:26:35
Başbakan Türk devletini imhaya götürüyor
MHP Lideri Bahçeli, ''Analarımızın gözünden damlayan tek bir damlanın sorumluluğu dahi bölücü terör örgütüyle tokalaşan, edepsizce pazarlıklara tutuşan AKP'nin üzerindedir'' dedi.
30.03.2013 15:25:40
PKK, Türk Devleti'ne meydan okuyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bitmiş bir terör örgütü, bugün Türk Devleti'ne meydan okuyacak duruma geldi. İmralı canisi, hücresindeki yatağını bile bulamazken Türkiye'ye yol haritası sunmaya kadar geldi" dedi.
30.03.2013 10:52:48
Bahçeli'ye büyük karşılama
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'ya gitti.
30.03.2013 10:52:07
Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bitmiş bir terör örgütü, bugün Türkiye Devleti'ne meydan okuyacak duruma geldi. İmralı canisi, hücresindeki yatağını bile bulamazken Türkiye'ye yol haritası sunmaya kadar geldi" dedi. Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını belirten Vural, MHP'nin oyunlar karşısında herhangi bir siyasi parti mücadelesinin ötesinde duruş sergilediğini ifade etti.
30.03.2013 10:50:08
Başbakan terörist görmek istiyorsa kucaklaştığı PKK'lılara baksın
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan terörist görmek istiyorsa el sıkıştığı, kucaklaştığı, yüz göz olduğu PKK'lılara ve İmralı'daki teröristbaşına bakması mutlaka yerinde ve yararlı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve Türkiye sevdalısı aziz vatandaşlarımızı terörle yan yana getirmek izahı, tevili ve mazereti olmayacak hakaret, hezeyan ve haksızlıktır. Başbakan Erdoğan bu ağır ithamdan, bu ahlaksız sözlerden dolayı bir an önce özür dilemeli, çirkin ifadelerini geri almalı ve pişmanlık duymalıdır" dedi.
29.03.2013 10:08:49
MHP'li vekil: Bakanın asıl demek istediği...
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, "Savcılar barış için hesap mı soracak?" sözlerini hatırlatarak, "Cumhuriyet savcılarına, 'Yüreğiniz yetiyorsa, sıkıyorsa gereğini yapın' demekten başka anlam taşımıyor. Bu ülke hukuk tanımayan, suçu teşvik eden, terörü ve terör örgütüne yardım ve yataklık eden bir Adalet Bakanın da gördü" dedi.
29.03.2013 10:07:35
TÜRKİYE'DE HUKUK, PKK İÇİN RAFA KALDIRILMIŞTIR
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye'de hukukun, PKK için rafa kaldırıldığını, bugün milletin değil PKK'nın hukukunun geçerli olduğunu ileri sürdü.
29.03.2013 10:06:19
MHP'Lİ YALÇIN'DAN ABDULKADİR SELVİ'YE MEKTUP
Yeni Şafak Gazetesi'nde 27 Mart 2013 tarihli "MHP Kimden Sipariş Aldı" başlıklı yazınıza verilecek ilkve tek cevap şudur: "MHP Türk Milletinden sipariş almıştır."Kendi milli varlığıyla problemi olanların elbette bu net cevabı idrak etmeleri mümkün değildir.
29.03.2013 10:04:39
SEN DE BİR TÜRK BAYRAĞI AS
Milliyetçi Hareket Partisi, başta Ülkü Ocakları, Türkiye Kamu-Sen, Ülkücü İşçiler Derneği, TÜRKAV olmak üzere sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla 1-20 Nisan tarihleri arasında Türkiye genelinde "SEN DE BİR TÜRK BAYRAĞI AS" sloganıyla bayrak asma kampanyası başlattı.
29.03.2013 10:03:24
Vural: 28 Şubat gibi 21 Mart darbesi oldu!
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 'çözüm süreci'ni sert bir dille eleştirirken, yaşananları 28 Şubat'a benzetti. Vural, düzenlediği basın toplantısında, önce Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin ismine gönderme yapan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a yanıt verdi. Vural, Demirtaş'ın, "Devlet, bahçeli olsun ama bu bahçede rengarenk çiçekler olsun; kan, gözyaşı olmasın" sözüne, şu karşılığı verdi: "Millet bir bahçe ama ayrık otuna izin yok. Ayrık otlarını temizlemek de devlete düşecek."
29.03.2013 10:02:35
PKK ile BDP, AKP'ye istediği yaptırıyor
Terör örgütü PKK ile BDP'nin, AKP'yi istediği şekilde yönlendirdiğini iddia eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "İhanet sürecinde başarılı olmaları halini, 'muhalefet kıskanıyor'diyerek izah eden iktidar, PKK'ya teslim olmuş vaziyettedir. PKK'nın taleplerini yerine getirmekten zevk alan bir hükümetin nesi kıskanılacak?" diye konuştu.
29.03.2013 10:01:22
ANTALYA "DEVLET" İLE BULUŞUYOR
Antalya'yı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ev sahipliği yapma heyecanı sardı. Genel Başkan Bahçeli, bugün akşam saatlerinde Kepez Organize Sanayi Bölgesinde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanacak.
28.03.2013 09:32:35
O iddia üzerine MHP İDO'ya mektup yazdı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bursa mitingine İDO ile gitmek isteyen vatandaşların engellendiği yönünde kendilerine ulaşan şikayetler üzerine İDO Genel Müdürlüğü’ne bir mektup yazdı. Büyükataman, mektubunda, “İDO’nun bu denli yandaş bir tutum sergilemesi tarafımızca doğru bulunmamakla birlikte, İDO’nun seferlerinde yandaş kanal izlettirme zorunluluğu ile birlikte MHP mitingine katılımı bu şekilde sabote etmesi hafızamızdaki tazeliğini daima koruyacaktır” dedi.
28.03.2013 09:31:42
MHP'den İDO'ya tepki
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Bursa mitingine iDO ile gitmek isteyen vatandaşların engellenme gayretleri üzerine, MHP Genel Merkezi'ne ulaşan binlerce şikayet neticesinde İDO Genel Müdürlüğü'ne bir mektup yazdıklarını açıkladı. Mektupta, 'Özel bir şirket olan İDO'nun bu denli yandaş bir tutum sergilemesi tarafımızca doğru bulunmamakla birlikte, İDO'nun seferlerinde yandaş kanal izlettirme zorunluluğu ile birlikte MHP mitingine katılımı bu şekilde sabote etmesi hafızamızdaki tazeliğini daima koruyacaktır. İDO'nun bu tavrını MHP olarak kınıyoruz " denildi.
28.03.2013 09:30:43
MHP'den yandaş tutuma çifte tepki
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, siyasi iktidarın faaliyetlerine gösterilen hassasiyet ve titizliğin, muhalefet partisi konumundaki MHP'ye de gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Yalçın, "MHPnin Bursa mitingi sırasında, Anadolu Ajansı kameramanının kalabalıktan uzak ve tenha yerleri görüntülemeye çalıştığı tespit edilmiştir" dedi. Yalçın Başbakan Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle verdiği soru önergesinde "Anadolu Ajansı kameramanının Bursa'da çektiği maksatlı görüntüler hangi anlaşmalı kurumlara servis edilmiştir" diye sordu.
27.03.2013 10:22:16
Bahçeli o sözlerini savundu
MHP lideri Bahçeli, Bursa mitinginde ”Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganına karşılık, ”Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir” sözünün sonuna kadar arkasında olduğunu söyledi.
27.03.2013 10:20:28
Gündemi değiştiren slogan
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Bursa mitinginde ''Vur de vuralım, öl de ölelim'' sloganına verdiği, ''Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir'' yanıtı siyasette büyük bir tartışma başlattı.
27.03.2013 10:19:18
SÖZÜMÜN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitinginde "Vur de vuralım, öl de ölelim" sloganına karşılık, "Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir" ifadesini kararlılıkla kullandığını belirterek, "Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Herkes bilsin ki yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. MHP geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır" dedi.
26.03.2013 12:07:03
Bahçeli'den 'vur de vuralım' yanıtı
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, Bursa mitinginde 'vur de vuralım, öl de ölelim' sloganına verdiği 'onun da zamanı gelecek' yanıtının arkasında olduğunu söyledi.
26.03.2013 12:01:31
Bahçeli'den zehir zemberek açıklama
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitinginde ”Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganına karşılık, ”Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir” ifadesini kararlılıkla kullandığını belirterek, ”Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Herkes bilsin ki yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. MHP geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır” dedi.
26.03.2013 11:59:34
Bahçeli'den Başbakan'a 'Namert' yanıtı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Başbakan'ın "Namertsiniz' sözüne cevap verdi ve " Böyle bir polemiğe girerek İmralı’ya görüşmediğine dair bizi şerefsizlikle suçlamıştın Kimin şerefsiz olduğu ortaya çıkmış, kötü söz sahibine iade edilmiştir." dedi.
26.03.2013 10:23:49
Bunlara kim inanır Kadir İnanır
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Akil Adamlar Komisyonu'na yönelik adı geçenlere ilişkin bir soruya, komisyon için adı da geçen sinema sanatçısı Kadir İnanır'a atıfta bulunarak, "Zaten 'Bunlara kim inanır?' diye soruyorlardı, Kadir İnanır" sözleriyle cevap verdi.
26.03.2013 10:22:19
MHP'den akil adamlar tepkisi
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Akil Adamlar Komisyonu ile ilgili, “Biz önce adam olup olmadıklarına bakıyoruz. Sonra akilliklerinin ölçüsünü kim koyuyor ona bakıyoruz.” dedi. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ise “Türk milleti ile Türkiye Cumhuriyeti devleti ile sorunları olan ne kadar insan varsa alt alta yazmışlar, bunlara akil adamlar demişler.” değerlendirmesinde bulundu.
26.03.2013 10:20:39
Büyük tuzak
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Büyükşehir belediyesi olma sürecinin arkasında milletimizin karşı karşıya kaldığı büyük tuzakları bu memleketin evlatları, hangi siyasi partide olursa olsun iyi fark etmelidir" dedi.
26.03.2013 10:19:36
Erdoğan, bölücülük hastalığına yakalandı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Terör örgütüne teslimiyet sürecinde ilerlerken terörist inlerinde soluklayan ve ihanet pınarlarından yıkanan Başbakan Erdoğan, maalesef bölücülük hastalığına yakalanmıştır. Bu amansız hastalık, erken teşhis aşamasında yalana başvurup tedaviden kaçan Erdoğan'ın beynini, zihnini ve ruhunu bütünüyle ele geçirmiştir" dedi.
26.03.2013 10:17:41
Biz önce adam olup olmadıklarına bakıyoruz
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, akil adamlar heyetinin kimin adına hangi yetkiyle karar alacağı sorusunun cevaplanması gerektiğini belirterek, "Önemli olan milletin sinesinde bu kararların yer alıp almayacağı" dedi. Öztürk, "Biz önce adam olup olmadıklarına bakıyoruz, sonra akil olup olmadıklarının ölçüsünü kim koyuyor ona bakıyoruz" dedi.
25.03.2013 10:20:25
BELEDİYE YASASI TUZAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uluslararası Manisa Mesir Festivali’nin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Manisa Belediyesi tesislerinin toplu açılış törenine katıldı.
25.03.2013 10:18:42
MESİR SAÇIM TÖRENİ'NE KATILDI
473. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali saçım töreni için Manisa'ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Ülkü Ocakları Başkanlığı ile Belediyeyi ziyaret etti. Bahçeli'nin, Ülkü Ocakları Başkanlığı ziyareti basına kapalı olarak gerçekleşti. Bahçeli, buradan Belediyeye geçerek, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyaret etti. Ergün, burada 2009 yılından bu yana belediyenin Manisa'da yapmış olduğu çalışmaları sunumla anlattı.
25.03.2013 10:15:53
TÜRKİYE AKP FELAKETİ ALTINDADIR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi ve "İmralı canisi sana el mi verdi, büyü mü yaptı" diye sordu.
25.03.2013 10:14:25
Vur de Vuralım, Öl de Ölelim" Türkiye Gündemine Oturdu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Bursa mitinginde, "Vur de vuralım, öl de ölelim" diye bağıran kalabalığa, "Merak etmeyin, onun da zamanı gelecek" diye seslenmesi, sosyal medyada Türkiye gündemine oturdu.
25.03.2013 10:12:07
BURSA YIKIMA SET ÇEKTİ
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'dan hükümeti uyardı. ''MHP'nin 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' mitinglerinin ilki Bursa'da 'Kuruluş' temasıyla yapıldı. Bursa Kent Meydanı'nda yapılan mitinge ellerine Türk Bayrağı alarak gelen yüzbinler katıldı.
25.03.2013 10:10:43
TBMM Genel Kurulu'nda bayraklı protesto
MHP'li milletvekilleri, Genel Kurul'da sıralarında bulunan mikrofonlara Türk bayrağı astı.
22.03.2013 10:03:46
Türk milleti bunu asla affetmeyecek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır’daki Nevruz’da Abdullah Öcalan’ın mesajının okunmasına çok sert yanıt verdi: Allah büyüktür ve bilinmelidir ki, Türk milletinin birliği ve varlığı ilelebet baki kalacaktır!
22.03.2013 09:57:37
DİYARBAKIR'DAKİ NEVRUZU TANIMIYORUZ
Devlet Bahçeli: "Türkiye'nin içine çekildiği bunalım, buhran ve bühtanla dolu çözülme süreci bugün tam bir şova dönüşmüştür."
22.03.2013 09:56:23
BURSA'DA BULUŞALIM
"Türkiye'nin PKK'ya teslim edilmesine HAYIR" diyenler Bursa'da buluşuyor
22.03.2013 09:54:18
Emri Hak yakında vaki olacak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Başbakan'ın ifadesiyle sırat köprüsünden geçmeye çalışan AKP'yi, siyasi cehennem korkusu sarmıştır. Ama korkunun ecele faydası yoktur. Emri Hak yakında vaki olacak ve AKP cenazesinin korteji er geç politika mezarlığına yürüyecektir" dedi.
21.03.2013 11:23:16
Şehitlerimize dua
Şehitlerimize dua eden MHP'li kadınlar Şehitliklerde püskevit ikramında da bulundular.
21.03.2013 11:22:29
Vestiyerlik malzemeyi paltosu ile vestiyere koymasını biliriz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın, "Elinde iple dolaşıp Öcalan'ı as diyen Bahçeli, sen bu saatten sonra assan assan Öcalan'ın paltosunu vestiyere asarsın." sözlerine, "Biz o vestiyerlik malzemeyi paltosu ile birlikte vestiyere koymasını ve dipnot olarak tarihe gömmesini bilenlerdeniz." diyerek karşılık verdi.
21.03.2013 11:20:54
"KURULUŞ MİTİNGİ"NE DAVET
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 23 Mart'ta Bursa'da partisince düzenlenecek 'Kuruluş Mitingi'nde "Vatandaşlarımızı kardeşlik atmosferini birlikte teneffüs etmeye çağırıyoruz" dedi.
20.03.2013 10:56:27
Son sözümüzü söylemedik
MHP lideri Bahçeli, grup toplantısında ‘çözüm sürecini’ eleştirerek, ‘Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk milleti son sözünü henüz söylememiştir. Duyduk duymak demeyin’ dedi
20.03.2013 10:54:34
MHP SON SÖZÜNÜ HENÜZ SÖYLEMEMİŞTİR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, bebek katili ile masaya oturulmasına sert tepki göstererek, ''Sizin doğrunuz Öcalan'ın doğrusu olsun, bizim doğrumuz Türk milletidir.Sizin piriniz Öcalan, rehberiniz PKK, bölünme trafonuz Kandil olsun; bizim yeminimiz Türk milletinin varlığı korumak ve Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü sağlama almaktır.İkazla bildiririm ki, Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk milleti son sözünü henüz söylememiştir'' dedi.
19.03.2013 12:20:16
Okun hedefi bağımsız Kürdistan
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İmralı’yı yıkar, Kandil’i yakarız” sözlerine karşılık “Siyasetçi misin, dozer operatörü mü?” karşılığını veren BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a, “O ulak görevini yapsın. Öbür işlere aklı ermez” tepkisini gösterdi.
19.03.2013 12:19:00
Türk milletine yapılan en iğrenç kötülük...
MHP lideri Devlet Bahçeli, "Nevruz'un bölücü emeller çerçevesinde formüle edilmesi Türk milletine yapılan en iğrenç kötülüktür" dedi.
19.03.2013 12:16:57
DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN...
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
19.03.2013 12:13:53
Böyle bir rezalete Parlamento izin veremez
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in terör örgütü PKK'nın çekilme süreci ile ilgili Parlamento'da yasa çıkartılabileceği yönündeki açıklamalarına sert tepki gösterdi. Vural, "Böyle bir rezalete Parlamento izin veremez." dedi.
19.03.2013 12:13:08
Erdoğan, Sevr ruhunun temsilcisidir
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman " Daha dün 'Milliyetçilik ayaklarımın altındadır'diyen Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de " Milliyetçilik şehitlere sahip çıkmaktır " itirafında bulunarak şehit kabirlerini çiğnediğini itiraftan kaçınmamıştır. Erdoğan, lisanı halle ispat etmiştir ki kendisi Çanakkale ruhunun değil, Sevr ruhunun devamı ve temsilcisidir" dedi.
19.03.2013 12:11:24
4'lü çete işbaşında
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Denize açılma hevesinde olan Kürdistan koridoru, AKP şantiyesinde inşa edilmektedir" dedi. Bahçeli, AKP, BDP, PKK ve İmralı canisinden oluşan dörtlü çete faaliyet içindedir'' açıklaması yaptı.
19.03.2013 12:10:13
Bahçeli, Vakfıkebir'de kabir ziyaretinde bulundu
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde bulunan merhum Cevat Hacıfettahoğlu'nun mezarını ziyaret etti.
18.03.2013 10:36:06
Konuşacağına Öcalan’ı assın
MHP lideri Devlet Bahçeli, hükümet ortağı olduğu dönemde Öcalan’ın idam edilmemesini eleştiren Başbakan Erdoğan’a, “Fırsat elinde” dedi
18.03.2013 10:34:33
İmralı'yı yıkar, Kandil'i yakarız
İmralı canisiyle masaya oturulmasına sert tepki gösteren Bahçeli, "Milletimiz bize yetki verirse Çanakkale ruhunu rehber yapar, Milli Mücadele meşalesini yakar, Türk milletinin zafer yoluna düşer, İmralı'yı yıkar, Kandil'i yakarız" dedi. Başbakan Erdoğan'a başkanlık için ülkeyi peşkeş çekemeyeceği uyarısında bulunan Bahçeli, "Senin milletin yok" ifadelerini kullandı.  
18.03.2013 10:33:22
Türk Milleti bize emanettir
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Bizim adımız Milliyetçi Hareket'tir.Türk Milleti bize emanettir, biz de Türk Milleti'ne aitiz. Emanete hıyanetlik edenleri şaşkına çevireceğiz '' dedi.
18.03.2013 10:32:26
Karadeniz'e vatanı satanlar değil vatanı kurtaranlar girebilir
Bölücülere geçit vermeyen Karadenizliler, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi bağrına bastı 
18.03.2013 10:31:24
Hesabı sandıkta sorulacak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bazı köşe yazılarının MHP'yi hedef alması üzerine yaptığı açıklamada "AKP'nin cümle danışmanları, yandaş ve yardakçıları saf tutarak gerçekleri halktan saklamak ve MHP'ye kara çalmakla sonuç alacaklarını sanıyorlarsa, aldanıyorlar demektir. Eninde sonunda bu millet AKP-PKK arasındaki çirkin pazarlığın ayrıntılarını öğrenecek ve kandırılmasının hesabını sandıkta soracaktır" dedi. 
18.03.2013 10:30:18
Bayrağını al Bursa'ya gel
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 23 Mart Cumartesi günü Bursa'da "Kuruluş" ismiyle düzenleyecekleri miting nedeniyle yaptığı açıklamada, "Hangi siyasi görüşten olursa olsun, ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan gurur duyan, birlik ve beraberlikten yana olan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bek‰sını düşünen her vatandaşımızı mitinglerimize davet ediyoruz" çağrısı yaptı.
16.03.2013 10:45:22
Bahçeli'nin Karadeniz proğramı
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ'nin, 16-17 Mart 2013 Cumartesi - Pazar günleri Ordu-Giresun ve Trabzon'da yapacağı programlar şu şekilde:
15.03.2013 14:14:22
BAHÇELİ KASTAMONU GÜNLERİNİ ZİYARET ETTİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen 9. Başkentte Kastamonu Günleri'ni ziyaret etti. Bahçeli'yi Kastamonu Dernekler Federasyonu (KAS-DER-FED) Başkanı Hasan Şen karşılayarak stantları gezdirdi, fuar hakkında detaylı bilgi verdi.
15.03.2013 14:13:38
AKP, İmralı'da çözüm arayışı içerisinde
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Ne yazıktır ki, bir terör örgütü ile Türkiye'nin anayasası görüşülüyor, yargı paketleri görüşülüyor. TBMM yerine maalesef AKP, İmralı'da çözüm arayışı içerisindedir. Biz bu süreci hidayeti verip, delaleti satın alma süreci olarak görüyoruz. Biz hidayetten yanayız. Hidayet de bu milletin milli kimliğidir, adıdır, bayrağımızdır, dilidir, egemenliğimizdir" dedi.
15.03.2013 14:11:49
Bahçeli yarın Ordu'da
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli il parti binasının açılışı ve bazı ziyaretler için yarın Ordu'da olacak.
15.03.2013 14:10:42
AKP ile PKK hediyeleşmeye başladı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, AKP'nin, PKK tarafından "hipnotize" edildiğini iddia ederek, "AKP ile PKK hediyeleşmeye başlamış, örgütün daha iyi idaresi için bütün teknik imkanlar Öcalan'a sağlanmıştır. Öcalan'ın talepleri birer birer uygulamaya konulmaya çalışılmaktadır. PKK ise hiç bu kadar istediklerine yakın olmamıştır" diye konuştu.
15.03.2013 14:09:54
ATALAY'IN AÇIKLAMASI UTANÇ VERİCİ
Türkiye'nin utanç verici bir tablo ile karşı karşıya olduğunu belirten Oktay Vural, "Ne kadar utanç verici tablodur ki gazeteler ve televizyonlarda PKK terör örgütünün paçavraları altında kamu görevlilerimizin resimleri çekiliyor ve pazarlanıyor' dedi.
14.03.2013 11:34:13
BU NASIL BİR REZALET, BU NASIL BİR ALÇAKLIKTIR?
MHP Lideri Bahçeli "Oslo, İmralı derken hükümet bölücü terörle içli dışlı olmuş ve Türk devlet geleneğini iki paralık etmiştir" dedi.
13.03.2013 17:08:42
Devlet adabı yere çalındı
MHP lideri Bahçeli, “PKK’nın alıkoyduğu evlatlarımız iğrenç bir pazarlığa konu edilmektedir” diye konuştu
13.03.2013 17:07:32
MHP meydanlara iniyor
MHP, "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" açık hava toplantılarının ilkini, 23 Mart Cumartesi günü Bursa'da "Kuruluş" ismiyle yapacak.
12.03.2013 15:01:39
Bahçeli'den Erdoğan'a: Öcalan'ı Meclis’e getirsin, kürsüde de konuştursun
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın, ses ve görüntüyle barış çağrısı yapacağı” yönündeki haberlere ilişkin, ”Sayın Başbakan, bu fırsatları bu caniye (Öcalan) tanıyorsa Meclis’e getirsin, kürsüde de konuştursun” dedi.
12.03.2013 15:00:17
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisi’nin grup toplantısında konuştu.
12.03.2013 14:58:12
Öcalan bari Meclis'e gelsin, kürsüden konuşsun
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın, ses ve görüntüyle barış çağrısı yapacağı” yönündeki haberlere ilişkin, “Sayın Başbakan, bu fırsatları bu caniye (Öcalan) tanıyorsa Meclis'e getirsin, kürsüde de konuştursun” dedi.
12.03.2013 14:57:15
AKP GETİRSİN MECLİS'TE KONUŞTURSUN
MHP lideri Bahçeli, İmralı canisinin Nevruz'da sesli ve görüntülü biçimde barış çağrısı yapacağı iddialarına, çok anlamlı bir cevap verdi. Bahçeli, bazı internet sitelerinde, İmralı canisinin 21 Mart tarihindeki Nevruz kutlamaları sırasında Diyarbakır'da ses ve görüntüyle barış çağrısı yapacağı yönünde haberlerin hatırlatılması üzerine, "Bunu düşünmek bile büyük bir hatadır. O zaman İmralı'da kalmasının bir anlamı kalmamıştır. Sayın Başbakan bu fırsatları bu caniye tanıyorsa Meclis'e getirsin kürsüde de bir konuştursun. Obama gibi o da konuşsun" cevabını verdi.
12.03.2013 14:55:15
TÜRKİYE'Yİ KAÇ BAŞBAKAN YÖNETMEKTEDİR
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Türk milleti hangi Başbakan'a, hangi Erdoğan'a inanmalı ve itibar etmelidir? Türkiye'yi kaç Başbakan yönetmektedir? Ve Başbakan Erdoğan'ın kaç yüzü, kaç rengi, kaç dili ve kaç ruhu bulunmaktadır'' diye sordu.
12.03.2013 14:54:26
Bölücülerle aynı safta buluştular
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın "MHP'ye yönelik topyekžn saldırılar" üzerine yaptığı açıklamada, "Murat Karayılan, AKP sözcüleri ve destekçileriyle aynı dili kullanmaktadır. Karayılan'ın sözleri aynı zamanda AKP ile bölücü örgütün ortak bir payda oluşturduğunu ve menfaat birliğine gittiğini açığa çıkarmıştır. Şimdi Tayyip Erdoğanlar, Abdullah Öcalanlar, Mehmet Ali Şahinler, Ahmet Taşgetirenler ve Murat Karayılanlar aynı safta, aynı çizgidedir" dedi.
11.03.2013 12:17:03
MHP Seyhan’da 8 Mart coşkusu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü büyük bir kaynaşmaya sahne oldu.
11.03.2013 12:15:30
Hayal olan ne varsa gerçeğe dönüştü
MHP lideri Bahçeli Öcalan ile ilgili “İmralı canisi hükümet ve bir Başbakan tarafından mesajlarının dağ kadrosuna iletileceğini rüyasında bile görse inanmaz, havsalası almazdı” diyerek çözüm süreciyle ilgili Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi.
11.03.2013 12:13:46
AKP, TÜRKİYE'Yİ BİTİRMEDEN BİTİRİLMELİ
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Bölücü güruh Türk milliyetçiliğini zincirlemek ve Türklüğü silmek için AKP'nin takip edeceği yol haritasını kanlı kalemiyle çizmiştir'' dedi.
11.03.2013 12:12:56
AMAÇ TERÖRE ÇÖZÜM DEĞİL, BİZİM ÇÖZÜLMEMİZ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Terör örgütü yöneticileri etkisiz hale getirilmedikçe, örgütün ini, üssü yok edilmediği sürece terör devam edecek" dedi. Vural, "Amaç teröre çözüm değil, bizim çözülmemiz, milletimizin çözülmesidir. Askerimize, polisimize kurşun sıkan o teröristlerle masaya oturma onursuzluğunu bu millete yaşatmamak için çabalıyoruz" diye konuştu.
11.03.2013 12:11:27
ALLAH KORUSUN
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bugün özellikle terör sorunu karşısında teröre bir siyasi çözüm bulma gayretleriyle devletimizin ve milletimizin milli devlet esasını, üniter devlet esasını, adını ve dilini değiştirmeye yönelik bir takım çözümler aslında hepimizin çözülmesi demektir. Allah korusun" dedi.
11.03.2013 12:10:36
İHANETE TBMM'Yİ ORTAK ETMEK İSTİYORLAR
MHP lideri Bahçeli, 4. Yargı paketinin İmralı-Kandil arasına çekilen ihanet hattına hukuki zemin kazandırmak için hazırlandığını söyledi.
09.03.2013 10:31:23
Sadece Türk vardır ama herkes de eşit
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Biga’da düzenlenen konferansa katılmak için geldiği Çanakkale’de düzenlediği basın toplantısında çözüm sürecini ve milliyetçilik tartışmalarını eleştirdi.
09.03.2013 10:29:45
Sözün bittiği yerdeyiz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Ne kadar utanç vericidir ki bugün Türkiye, kendi kimliğini, kendi adını, kendi egemenliğini, kendi kültürünü ve kanlarla kurduğu cumhuriyetini, kan döken bir terör örgütüyle kurulan bir masada pazarlık konusu yapabiliyorsa artık sözün bittiği yerdeyiz" dedi.
08.03.2013 13:17:29
PKK'ya boyun eğmek milli duruş oldu
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "PKK'ya boğun eğmek milli duruş oldu. Başbakan, milli değerlerimizi yozlaştırıp, istismar ediyor" dedi.
08.03.2013 13:16:30
Başbakan'ın tutumu darbecilerden farksız
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, "Başbakan Erdoğan'ın demokrasiye karşı tutumunun, darbecilerden farklı olmadığını" ileri sürerek, askeri darbeler karşısında Türk milletinin baş eğmediğini, bundan sonra da eğmeyeceğini söyledi.
08.03.2013 13:13:50
SİZİN ECDADINIZ KİM ?
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Başbakan Erdoğan'ın, bazı kesimlerin milliyetçilik yaparak Türk milletine korku pompaladığı endişesine kapıldığını" belirterek, "Başbakan müsterih olmalıdır, çünkü milliyetçilik bu milletin nabzı ve kalp atışıdır" dedi. Büyükataman, Erdoğan'a "Sizin ecdadınız kim, hangi ecdadın torunlarısınız?" ve "Öcalan İmralı'da AKP iktidarına ne pompalıyor?" diye sordu.
06.03.2013 13:26:48
Hint kumaşı değiliz
MHP lideri Bahçeli, kendisine “Bulunmaz Hint kumaşı mısın?” diyen Başbakan Erdoğan’a “Doğrudur, biz Hint kumaşı değiliz” cevabı verdi
06.03.2013 13:20:44
Türk milleti AKP ihanetiyle karşı karşıyadır
MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''İmralı canisini özgürlüğüne kavuşturma, Türkiye'yi PKK'ya teslim etme izansızlığının ve ahlaksızlığının tahsildarlığına soyunan çapulcular devrededir. Biliniz ki, Türkiye kan ağlamakta, günahkârların peş peşe restine şahit olmaktadır. Biliniz ki, Türk milleti AKP kumpasıyla, AKP ihanetiyle karşı karşıyadır. Başbakan Erdoğan ile İmralı canisinin derin ortaklıkları, AKP ile PKK'nın aynı tende, aynı bedende, aynı can oldukları tüm çıplaklığıyla su üstüne çıkmıştır'' dedi.
26.01.2013 10:32:44
MHP'YE KARŞI MÜZAKERE CEPHESİ
AKP iktidarı, bölücü başıyla masaya oturulunca sanki terör belası ortadan kalkacakmış gibi bir algıyı hafızalara yerleştirmeye çalışmaktadır.
26.01.2013 10:31:25
Açılım ve müzakereye revizyon desteği
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Türkiye'nin bütün sorunlarını bir kenara iterek PKK ve uzantıları ile yürütülen açılım ve müzakere süreçlerine odaklanan Başbakan Erdoğan, kabinesindeki revizyonu da bu sürece uyum sağlayacak isimlerle takviye etmiştir" dedi.
25.01.2013 14:58:50
MHP yola çıktı
MHP lideri Bahçeli, “Burası 2. Ergenekon’dur” dediği Söğüt’ten yerel seçim çalışmalarını başlattı. Bahçeli, İmralı görüşmeleri için “Böyle çözüm batsın, böyle bir barış olmaz olsun” dedi.
25.01.2013 14:54:15
PKK dayatmaları yerine getiriliyor
365 Sıra Sayılı Kanun Tasarısının 1.Bölüm 1.Maddesi üzerine MHP Grubu adına söz al ana MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Atila Kaya, ''Bu maddelerin değiştirilmesinin bu bağlamda herhangi bir hukuki zemini yoktur. Bu değişiklik talebi tamamen siyasi saiklerle, PKK dayatmalarının, terörist başıyla yürütülen müzakerelerin bir sonucu olarak gündeme gelmiştir'' dedi.
24.01.2013 15:44:51
Bahçeli: Bağımsız Kürdistan’ı inşa ediyorlar
MHP lideri Devlet Bahçeli, terörle mücadele sürecinde yaşanan son gelişmeleri ve İmralı görüşmelerini değerlendirerek, “Türkiye ne olduğu belli olmayan, neleri ihtiva ettiğini kimsenin itiraf edemediği ve muhteviyatını açıklayamadığı çözüm tüneline sokuldu. Barıştan bahsediyorlar, barış süreci hezeyanlarıyla vakit geçiriyorlar; ama bunun için ne gerektiğini, PKK’nın hangi tavizlerle emellerinden cayacağını ortaya koyamıyorlar. Bağımsız Kürdistan’ı inşa ediyorlar, ama bunu çözüm kılıfına saklıyorlar. PKK’yı affetmeye hazırlanıyorlar, şahadetler üzerinden el sıkışarak İmralı canisinin serbest bırakılması için türlü kurnazlıklara başvuruyorlar, ne var ki bunları çözüm etiketiyle kapatmaktan da geri durmuyorlar” dedi.
24.01.2013 15:43:54
MHP'den AK Partili Çelik'in Bahçeli'ye yönelik sözlerine cevap
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in dün düzenlediği basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bozyel, açıklamasında, "AKP sözcüsü Hüseyin Çelik’in Bahçeli hakkında yapmış oldukları açıklama, aslında suçluluk telaşı içindeki birisinin yakayı ele veren psikolojisinden başka bir şey değildir. ABD’nin taşeronluğunu yapan bu zihniyet sahiplerinin, tüm şirret hesaplarını açığa çıkartmak ve millet namına hesap sormak, elbette ki birer şerefli vatan evladı olarak bizim boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı.
24.01.2013 15:40:10
BÖYLE ÇÖZÜM BATSIN, BÖYLE BARIŞ OLMAZ OLSUN
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milletin birlik ruhuna sahip çıkmak, Başbakana göre şeytan işidir. Ancak katile sarılmak terörle müzakere yapmak barıştır. Söğütten sesleniyorum: "Böyle çözüm batsın, böyle barış olmaz olsun"
24.01.2013 15:38:45
MHP, Aday Değerlendirme Komisyonu kurdu
Milliyetçi Hareket Partisi, 30 Mart 2014'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili olarak aday değerlendirme komisyonu kurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı için kurulun ön değerlendirme kurulunun çalışmalara başladığını açıkladı.
24.01.2013 15:36:23
İktidar Cumhuriyet ve Türklükle hesaplaşıyor
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik'in partisine yönelik eleştirilerini yanıtlarken iktidara, "Sevr projesinin içimizdeki Truva atı, Türk tarihine düşmanlık besleyenlerin beslemesi, siyasal bölücülüğün baş figüranı, Anadolu toprakları üzerindeki bin yıllık devlet irademizi etnik-bölücü katillerin alçak emellerine peşkeş çekmek üzereler, Cumhuriyet sonrası devletimize ve milletimize karşı başkaldırmış yirmi sekiz ayrı bölücü isyanda, başları ezilen yılanların öcünü almak için sabırsızlanıyorlar" diye eleştirdi.
24.01.2013 15:34:51
APO İSTİYOR, AKP YAPIYOR
Bebek katilinin talepleri doğrultusunda federasyon düzenlemeleri tek tek hayata geçiriliyor.
24.01.2013 12:42:21
Vural: Kılavuzu değiştir diyene bakın
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "kılavuzunu değiştirmesi" tavsiyesinde bulunduğunu anımsatarak, "Kılavuzunu değiştir diyene bir bak. Terörist başının yol haritasıyla yönünü bulmaya çalışıyor. Kılavuzu İmralı olmuş, genel başkanımıza kılavuzunu değiştir diyor. MHP'nin ve Genel Başkanımız'ın kılavuzu bu millettir, bu milletin birlik ve bütünlüğüdür, şanlı tarihidir" dedi.
24.01.2013 12:41:11
Erdoğan dümenci, Arınç çarkçıbaşı
Rant limanına demirleyen AKP korsan gemisinde Erdoğan dümenci, Arınç çarkçıbaşı
23.01.2013 12:41:07
Bu çözüme ve barışa karşıyız
MHP lideri Devlet Bahçeli, Habur’a benzettiği Paris’te öldürülen PKK’lı 3 kadının ceneze töreni hakkında propagandadan dava açılması için savcıları göreve çağırdı.
23.01.2013 12:39:18
Bahçeli, yarın Söğüt'e gidiyor
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim startını Söğüt'ten verecek.
23.01.2013 12:36:45
BOZKURT GİBİ DİRENİRİZ...
PKK ile masaya oturulmasına sert tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli, ''Bırakın; AKP, CHP, BDP, PKK, Barzani, İmralı canisi ve Kandil artıkları aynı safta toplansınlar, aynı kalıba girsinler. Biz hepsine bozkurt gibi direniriz'' dedi.
22.01.2013 12:01:20
Bahçeli: Cenaze töreni ikinci Haburdur
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lı kadın için Diyarbakır'da düzenlenen cenaze töreninde ortaya çıkan manzaranın aslında ikinci Habur vakası olduğunu savundu. "Barışın kazananı, savaşın kaybedeni olmaz" cümlesinin PKK ve Türkiye'yi eşitlemek amacıyla yazıldığını dile getiren Bahçeli, "Sözde bayraklarını tabutların üstüne örtmeleri, sloganları artık mahkemelerce sorgulanmalı." dedi.
22.01.2013 12:00:11
Vural: Yolsuzlukların üzerine çul seriyorlar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sayıştay raporlarının neden Meclis’e gönderilmediğinin açık ve net olduğunu ifade ederek, “Yolsuzlukların üzerine çul seriyorlar” dedi.
22.01.2013 11:58:48
PAZARLIK NEYİN KARŞILIĞI
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hiç kimse devleti yönetenlerin terörle mücadeledeki yanlış tutumuna onay vermesini MHP'den beklemesin " dedi.
22.01.2013 11:57:39
Yolsuzlukların üzerine çul seriyorlar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sayıştay raporlarının neden Meclis'e gönderilmediğinin açık ve net olduğunu ifade ederek, "Yolsuzlukların üzerine çul seriyorlar" dedi. Vural, "Sayıştay raporları milletten saklanmıştır ama bu raporlar bir yerlerde vardır muhakkak" açıklaması yaptı.
22.01.2013 11:56:46
Bırakın milleti aldatmayı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir öğretmen arasında geçen diyaloğu hatırlatarak, "Milletin önünde azarladığınız öğretmenin şahsında incittiğiniz eğitim camiasından derhal özür dileyiniz" ifadelerini kullandı.
21.01.2013 11:21:13
Önce silah bırakılsın sonra atılacak adımlar konuşulsun
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın bazı ulusalcılarla, “AKP zihniyetinin eşik bekçileri” ve eski marksistlerin ittifak halinde olduklarını öne sürdü. Yalçın, “MHP’nin teröre çözüm için birinci şartı, PKK militanlarının kendiliğinden silahlarını bırakması ve devlet güçlerine teslim olmasıdır. MHP, atılacak adımların ancak bundan sonra konuşulmasının doğru olacağına inanmaktadır” dedi.
21.01.2013 11:18:36
Yeri geldiğinde gereğini yaparız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,''Bizim milliyetçiliğimiz, Türk Milleti'nin tarih içerisinde yoğrulmuş olan milli değerleriyle, çağın birikimi olan gelişmeleri birlikte yaşatmayı milli ile evrensel, yerel ile küreseli birlikte değerlendirmeyi esas almıştır. Her zaman söylediğimiz gibi; Türkiye sevdamız, Türk milleti sevgimizdir. Vatan, bayrak, kardeşlik ortak paydamız, bağımsızlık, demokrasi ve hürriyet kavgamızdır'' dedi.
21.01.2013 11:16:40
10 kayıp yıl
İktidar partisinin geride bıraktığı 10 yılı "kayıp" olarak değerlendirdiklerini vurgulayan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Türkiye'nin bu sıkıntılı durumundan kurtulması için yerel seçimi fırsat olarak görüyoruz" dedi.
21.01.2013 11:15:29
Aklınız yetmiyorsa çekilin kenara
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, terörün bitirilmesi konusunda hükümetin Abdullah Öcalan ile masaya oturmasını eleştirdi. Eşkıyanın aklına ihtiyaçları olmadığını ifade eden Öztürk, "Aklınız bu devletin problemlerini çözmeye yetmiyor ise çekilin kenara, aklı yetenler gelirler. Eşkıyanın aklına ihtiyacımız yok" dedi.
21.01.2013 11:14:17
Şehide gösterilmeyen ilgi PKK'lı cenazeye gösterildi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadın için Diyarbakır'da düzenlenen cenaze töreni ile ilgili olarak, "Dün şehitlerimize 'şehitler ölmez vatan bölünmez'diye sahip çıkmamızı eleştirenler, cenaze tablolarını 'umut'diye sunuyorsa herkesin düşünmesi gerekiyor. Terörle mücadele out, teröristler in olmuştur" dedi.
19.01.2013 11:00:43
Bahçeli'den Twitter'de İmralı açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
19.01.2013 10:58:18
MHP bölünmeye müsaade etmeyecek
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Büyükşehir Yasası adı altında Türkiye'nin eyalet yapısına, federatif yapıya götürülmesine karşıyız" dedi. Başkanlık sistemiyle ilgili de bazı çekinceleri olduğunu belirten Demirel, Türkiye'nin devlet ve millet bütünlüğünü sarsacak her türlü düzenlemeye neden karşı olduklarını vatandaşlara anlatacaklarını kaydetti.
19.01.2013 10:57:22
Hükümet, Diyarbakır'ı PKK'ya bıraktı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, 3 PKK'lı kadının cenaze törenine ilişkin, "Orada gördüğüm tablo hem hükümetin güvenlik güçlerinin hem de devletin uzantılarının bu organizasyonda diğerlerinde olduğu gibi aktif bir durumda olmadığıdır" dedi.
18.01.2013 11:45:36
MHP bunlara izin vermeyecek
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, AKP hükümetinin teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı siyasallaştırma süreci başlattığını belirterek, "Dağın eteklerinde eli silahlı terör örgütüyle görüşmelere başlandı. Paris'te PKK kurucusu öldürülüyor. Türkiye zorla muhatap ettiriliyor. O PKK'lı Türkiye'de siyasallaştırılıyor. Türk devleti hiçbir dönem böyle bir acziyet içine düşmemiştir. Hükümet PKK'yı siyasallaştırmaya çalışıyor. MHP bunlara izin vermeyecektir" dedi.
18.01.2013 11:44:13
AKP, caninin eline siyasi kumanda verdi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Terörü ortadan kaldırmak için terörizmi meşrulaştırmak, MHP'nin ve Türk milletinin asla kabul etmeyeceği bir durumdur" dedi
17.01.2013 11:57:46
Arınç idrak yolu enfeksiyonu geçiriyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisi için 'psikolojik destek almalı' diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yüklendi. Vural, "Dağa çıkıp çıkmama konusunda bir türlü karar veremeyen şahsiyetin idrak yolları enfeksiyonu geçirdiğini düşünüyorum." dedi. Vural, Arınç'ın üçüncü döneminin bitmesi nedeniyle 'umutsuz siyaset adamından, umutsuz ev adamı moduna' girdiğini de iddia etti.
16.01.2013 12:47:41
Öcalan’la chat’leşsinler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, İmralı ile görüşme süreci ve dünkü Silivri Cezaevi’ni ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu
16.01.2013 12:46:37
MHP'li Büyükataman'dan Arınç'a Pinokyo benzetmesi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “teslimiyet filminin esas oğlanı” haline geldiğini öne sürerek, “Arınç, adeta Pinokyo’yu andırmaktadır. Ancak aralarında bir fark vardır; Pinokyo’nun yalan söyledikçe burnu uzamakta, Arınç’ın ise gözlerinden yaşlar akmaktadır” dedi.
16.01.2013 12:44:34
Apo'yu Kurtarma Partisi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "İktidar partisinin 'halklara özgürlük'adı altında milleti ve devleti bölmek isteyen zihniyetlerle giriştiği koalisyon, bu milletin ruhunu, oy verenlerin ruhunu temsil etmiyor" dedi. MHP'ye karşı bir saldırı başlatıldığını belirten Vural, "Apo'yu kurtarma partisi kuranlar, partinin içinde yer alan siyasal partiler, aydıncıklar, kalemşörler, Türk Milleti'nin birlik ve bütünlüğünü savunan MHP'ye saldırmaktan da geri kalmıyorlar" diye konuştu.
15.01.2013 13:01:11
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
15.01.2013 12:59:10
Bahçeli: Bu, İmralı’ya muadil bir adım değildir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u ziyaretiyle ilgili, “Bölücü teröre anlam ve değer yükleyenler, boyun eğmeyi, tavizi politika zannedenler İmralı’nın yolunu tutarken, bizim de buna karşılık mücadele edenlerle buluşmamız ve haklarını teslim etmemiz normaldir ve kimseyi rahatsız etmemelidir” dedi.
15.01.2013 12:58:16
Hollande’la görüşen kim?
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, İmralı ile yürütülen görüşme sürecine yönelik eleştirilerine devam etti.
15.01.2013 12:56:29
MHP'li Vural: Bu paketin altında mayın vardır
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 3 PKK’lının cenazesine ilişkin, “Habur’daki görüntü adeta bir devlet töreni eşliğinde PKK terör örgütünün bir zafer kazanmış nidalarıyla umut tablosu nidalarıyla Türk milletine pazarlandığı bir süreçti” derken, “Sayın Arınç cenaze törenine katılarak üzüntülerini bildirecektir. Çünkü öyle bir niyeti olduğunu düşünüyorum” dedi.
15.01.2013 12:32:12
Terörist arayanlar İmralı'ya baksın
MHP Lideri Bahçeli,''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinden hainler, işbirlikçiler ve hele hele teröristler asla çıkmayacaktır. Terörist arayanlar, terörist görmek isteyenler Türk askerine değil, İmralı'ya bakmalı, Kandil'e kilitlenmeli, Barzani'nin yüzüne odaklanmalı ve AKP'nin müzakere ortaklarına yönelmelidir'' dedi.
15.01.2013 12:30:56
Bahçeli, Başbuğ ve Alan'la kucaklaştı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Silivri Cezaevi'nde bulunan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ı ziyaret etti. Ziyareti sonrası Silivri Cezaevi kapısında bir açıklama yapan Bahçeli, "Başbuğ'u ziyaret etmek demek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tümünü ziyaret etmek anlamına gelir" dedi. 
15.01.2013 12:29:36
Türk Milleti'ne tercüman oldu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Silivri Cezaevi'nde bulunan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ı ziyaret etti.
14.01.2013 13:24:35
Sarılmak için Silivri'de
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Silivri Cezaevi’nde İlker Başbuğ ve Engin Alan’ı ziyaret ediyor.
14.01.2013 11:48:01
KANLI TÜRK'Ü ZİYARET ETTİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı'nın Çukurova Sulama Birliğine yeni seçilen başkanı Arif Türk'ü ziyaretinde MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana Milletvekili Adayı Süleyman Şimşir, MHP Seyhan Belediye Meclis Üyeleri ve MHP Seyhan Yönetim Kurulu Üyeleri vardı.
14.01.2013 11:46:07
MHP Seyhan'dan Arif Türk'e ziyaret
MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı yönetimindeki heyet ile birlikte Çukurova Sulama Birliği Başkan’lığına yeni seçilen Arif Türk’ü ziyaret ederek çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.
14.01.2013 11:20:59
Dağa çıkıp Kandil’le hasret gidersin
MHP’li Vural, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Paris’te PKK’lı 3 kadının öldürülmesiyle ilgili sözlerine ”Paris’e giderek, 3 PKK’lının cenaze törenine katılırsa yadırganmayız” cevabı verdi
14.01.2013 11:19:13
İmralı televizyonu için ‘böcek’ iması
Bahçeli, İmralı’da Öcalan’ın koğuşuna konulacak televizyon için, CHP’li belediyede bulunan kameraya atıf yaptı. Bahçeli, Paris’te öldürülen PKK’lı 3 kadın için “Su testisi su yolunda kırılır” dedi
14.01.2013 11:17:25
Bahçeli'den 'su testisi su yolunda kırılır' yorumu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da yapılan MYK ve Milletvekilleri Toplantısı ardından yaptığı açıklamada Fransa'da 3 PKK'lının öldürülmesine ilişkin, "Paris'te yapılan saldırıda üç militanın infaz edilmesi, her şeyden önce ölüm üzerinden kurulan kanlı bir denklemin sonucu, elbette su testisi su yolunda kırılacaktır ve öyle de olmuştur" dedi.
14.01.2013 11:16:08
Şeytanın kalemleri adres saptırıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, gazeteci Hasan Cemal'in, partisi hakkındaki ithamlarına sert tepki gösterdi. Hasan Cemal'e "işbirlikçiliği ve bölücülere yaltaklanmasıyla meşhur gazeteci" dedi.
14.01.2013 11:14:01
Türk Milleti el-etek öpmez öptürür
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Şehitlerimizin aziz hatıraları, ecdadımızın muhteşem eserleri ne pahasına olursa olsun dimdik ayakta kalacaktır. Unutulmasın ki, Türk milleti el, etek öperek değil; muhasım güçlere, düşman unsurlara el ve etek öptürerek bu coğrafyayı vatanlaştırmıştır. Bundan dönüş yoktur" dedi.
12.01.2013 10:04:28
İmralı Türk devletine yol haritası sunamaz
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Evet terör bitsin bitirelim ama biz diyoruz ki Türkiye bitmesin. Bu gidişat gidişat değil" dedi.
12.01.2013 10:03:15
PKK, AKP'yi esir aldı
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, "Öcalan'ın tecridi ve anadilde eğitim için açlık grevi ile cezaevindeki PKK, AKP'yi esir almış istediğine muvaffak olmuştur. AKP dokunulmazlıkların kalkmasından vazgeçmiştir. AKP bir taraftan müzakere, bir taraftan idam konusunu dillendirmekte samimiyet testinden geçememektedir" dedi
11.01.2013 13:33:46
ABD askerleri İncirlik'te camiye girip Kuran-ı Kerim’i yırttı mı?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İncirlik Üssü’nde yılbaşı gecesi ABD’li askerlerin 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’ndaki camiye girip zarar verdikleri ve Kuran’ı Kerim’leri parçaladıkları iddiaları ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.
11.01.2013 13:32:37
Terör bitsin Türkiye değil
MHP Meclis Grup Başkan Vekili Oktay Vural, “Evet terör bitsin bitirelim ama biz diyoruz ki Türkiye bitmesin. Bu gidişat gidişat değil” dedi. Vural, Mercedes işçilerine verilen seminerde konuşmak için Almanya’nın Bremen kentine geldi
11.01.2013 13:31:17
Bahçeli: Türkiye ne Irak, ne de Afganistan'dır
Adana, İncirlik Üssü'ndeki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda bulunan bir camimize yılbaşı gecesi giren bazı ABD askerlerinin, ahşap minberi yıkıp camları kırdıkları, arkasından da yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'i yırtmaları üzerine açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, "Bilinmelidir ki, Türkiye ne Irak, ne de Afganistan'dır. Türk milleti milli ve manevi kıymetlerine yapılacak her türlü tahammülsüz ve düşmanca eğilimleri karşılıksız bırakmayacak kadar uyanık, şuurlu ve azim doludur" dedi.
11.01.2013 13:30:10
MHP kampa giriyor
MHP MYK üyeleri ve Milletvekilleri yarın Kızılcahamam'da kampa giriyor.
11.01.2013 13:28:33
Çözüm terörle müzakere değil mücadeledi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "PKK ile sadece dil ve zihniyet değil gönül birlikteliği de ortaya çıkan AKP, artık bu milletin süratle kurtulması gereken bir hastalık gibidir. " 40 katır mı, 40 satır mı? " denilerek millet bir tercihe zorlanmaktadır. AKP olmazı zorlamakta, çözüm adını verdikleri yıkım projesi bir siyaset mühendisliği icra edilmek suretiyle milletimize dayatılmaktadır. Bu işin çözümü bellidir, çözüm terörle müzakere değil mücadeledir" dedi.
11.01.2013 13:27:11
Kimse MHP'den bunu beklemesin
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kimse MHP'den el etek öpmesini ve eli kanlı teröristlere taviz vermesini beklememelidir" dedi.
10.01.2013 15:40:14
Bahçeli: İncirlik'teki skandal iddia aydınlatılsın
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İncirlik Üssü’nde yılbaşı gecesi ABD’li askerlerin 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’ndaki camiye girip zarar verdikleri ve Kuran’ı Kerim’leri parçaladıkları iddiaları ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.
10.01.2013 13:21:38
Bahçeli: PKK yandaşı STK’larla görüşmeyiz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Parlamenterler Derneği’ni ziyaretinde Balyoz davasında tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı’nda bulunduğu iddialarıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamayı değerlendirdi
10.01.2013 13:19:53
Genelkurmay'ın açıklamasına saygı duymak gerekir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Balyoz Davası" olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayla ilgili "Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması resmi bir kurumun açıklamasıdır, ona saygı duymak gerekir" dedi.
09.01.2013 17:15:29
Bahçeli: TSK'nın açıklamasına saygı duymak gerekir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Balyoz Davası” olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayla ilgili “Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması resmi bir kurumun açıklamasıdır, ona saygı duymak gerekir” dedi.
09.01.2013 11:03:07
‘Recep Tayyip Öçalan’ çizmeyi artık çok aştı
İmralı ile görüşmelere karşı çıkan MHP lideri Bahçeli, “Okyanuslar kuruyup çöle dönerse” partisinin sürece dahil olacağını söyledi
09.01.2013 11:01:58
Bahçeli Başbuğ'u ziyaret edecek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; "Silivri'ye gidip terör örgütü kurmakla suçlanan, bize göre terörle mücadelede tarihi vazife üstlenen ve bu konuda eşsiz hizmetleri bulunan 26. Genelkurmay Başkanımızı (İlker Başbuğ) ziyaret edeceğim ve onunla Allah'ın izniyle kısa sürede kucaklaşacağım" diye konuştu.
09.01.2013 10:59:32
O İmralı ile kucaklaşsın, ben Başbuğ'u kucaklayacağım
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümeti ve Başbakan Erdoğan'ı Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelerden dolayı sert sözlerle eleştirdi.
08.01.2013 10:57:43
İmralı görüşmelerine ilk itiraz Bahçeli’den
İmralı görüşmelerini sessizce izleyen MHP lideri Bahçeli’nin, bugün grup toplantısında, Başbakan Erdoğan’ı eleştirerek “Ne taviz verirseniz verin PKK silah bırakmayacak” demesi bekleniyor
08.01.2013 10:56:29
MHP’Lİ VURAL’DAN DANIŞMAN’A TEPKİ:Raconu sadece millet keser
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İmralı’da Abdullah Öcalan ile yürütülen görüşmeleri eleştirerek, ”Ne zamandır milli irade yerine terörist başının iradesi geçer akçe olmuş?” dedi.
08.01.2013 10:55:03
İMRALI İLE GÖRÜŞMELER
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor: İşte Bahçeli’nin sözlerinden satır başları:
08.01.2013 10:53:33
Bölücü taleplerin bankası haline geldiler
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör örgütüne kredi verme yarışına girdiğini belirterek, "İki parti de bölücü taleplerin bankası haline gelmiştir" dedi.
07.01.2013 12:53:53
TÜRKİYE EKONOMİSİ NEREYE GİDİYOR?
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, iç, dış ve ekonomide yaşanan gelişmeleri bütün yönleri ile ORTADOĞU'ya değerlendirdi. 
07.01.2013 12:52:08
Hükümet yanlış yapıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Ortadoğu Gazetesi'ni ziyaret etti. 2013 yılının ilk gününye birlikte hükümetin yaptığı zamları değerlendiren Karakaya, Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile bir süre sohbet etti.
07.01.2013 12:51:14
ŞEHİTLERİMİZİN MAAŞI BAĞLANMADI
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, TBMM'de Kasım ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'na verdiği yazılı soru önergesi ile hükümetin şehitlerimize ne kadar önem verdiğini ortaya koydu.
07.01.2013 12:26:42
İzgioğlu: Zillete düşmeyeceğiz
"Bundan 91 yıl önce Adanalılar; sahip olduğu kıt imkanlara rağmen işgale, zillete, teslimiyete hayır demiş, sömürgeci güçleri kovmasını bilmişti. Bizler de bugün o şanlı ecdadın torunları olarak, asla zillete düşmeyeceğiz, emperyalizme teslim olmayacağız, kutlu bir milletin fertleri olmanın onur ve coşkusunu yaşamaya devam edeceğiz." dedi.
05.01.2013 11:03:57
MHP Seyhan’dan güzel bir uygulama
Milliyetçi Hareket Partisi Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı her zaman olduğu gibi yine halkın içerisinden çıkmamaya devam ediyor.
05.01.2013 10:04:48
Vural ‘bayrak’ açtı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında BDP’li milletvekillerinin İmralı’da Öcalan’la görüşmesini ve hükümetin mücadelesini eleştirirek şunları söyledi:
05.01.2013 10:03:06
Büyükataman'dan Günay'a tepki
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın "Çocuklarımıza padişahları anlatmayalım. Biz padişahlar üzerinden ecdadımız diye gidersek çocuklarımıza çok mahcup da olabiliriz" sözlerine tepki göstererek, "Sayın Bakanın asıl cevap vermesi gereken ve dert etmesi gereken konu en yakını yüz yıl evvel hükmetmiş padişahların çocuklarımızca nasıl öğrenileceği değil, devri iktidarlarının ileride çocuklarımıza nasıl anlatılacağıdır" dedi. Büyükataman, "Eyüp Sultan Türbesi'nin restorasyonu, Bakan ecdadımızdan utandığı için mi tamamlanamıyor" diye de sordu.
04.01.2013 11:32:16
MHP Uzaktan Eğitim Merkezi kurdu
Milliyetçi Hareket Partisi kurumsal yapılaşmayı hızla sürdürüyor.MHP parti içi eğitimi hızlandırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Uzaktan Eğitim Merkezi kurdu.
04.01.2013 11:31:19
Vural: Hükümet, Öcalan'ın ipine sarıldı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Devleti temsil eden hükümet, bugün PKK ve Öcalan'ın ipine sarılarak Türkiye'yi idare etmeye çalışmakta ve kendisine oy veren milyonlarca insanın egemenlik ve iradesini yok saymaktadır" dedi. Terör örgütünü masum göstermeyi amaçlayan psikolojik harekat başlatıldığını ifade eden Vural, terör örgütünü ve ele başını aklama ve meşrulaştırma senaryosunun hayata geçirilmeye çalışıldığını söyledi.
02.01.2013 10:43:46
Büyükataman'dan "Yurt gazetesi" ne tepki
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Bir siyasi partinin bülteni olan " Yurt gazetesi " isimli yayın organı Sayın Genel Başkanımızla ilgili üslupsuz ve çirkin ifadelere yer vermiştir. Ancak anlaşılan odur ki bu gazeteyi çıkaranlar; ya maksatlı olarak Genel Başkanımızın sözlerini çarpıtmakta ya da okuduğunu ve dinlediğini anlamaktan yoksun idrak özürlülerdir" dedi. Büyükataman, "Sayın Genel Başkanımızın ODTÜ için " terör yuvası " dediğini ifade eden idraksizler, bahsi geçen açıklamayı tekrar okumalıdırlar" açıklaması yaptı. 
02.01.2013 10:42:51
AKP'nin gayri milli piyangosu herkese vuracak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, "AKP'nin gayri milli piyangosundan toplumun tüm kesimleri nasibini alacaktır." dedi.
02.01.2013 10:41:33
Büyükataman: Hükümetin israil politikası ikiyüzlü
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, iktidarın Kürecik verilerinin değerlendirilmesi ve OECD üyeliğinde kapalı kapılar ardında İsrail lehine politikalara onay verdiğini iddia ederek "Fırsat buldukları her an Mavi Marmara şehitleri üzerinden siyaset yapmaya çalışan hükümet yetkilileri bu ikiyüzlü tavırlarının hesabını nasıl vereceklerdir?" diye sordu.
31.12.2012 12:55:44
Böcek, sinek akrepler temizlensin
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın dinlenmesi konusunda ‘hükümet sırlarının belirli mahfillerin eline geçtiğini’ söyleyerek, “Türkiye açık bir tehdidin altındadır” dedi
31.12.2012 12:54:41
Bahçeli'den böcek yorumu: Skandal
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın dinlenmesi olayıyla ilgili, Tıpkı darbelerle ilgili oluşturulduğu gibi, TBMM’nde bir araştırma komisyonu kurulması gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin bağrı böcek, sinek, akrep ve yılanlardan temizlenmelidir. Başbakan’ın istifini bozmaması ve bu çağrımıza kulağını tıkaması halinde kendisi ve hükümeti hakkındaki şüphelerimiz gerçeğe dönüşecek, böcek çiftliğinin AKP eliyle kurulduğu ne kadar inkâr edilse de ortaya çıkacaktır” dedi.
31.12.2012 12:52:40
MHP’nin anayasada son tarihi 23 Nisan
Meclis Başkanı Çiçek, anayasa çalışmasının tıkanması nedeniyle başlattığı liderler turunda MHP lideri Bahçeli ile görüştü. Bahçeli, 23 Nisan’ı kastederek “Çalışmalar anlamlı güne kadar devam edebilir” dedi
31.12.2012 12:51:18
Türkiye'nin bağrı böcek ve yılanlardan temizlenmeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "TBMM'de bir araştırma komisyonu kurularak geniş çapta dinleme ve gözetleme suçlarının üzerine gidilmeli ve Türkiye'nin bağrı böcek, sinek, akrep ve yılanlardan temizlenmelidir." dedi.
29.12.2012 10:14:59
MHP'den Erdoğan'a uyarı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milliyetçi Hareket, Başbakan'ı ve hükümeti üniversitelerde artan terör olayları karşısında defalarca uyarmasına rağmen, Sayın Başbakan bu ikazlar karşısında tepkisiz kalmayı tercih etmiştir" dedi.
29.12.2012 10:13:34
Hükümet bütçe açığını cezalarla kapatıyor
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 2013 yılında vatandaşa kesilecek muhtemel ceza miktarının 25 milyar lira olarak öngörüldüğünü ifade ederek, "Hükümet bütçe açığına karşı cezalarla, harç ve vergi zamlarıyla para toplayacak" dedi.
28.12.2012 10:16:02
MHP'li Yalçın, Başbakan'a utanç anıtını sordu
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili E. Semih Yalçın, eski adı Ayastefanos olan Yeşilköy'deki San Stefano Kilisesi'nin yeniden inşa edileceğini belirterek, Başbakan Erdoğan'a "Genç kuşaklara Rus galibiyetini hatırlatacak, aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak ve esarette ölen Türk askerlerinin ruhlarını incitecek utanç anıtının yeniden yapılmasına hangi gerekçelerle izin verilmiştir" diye sordu.
28.12.2012 10:14:42
Hükümete dikili kuru benzetmesi
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AKP iktidarının Türkiye'yi "dikili kuru" haline getirdiğini iddia ederek, " " Dikili kuru'tabiri ormancılık tabiridir. Ormanlarda görürsünüz görkemli dallı budaklı kocaman ağaçlar vardır, içi göçmüştür, içinde kabuk böcekleri yaşamaktadır ve etrafa hastalık saçar; ondan ne odun olur ne kereste olur. Ormancı onları bulur keser, ormandan çıkartır ki diğer ağaçları da hastalık yaymasın diye " dedi.
27.12.2012 12:14:06
KORKU DİKTATÖRLÜĞÜ İÇİN MAĞDUR ROLÜ OYNANIYOR
Anayasa Mahkemesi Başkanvekili'nin, Yargıtay üyelerinin, Genelkurmay başkanlarının, bir çok komutanın, Türkiye'nin önde gelen partilerinin ses kayıtları internete düşünce susan Başbakan Erdoğan, sıra kendine gelince feryat etti.
25.12.2012 13:06:12
Sinekten yağ çıkartmaya çalışıyorlar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın başkanlık sistemine ilişkin, “yeni bir düzenleme olmadan cumhurbaşkanı halk tarafından seçilirse de sorunlar çıkacak” şeklindeki sözlerine, “Minareyi çaldık kılıfını hazırlıyoruz gibi bir şey bu. Bu bir seçilme yöntemidir. Niye çatışma olsun yani Çankaya mankaya çatışması mı olacak burada, ne çatışması olacak. Sinekten yağ çıkartmaya çalışıyorlar” dedi.
25.12.2012 13:05:01
Türkiye'de zaten kuvvetler ayrılığı kalmadı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye'de kuvvetler ayrılığı kalmadığını, yasama ve yargının, yürütmeyi denetleyemediğini belirtti. AKP Hükümeti'nin 10 yıldır ülkeyi yönettiğini, buna rağmen Erdoğan'ın bürokratik oligarşiden şikayetçi olduğunu anlatan Vural, oysa bu bürokratik oligarşiyi de Erdoğan'ın kendisinin kurduğunu söyledi.
24.12.2012 13:25:31
MHP 1 Ocak'ta start veriyor
MHP, yerel seçim startını yeni yıl ile birlikte verecek.
24.12.2012 12:07:21
MHP LİDERİ BAHÇELİDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye ve dünya gündemini gazetemiz Ortadoğu'ya değerlendirdi.
24.12.2012 12:04:27
MHP Ankara'da Yerel Seçim İstişaresi
MHP Ankara İl Başkanlığı'nda, MHP Genel Başkan Yardımcısı S. Şefkat Çetin'in katıldığı bir istişare toplantısı yapıldı.
24.12.2012 12:03:39
Bahçeli, "Ülkücü Yazarlar Derneği" onur üyesi oldu
Aktif siyasete girmeden önce Akademisyen olduğu dönemde pek çok Ülkücü yayın ve dernek faaliyetine katkı sağlayarak Başbuğ Alparslan Türkeş'in değer verdiği, örnek bir Ülkücü profili çizen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Yazarlar Derneği'nin onur üyesi oldu.
24.12.2012 12:01:57
MHP'den, engelliler için teklif
Engellilere tanınan hakların hayata geçirilmesi ve bu haklara aykırı davranışlar için öngörülen yaptırımların uygulanabilmesi için Engelli Hakları İzleme Komisyonu kurulması önerildi.MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural, Mehmet Şandır ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'in, Engelli Hakları İzleme Komisyonu Kanun Telifi, Meclis Başkanlığı'na sunuldu.
24.12.2012 12:00:59
MHP, milletin menfaatlerini gözetiyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "MHP olarak milletin menfaatine gördüğümüz konulara el kaldırıyoruz. Meclis'te bu yönde hareket ediyoruz" dedi. TBMM'de kabul edilen 2013 yılı merkezi yönetim bütçesini eleştiren Tanrıkulu, "Bütçenin AKP yandaşlarını memnun etmeye yönelik olduğunu" vurguladı.
24.12.2012 12:00:06
Tanrıkulu: Türkiye'yi zorlu bir dönem bekliyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Türkiye'yi gelecek yıl zorlu bir dönemin beklediğini öne sürdü. 
24.12.2012 11:59:06
MHP'li Karakaya'dan Arınç'a gönderme
MHP'li belediyelerin dürüst ve çalışkan olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Birileri dağa çıkmaya heveslenebilir, biz Manisa'ya hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
22.12.2012 10:18:28
İADE-İ İTİBARLARIN AMACI İMRALI'YI AKLAMAK...
Türkiye ve dünya gündemini gazetemiz Ortadoğu’ya değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'İadeyi itibar sürecinin, yavaş yavaş ve önceki hamleleri tamamlayan adımlarla Kandil kadrolarını da dâhil ederek İmralı canisine kadar götürülmesi planlanıyor' dedi
22.12.2012 10:16:36
MHP'den Sabahattin Önkibar'a tepki
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sabahattin Önkibar'ın MHP'yi hedef alan yazısı üzerine yaptığı açıklamada, "Türk milliyetçiliği, Önkibar gibi çıkar eşiklerini aşındıran bir kimliksiz yardakçının, bırakınız hakkında yazı yazmayı, ağzına dahi alamayacağı mukaddes bir idealdir. Bu fikriyatın siyasetteki yeg‰ne temsilcisi olan MHP de, onun kırat ve evsafındakilerin eleştiremeyeceği kadar seviyeli ve onurlu bir partidir. Milliyetçi-Ülkücü camia ve MHP, ipini tutan sahibinin ayar verdiği adı geçen kendini bilmeze her zaman haddini bildirecektir" dedi.
22.12.2012 10:15:38
Kavgalarını başka yerde yapsınlar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Gül'ün, Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması törenine davet edilmemesinin, yakışıksız olduğunu belirterek, "Bulundukları makam ve mevki kendilerinin değil, milletin makam ve mevkisidir. Temsil ettikleri milleti öncelikli düşünmeleri gerekir. Kavgalarını başka yerlerde yapsınlar" dedi. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise "Başbakan, Cumhurbaşkanı'nı uyduya bindirip uzaya yollama imkanı olsa o imkandan da yararlanmak ister herhalde" diye konuştu.
21.12.2012 13:48:32
Başbakan diktatörlük istiyor
MHP Hatay Milletvekili Ahmet Şefik Çirkin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak hakkındaki "Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki, o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım" sözlerini eleştirdi.
20.12.2012 12:02:53
YILIN DEV RÖPORTAJI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye ve dünya gündemini gazetemiz Ortadoğu'ya değerlendirdi.
19.12.2012 14:20:33
MHP'li Türkeş gizemli muhtarlık soygunlarını sordu
MHP Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, her yerel ve genel seçim sürecinde, seçimlerde sahtecilik iddialarının önüne geçebilmek için muhtarlık binalarına düzenlenen hırsızlık girişimlerinin aydınlatılması gerektiğini belirterek birkaç gün önce Çayyolu ve Ümitköy’de beş muhtarlık binasının soyulması olaylarıyla ilgili gelişmelerin açıklanmasını istedi.
19.12.2012 14:18:51
MHP'den 'APO namaz kıldı'ya tepki
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman son dönemlerde Abdullah Öcalan’ın namaz kıldığından sözedildiğini belirterek, “O da bir şey mi, biz AKP iktidarında bir günde milletin önünde üç kere ikindi namazı kılanların devleti soyduğunu da gördük; ağzından namazı, Kur’an’ı düşürmeyenlerin yetim hakkına tecavüzde sınır tanımadığını da şahit olduk” dedi. Büyükataman, yapımcılığını Bülent Arınç’ın üstlendiği “Öcalan’ın Masumiyeti” filminin vizyona sokulmak istendiğini iddia etti.
19.12.2012 14:17:09
Adan: PKK'lıları korumak moda oldu
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın empati duygularının "hep bölücü, yıkıcı, millet, devlet düşmanı terör yandaşları lehine sonuçlar çıkardığını" savundu.
19.12.2012 14:15:37
Ayhan: AKP hükümeti denetimden kaçıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Sayıştay Kanunu'nda yapılan değişikle iktidarın denetimden kaçtığını savundu.
19.12.2012 14:13:44
Öcalan'ı eve çıkarma projesi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Oslo'da verilen sözler kapsamında "Öcalan'ı eve çıkarma projesi" sistemli bir şekilde işlendiğini belirterek, "AKP'nin ortaya koyduğu kurgu şudur; Apo aslında masumdur, sözde derin devlet onu kullanarak bir terör örgütü kurdurmuştur. Artık o derin devlet tasfiye edildiğine göre, 'baş mağdur Öcalan'ın suçlanmasına da gerek kalmamıştır. Tıkıldığı lüks mahpushaneden çıkarılabilir" dedi. Büyükataman, "Herkes şunu iyi bilmelidir ki; Apo'ya temiz kağıdı verecek alnı karışlarız" uyarısı yaptı.
18.12.2012 12:35:14
Türk Akademisi Vakfı (TASAV) Tarafından Çalıştay Düzenlendİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de kurucuları arasında yer aldığı Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV) tarafından düzenlenen "2013'e Girerken Türkiye: Sorunlar ve Çözüm Önerileri" temalı 1. Türk Akademisi Çalıştayı düzenledi.
18.12.2012 12:33:45
Dağa çıkma heveslisi Devlet Bakanı
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "BDP'lilere yapılan bana yapılsa ben de aklıma gelse dağa çıkardım" sözlerine tepki gösterdi. "Son bağımsız Türk Devletimizin Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Cumhurbaşkanı, hükümetimizin Başbakanı; Sayın Bülent Arınç'ın açıklamaları ile ilgili, bir şeyler söylemek bir ihtiyaç duydunuz mu" diye soran Çetin "MİT'in bu konuda söyleyecek sözü yok mu? Başbakan olarak siz, size bağlı bir kurumu Türk Milletinin canına, malına kasteden, devleti yıkmayı, vatanı bölmeyi, milletimizi parçalamayı hedefleyen caniyi bizim devletimizin birimi mi canavarlaştırıp, insanlarımızı katlettirdi? Türk Milleti sizden bunun cevabını bekliyor" dedi.
18.12.2012 12:32:52
AKP hükümeti Türkmen çığlığını duymuyor
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "ABD'nin baskısıyla Kürt grupları siyasi muhatap olarak alan AKP hükümeti, Türkmenlerin verdiği yaşam mücadelesi ve Kerkük konusunda etkili ve ciddi hiçbir tepki göstermemiştir. Türkmenlerin varlığını tehdit eden şiddet politikalarının sürmesi karşısında, AKP hükümetinden hiçbir ses çıkmaması, hükümetin bu duruma sessiz kalması kabul edilemez bir durumdur" dedi. 
17.12.2012 11:48:29
Türkeş: İktidar ağlamaktan vazgeçsin
MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, iktidarın artık ağlamaktan vazgeçmesi gerektiğini belirterek, "Terör saldırısı ve bomba kurbanı çocuklara, şehitlere, Irak, Suriye'deki Türkmen'in yaşadıklarına ağlamıyorsanız Filistin'de ağlamışsınız ne yazar. Yine de dünya tarafından ciddiye alınmazsınız" dedi.
14.12.2012 12:03:48
Lider farkı
MHP Genel Başkanı sayın Bahçeli'nin Anakara'daki gazete, televizyon, dergi, ajans ve internet medyası temsilci ve yönetici ile yaptığı geleneksel kahvaltılı sohbet toplantısının dokuzuncusu, yine büyük ilgi gördü. Parti ve grup yöneticileriyle birlikte, Ankara medyasına yön verenlerin tamamı oradaydı.
14.12.2012 12:02:19
ADALETİ ZEDELEMEYİN
MHP Lideri Bahçeli, "Ergenekon davası sırasında kapsam çok genişletildi ve Türkiye'nin gündemi sürekli meşgul edildi. Temennimiz mahkemenin kamuoyunu tatmin edici bir karar vermesidir. Millet olarak beklentimiz. Adaleti zedeleyen bir karar olmaması dileğimizdir" dedi.
14.12.2012 12:00:45
AKP Hükümeti verdiği sözleri tutmuyor
MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, "Adında adalet olan parti, adaleti sağlama mekanizmalarını bile zulmün aracı haline getirdi" dedi.
13.12.2012 11:59:11
Bahçeli kahvaltılı toplantıda konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli her sene aynı gün aynı yerde düzenlediği ve artık gelenekselleşen kahvaltılı toplantısını yaptı.
12.12.2012 13:48:08
Başbuğ yaşasa kitabı yeniden yazardı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ak Parti’nin başkanlık sistemine itiraz eden MHP’ye karşı Alparslan Türkeş’in ‘9 Işık’ kitabında bu sistemi öven sözleriyle broşür çıkarma girişimi için “Rahmetli Başbuğu’muz Türkeş, bugün yaşasa ve Başbakan’ın başkanlık sistemi hırsını farketmiş olsaydı 9 Işık’tan o faslı çıkarırdı” dedi.
12.12.2012 13:46:50
Yargı silah olarak kullanıldı
MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, iktidarın 10 yılda yargının sorunlarına çözüm bulmak yerine, yeni sorunlar eklediğini ifade ederek, yargının sorunlarının içinden çıkılmaz noktaya geldiğini dile getirdi.
12.12.2012 13:45:12
AKP, boşuna çırpınıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, " Başkanlık sistemi için 9 Işık'ı örnek veren AKP yöneticileri boşuna çırpınıyorlar. O kitabı yazan anlayış, Türkiye'nin Türk milletine ait olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Türk devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, mill” ve üniter devlet yapısını esas almaktadır. Sıkışınca MHP'nin fikriyatına sarılan AKP'lilerin 9 Işık'tan işine gelen yerleri kullanmakla yetinmeyip onun ruhuna vakıf olmasını temenni ediyoruz" dedi.
11.12.2012 11:39:10
Hedef Kürdistan
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilliği dokunulmazlığının mutlaka yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, TBMM Genel Kurulu’nda 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısı görüşmeleri üzerine yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:
11.12.2012 11:37:46
Bizi korumak kimin haddine!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde Suriye sınırına patriot yerleştirilmesinin doğru ve mantıklı olduğunu söyleyerek “Ama bizi korumak kimin haddine” dedi.
11.12.2012 11:36:36
Babamın ruhu görünse ne yapacaklar?
TÜRKEŞ’TEN ‘9 IŞIK’ KİTABINI KULLANAN AK PARTİ’YE CEVAP:
11.12.2012 11:34:24
Bahçeli: Bizi korumaya almak kimin haddine
MHP lideri Bahçeli , “Peygamberimize karikatür yoluyla yapılan hakaretten dolayı özür dilemekten imtina eden NATO Genel Sekreteri iki aydan beridir değişik fırsatlarda Türkiye’yi korumaktan bahsetmektedir. Bizi korumaya almak kimin haddinedir? Bizim korunmamızı temin etmek kimin yapabileceği bir şeydir? Türkiye manda ve himaye altında alınmıştır da bizim mi bilgimiz olmamıştır?” diye tepki gösterdi.
10.12.2012 11:57:30
Dokunulmazlık dosyaları acilen gündeme getirilmeli
MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, "Türkiye'nin bugünkü durumunu göz önüne aldığımızda, acilen bu dokunulmazlık dosyaları, terörle bağlantılı olarak TBMM'nin gündemine getirilmeli ve gereği yapılmalıdır" dedi.
10.12.2012 11:55:21
Bahçeli Kitap Fuarı'nı ziyaret etti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin önde gelen yayınevlerinin katıldığı Ankara 2012 Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. Ziyaret ettiği bütün stantlardan kitap satın alan Bahçeli'nin, fuar alanında bulunan yazarlarla da sohbet ettiği görüldü.
07.12.2012 14:08:45
Hükümeti uyardık ama gerçekleşti
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 2004’ten bu yana hükümete bölücülükle ilgili uyarıda bulunduklarını, buna rağmen uyardıkları tüm konuların hayata geçtiğini belirtti.
07.12.2012 14:06:25
Sen Dokuz Işık'tan ne anlarsın Bozdağ
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Yardıncısı Bekir Bozdağ'ın hangi ışıklardan beslendiği ortadayken Dokuz Işık üzerinden üslupsuzluk örneği sergilemektedir. Biz Dokuz Işık ile aydınlanırken, Bozdağ Kandil ile aydınlanmaktadır " dedi. Büyükataman, Başkanlık sistemi konusunda Genel Başkanımız ve partimizle ilgili üslupsuzca beyanlar veren Bozdağ'a tavsiyemiz Dokuz Işığın bir sayfasına değil de, asıl ruhuna odaklanması ve kendi payına düşmesini temenni ettiğimiz gecikmiş dersleri çıkarmasıdır" diye konuştu.
07.12.2012 14:05:34
Bu ülkeden çakıl taşı koparmak isteyenin kafasını kırarım
MHP'li TBMM Başkanvekili Meral Akşener, "Bu ülkeden tek bir çakıl taşı koparmak isteyenin kafasını kırarım. Bölemeyecekler, alamayacaklar, yapamayacaklar. Bunu yol yakından öğrenirlerse Türkiye için, barış için ve hepimiz için iyi olur" dedi.
07.12.2012 14:04:28
Erdoğan esiyor, Atalay göz kırpıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Başbakan Erdoğan 'Dokunulmazlıkları kaldırırız'diye külhani açıklamalarla siyaset meydanından toz kaldırırken, yardımcısı Beşir Atalay da terör konusunda gerekirse herkesle görüşeceklerini beyan ederek İmralı ve Kandil'e göz kırpmaktadır. Bu ucuz taktikler, AKP'nin terörle mücadele konusunda ne kadar mafsalsız ve kemiksiz olduğunu ispatlamıştır" dedi.
06.12.2012 15:50:00
Bahçeli'den teşkilatına 'sağduyu' çağrısı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin nazik ve hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, parti teşkilatına, “her türlü ajitasyona, provokasyona, taciz ve komplolara dikkat ederek, ateşle oynayanlara karşı son derece uyanık durulması, her zaman olduğu gibi sağduyu ve soğukkanlılık çizgisinden çıkılmaması” uyarısında bulundu.
06.12.2012 15:38:03
Bahçeli'den teşkilatlara uyarı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti hükümetinin, milletvekili dokunulmazlığı konusunda aklının sonrada başına geldiğini, şiddet ve teröre bulaşarak terör örgütüyle buluşanları hedef almasını gecikmiş bir kararın ilk adımı olduğunu kaydetti. Bahçeli, “Şemdinli’deki kucaklaşma manzaralarının, esas bakımından Habur terörist teslim törenlerinden hiçbir farkı yoktur. Habur’daki AK Parti ne ise, Şemdinli’deki BDP odur ve tıpatıp aynısıdır” dedi.
06.12.2012 15:36:59
MHP’li Vural’dan dokunulmazlık için destek geldi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın, önceki gün Ak Parti Milletvekilleri Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmayı eleştirdi.
06.12.2012 15:35:46
MHP'li Yalçın'dan AK Parti'ye ağır sözler
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, AK Parti’nin terör konusundaki “ikiyüzlü politikasının”, mide bulandırdığını öne sürerek, “Bir yandan parlamentoya sızan PKK temsilcilerinin dokunulmazlığını kaldırma hazırlığı yapıyor görünen iktidar partisi, diğer taraftan da İmralı’daki kan emiciyle flört etmektedir. Hem nalına, hem mıhına vuran AKP’nin siyaset çekici bir gün kendi başında patlayacaktır” dedi.
05.12.2012 12:52:36
İktidarın iç tüzük dayatması kabul edilemez
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AK Parti'nin, TBMM İçtüzüğü'nün değiştirilmesi konusundaki dayatmasının kabul edilmeyeceğini söyledi.
05.12.2012 12:51:33
TÜRKİYE'DE TAŞLAR BAĞLI, KÖPEKLER SERBEST
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, ''MHP iktidarında uygulayacağımız tavizsiz bir politikayla bu gidişatı durdurabiliriz. Teröre karşı sıfır toleransla birlikte bölgede yeniden devlet otoritesinin tesis edilmesi sağlandığında, orada yalnızlaştırılan, can ve mal güvenliğinden endişe eden insanlarımızın aslında devletine bağlı olduğu görülebilecektir'' dedi.
05.12.2012 12:50:25
Başbakanın Maskesi Düştü
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı canisi ile hükümet arasındaki pazarlıkların Başbakan Erdoğan ve hükümetinin maskesini düşürdüğünü söyledi. Milletin sorunlarla üst üste tanıştığını dile getiren Bahçeli, "Hala Kandil'in tehditlerine, terör örgütünün küstahlıklarına kulaklarını tıkamaktadır." dedi. Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşmasında şunları söyledi:
04.12.2012 12:16:15
Bahçeli'den Altaylı'ya yanıt
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın, “Akan kanın durması için görüşülmesi gereken herkesle görüşürüz” sözlerine ilişkin, “Bugüne kadar kimlerle görüştüğünü açıklasın” dedi.
04.12.2012 11:18:50
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
03.12.2012 12:36:24
MHP'den AK Parti'ye ilginç benzetme
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, “AKP’nin sonu, toplama parçalardan oluşturulmuş motorun sonu gibidir” dedi.
03.12.2012 12:35:17
Türkiye yolgeçen hanı değil
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin yolgeçen hanı olmadığını, densizliklerin prim görmeyeceğini ve karşılıksız bırakılmayacağını herkes anlamalı ve aklından bir an olsun çıkarmamalıdır" dedi.
03.12.2012 12:33:51
Artık kucaklaşma zamanı
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, 10. Kurultayı, iç ve dış politikadaki gelişmeleri ORTADOĞU gazetesine değerlendirdi.
03.12.2012 12:32:32
ŞEFKAT ÇETİN'DEN İLK MESAJ
Teşkilatçı kimliğinin yanı sıra ülke meseleleriyle ilgili Ülkücü duruşun sembol isimlerinden Sayın Şefkat Çetin'e MHP Kurultayını, iç ve dış politikadaki gelişmeleri sorduk.
03.12.2012 12:31:35
MHP'ye destek milli görevdir
MHP MYK Üyesi Tankut, "Müslüman Türk Milleti ile hesaplaşmak isteyenlere karşı, bütün ihanet oyunlarına karşı taviz vermeden çelikten kale gibi duran tek siyasi lider olarak Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisi kalmıştır" dedi.
01.12.2012 11:21:49
Aşure gününde buluştular
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen Aşure Günü dualarla kutlandı
01.12.2012 10:49:09
Terör Meclis'ten arındırılmalı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, bazı BDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla "geçmişteki görüntüler yaşanacak" diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.
30.11.2012 12:44:38
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen Aşure Günü dualarla kutlandı
Aşure gününü tertipleyen Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Parlak konuşmasında, “Dinimizde de bu ay çok kutsaldır.
29.11.2012 15:20:11
Yalçın: Yandaş medya gerçekleri saptırıyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Yeni Akit Gazetesi'nin Emekli Orgenera Çevik Bir'in, MHP'nin de yer aldığı 57. Hükümet döneminde bölücü başı Öcalan'la görüştüğü iddiasının safsatadan ibaret olduğunu belirterek, yandaş medyanın gerçekleri saptırdığını söyledi.
28.11.2012 12:40:03
Bahçeli'nin hedefinde AKP vardı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın dokunulmazlık konusundaki sözlerinin tamamıyla siyasi taktik mahiyetli, zaman kazanmaya yönelik olduğunu iddia ederek, “Başbakan Erdoğan’ın sahte çıkışları artık inandırıcılığını ve ehemmiyetini tamamen kaybetmiştir” derken “Milliyetçi Hareket Partisi teröre yardım ve yataklık yapanların, terör örgütüyle arasına sınır çekemeyenlerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına sonuna kadar vardır” dedi.
28.11.2012 12:39:01
Bu PKK'ya af kararıdır
Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler...
28.11.2012 12:36:49
ERDOĞAN’IN SİYASİ TAKTİĞİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı BDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik tartışmalara ilişkin, “Dokunulmazlıklarının kaldırılmasının sonuna kadar arkasındayız” dedi.
28.11.2012 12:35:18
Herkes sussa da biz susmayız
MHP Lideri Bahçeli, AKP, PKK'ya can simidi uzatmış ve şehidin, şühedanın hakkını çiğnemiştir. Buna herkes katlansa da, biz katlanmayız; buna karşı herkes sussa da biz susmayız, susmayacağız'' dedi
27.11.2012 14:13:20
Bahçeli: Bu PKK'ya af kararıdır
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın silahı bırakan terör örgütü mensuplarının başka ülkelere gidebileceği ile ilgili açıklamalarını sert bir dille eleştirerek, "PKK'lıların başka bir ülkeye gitmelerinden bahsedilmesi, bir af kararıdır." dedi.
27.11.2012 12:10:08
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
27.11.2012 12:09:09
AKP ateşle oynuyor
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Anadilde savunma hakkını düzenleyen yasa teklifi ile ilgili yaptığı açıklamada, " Türkiye'yi dönüştürmeye ve bin yıllık birliğimizi yok etmeye çalışan PKK taleplerine insan hakları ve adalet kisvesine büründürerek yasal dayanaklar üretmeye çalışan bu iktidar ateşle oynamaktadır " dedi.
27.11.2012 11:54:03
Kanuni kim, sen kimsin?
Başbakan Erdoğan'ın Muhteşem Yüzyıl dizisine yönelik eleştirilerine değinen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erdoğan'ın yaptıklarıyla Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptıklarının bir olmadığını ifade etti.
26.11.2012 11:28:02
AKP'NİN SONU GELDİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milli şuuru Milliyetçi Hareket'e dönüştürürsek MHP iktidar olur" dedi.
26.11.2012 11:27:08
MHP son sözünü söylemedi
Valilerin halk tarafından seçilmesi önce federal yapıya, sonra bağımsız Kürdistan'a gider. Buna da Türk Milleti ve MHP izin vermez.
24.11.2012 10:16:49
Vural: Başbakan ‘genel af’ diyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dilinin altında yatanın “genel af” olduğunu ileri sürerek, “Sayın Başbakan’ın ‘istedikleri ülkelere gidebilirler’ sözünün altında yatan PKK’ya, Öcalan’a yönelik bir af hazırlığıdır” dedi.
24.11.2012 10:14:54
PKK ve Öcalan'a af hazırlığı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın dilinin altında af yattığını belirterek "Sayın Başbakan'ın 'istedikleri ülkelere gidebilirler'sözünün altında yatan PKK'ya, Öcalan'a yönelik bir af hazırlığıdır" dedi.
23.11.2012 12:34:50
Bizim sevdamız Türk-islam ülküsü; senin sevdan ne?
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın MHP Lideri Bahçeli hakkındaki 'İslam dünyasıyla zerre kadar alakası olmayan Genel Başkan' sözlerini eleştirerek, "Bizim sevdamız, davamız Türk-İslam ülküsü; senin savdan ne? Biz bu davayı güderken sen topçuydun, şimdi BOP'çu oldun. Evet, sen İslam dünyasıyla ilgileniyorsun; ABD ve BDP adına İslam dünyasının içini karıştırmak için ilgileniyorsun" dedi.
23.11.2012 12:33:58
Türkeş'ten Başbakan'a cevap
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Başbakan Erdoğan'ın Pakistan'a yaptığı seyahat öncesinde mutadı olduğu üzere muhalefete iki laf atıp gitme oyununu yinelediğini belirterek, Erdoğan'ın MHP Lideri Bahçeli'ye yönelik sözlerini eleştirdi.
23.11.2012 12:31:33
AKP'nin koalisyon ortağı var
MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, AKP Grubu'na, "Siz düne kadar tek başınıza iktidardınız ama bugün sizin koalisyon ortaklarınız var, birisi İmralı, ötekisi Barzani" dedi.
22.11.2012 15:34:32
1381 kişi hem AKP'li hem CHP'li
CHP Mersin İl Başkanı Faruk Akar, Mersin’de bin 381 kişinin hem CHP hem de AK Parti’de üye kaydının bulunduğunu açıkladı.
21.11.2012 13:31:37
İmralı terziliği ile Kandil kefeni
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakanın PKK'nın genel affına hazır olduğunu belirterek, "Arabulucu Talabani, PKK koruyucusu Barzani ve bunların yoldaşı Başbakan Erdoğan Türkiye'ye İmralı terziliğiyle Kandil kefeni biçmektedir. Ancak buna ne nefesleri yetecek ne de güçleri kâfi gelecektir" dedi.
21.11.2012 13:30:21
Başbakan genel affa hazır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti hükümetini eleştirerek “Başbakan Erdoğan, PKK’nın genel affına hazırdır” dedi.
20.11.2012 14:04:53
Bahçeli'den önemli açıklamalar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
20.11.2012 14:03:49
One minute modası geçti
Devlet Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler...
20.11.2012 14:02:12
Bahçeli'den Gül'e 8 sayfalık mektup
Bazı kimlik icatları son derece sakıncalıdır
20.11.2012 14:01:05
Hükümetin Suriye politikasını eleştirdi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye’nin Suriye politikasının “Suriye’de bir iç savaşın çıkmasına yol açtığını” savunarak “Oysa Türkiye bölgesel bir inisiyatif oluşturması gerekiyordu. Yabancıların Suriye meselesine müdahalesini engelleyebilecek bir pozisyon oluşturmalıydı” şeklinde konuştu.
20.11.2012 13:59:03
Bahçeli'nin hedefinde Arınç'ın teşekkürü vardı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barzani, Talabani, PKK, İmralı ve AK Parti arasında olduğunu savunduğu “rol paylaşımının" finale yaklaştığını öne sürerek, “Arabulucu Talabani, PKK koruyucusu Barzani ve bunların yoldaşı Başbakan Erdoğan Türkiye’ye İmralı terziliğiyle Kandil kefeni biçmektedir” dedi.
20.11.2012 13:57:52
İmralı’nın kuryesi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin İmralı’da bulunan Abdullah Öcalan ile görüştüğünü öne sürerek, ”Mehmet Öcalan, İmralı ile Bülent Arınç arasında kuryelik yapıyor” iddiasında bulundu.
20.11.2012 13:56:38
Bahçeli’den Gül’e 7 öneri
MHP lideri Devlet Bahçeli, Köşk’e çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Türkiye’nin sorunları ve çözümlerine ilişkin 7 başlıktan oluşan bir öneri paketi sundu
20.11.2012 13:55:51
Bahçeli Gül'e hükümeti şikayet etti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, ”Türkiye’nin içinde bulunduğu bazı sorunlarla ilgili görüş ve önerilerini” içeren 8 sayfalık mektup sundu.
20.11.2012 13:54:33
MHP'li Vural: İyi polis kötü polis oynuyorlar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural "AKP devlet tiyatrosunun yeni sezonda açtığı açlık grevi oyununun" başarıyla oynandığını ifade ederek, "iyi polis, kötü polis oynuyorlar. İyi polis, kötü polis safsatalarıyla bu milletin adını değiştirmeye, egemenliğini, iradesini bölmeye çalışıyorlar" dedi.
20.11.2012 13:52:30
AKP MEZAR SİYASETİNE TESLİM OLDU
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Devlet Bahçeli, "AKP cezaevlerindeki ölüm diline, mezar siyasetine teslim olmuş, böylelikle PKK zorbalığına meşruluk kazandırmıştır" dedi.
20.11.2012 13:51:31
Bahçeli'den Gül'e yedi maddelik öneri
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve yeni seçilen başkanlık divanı üyelerini kabul etti. Yeni Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte Gül'ü ziyaret eden Bahçeli, yedi maddede topladığı Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunlarla ilgili görüş ve önerilerini sundu.
20.11.2012 13:50:37
Mehmet Öcalan, İmralı ile Arınç arasında kuryelik yapıyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ile görüştüğünü belirterek, "Mehmet Öcalan, İmralı ile Bülent Arınç arasında kuryelik yapıyor" iddiasında bulundu.
20.11.2012 13:49:24
AKP, Öcalan'ı ev hapsine çıkaracak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, açlık grevlerinin Öcalan'a ev hapsi ve siyasi kimlik verilmesinin ilk adımı olduğunu söyledi. Topçu, "AKP, 'Öcalan ile ihtiyaç duyulduğunda görüşülür'diyor o halde bu ihtiyaç duyulan dönemleri açıklamak zorundadır" diye konuştu.
20.11.2012 13:47:47
Kahramanlar uğurlandı
Türkiye şehitlerine ağlıyor. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan 5 askerin cenazesi, sabah helikopterle Hakkari'den Van'a getirildi. Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığı'nda helikopterden alınan şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında alanda bekletilen iki uçağa taşındı.
19.11.2012 14:39:17
MHP'li Yılmaz: 3 yıldır aklınız neredeydi?
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığında keyfi kadrolaşma, usulsüzlük, ihale yolsuzluğu yapıldığını öne sürdü.
17.11.2012 11:18:24
MHP'de yeni Başkanlık Divanı'nın görev dağılımı belirlendi
MHP'nin 10. Olağan Büyük Kurultayı sonrası oluşturulan MYK ilk toplantısını yaparak Başkanlık Divanı üyeleri belirlenmişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli yeni Başkanlık Divanı'nın görev dağılımını da açıkladı...
17.11.2012 11:17:14
Vural: AKP ile BDP-PKK müzakeresi sürüyor
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Koster ve açlık grevleri sonrası gelişmelerin AKP ile BDP ve PKK arasında müzakerelerin devam ettiğini gösterdiğili belirterek, "Cambaza bak siyasetiyle, AKP ile BDP arasındaki sanal bir takım gerilimlerle, bu kirli pazarlıkların üstü örtülmek isteniyor. Bu tablo, doğrudan doğruya İmralı canisinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla yapılan girişmelerin uygulanmaya başlandığını ortaya koyuyor. Bunun sonu, amacı ve hedefi ev hapsi ve genel aftır" dedi.
16.11.2012 14:05:19
MHP’yi seçimlere hazırlayacak ekip
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini önümüzdeki 3 seçime hazırlayacak olan A takımını belirledi
16.11.2012 14:04:20
MHP’de başkanlık divanı belirlendi
Olağan kurultayın ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında genel merkezde ilk kez bir araya gelen MYK üyelerinin toplantısında başkanlık divanı oluşturuldu.
16.11.2012 14:00:12
MHP'de Başkanlık Divanı belirlendi
Olağan kurultayın ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında genel merkezde ilk kez bir araya gelen MYK üyelerinin toplantısında Başkanlık Divanı oluşturuldu.
16.11.2012 13:58:14
MHP Başkanlık Divanı Üyeleri belirlendi
MHP Başkanlık Divanı Üyeleri belirlendi
16.11.2012 13:56:57
MHP Lideri Bahçeli MYK'yı topladı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4 Kasım'da yapılan 10. Olağan Büyük Kurultayı'ndan sonra Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerini topladı.
14.11.2012 13:37:42
İdam geri gelsin hodri meydan
MHP lideri Bahçeli, ”İdamın kaldırılması için seferber olan Başbakan Erdoğan’ın şimdi idam cezasının geri getirilmesine değinmesi eğer yüzsüzlük değilse, yeni bir sinsiliğin ilanıdır” dedi.
14.11.2012 13:36:08
HODRİ MEYDAN
MHP Lideri Bahçeli, "İmralı avukatlığına soyunarak idam cezasının kaldırılması için seferber olan Başbakan Erdoğan'ın şimdi idam cezasının geri getirilmesine değinmesi eğer yüzsüzlük değilse, yeni bir sinsiliğin ve kurnazlığın ilanı sayılmalıdır" dedi.
13.11.2012 13:36:09
İzgioğlu komutasında yerel seçime hazırız
Milliyetçi Hareket Partisi Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, gazetemize yaptığı nezaket ziyaretinde Genel Yayın Yönetmenimiz Gökhan Atılgan’a kurultay sonra yerel seçimlere odaklandıklarını ve İl Başkanı Mustafa İzgioğlu komutasında organize olup MHP’nin aday olduğu her yerde seçimi kazanmak için büyük çabalar sarf edeceklerini sonuç olarak başarıyı yakalayacaklarına olan inançlarının sonsuz olduğunu vurgulayarak inanmanın başarmanın yarısı olduğuna dikkat çekti.
13.11.2012 13:35:06
MHP’de yeni vitrin heyecanı
MHP’de gözler yeni Başkanlık Divanı’na çevrildi
13.11.2012 13:34:08
Bahçeli'den idam cezasına destek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bize göre tek sesliliğin özlemini çeken, sultanlık falları açan sahte demokratlar kurultayımızdan ders almalıdır." dedi.
13.11.2012 12:48:58
Bahçeli grup toplantısında konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan'ı sert sözlerle eleştiren Bahçeli, "MHP İdam cezasının getirilmesi için elinden geleni yapacaktır" dedi.
13.11.2012 12:46:50
Bahçeli: Erdoğan idam cezasını getirsin destekleriz
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘‘MHP’nin karşı çıkmasına rağmen 2002’de idam kaldırıldı. AKP hükümeti, MHP’nin tam 11 yıl gerisinden gelmektedir. İdam cezasının getirilmesi için her türlü desteği veririz’’ dedi.
13.11.2012 12:45:29
MHP'nin yeni MYK'sının ilk toplantı günü belli oldu
MHP'nin 10. Olağan Büyük Kurultay'da oluşan yeni MYK'sı ilk toplantısını 15 Kasım 2012 Perşembe günü yapacak.
13.11.2012 12:44:26
OSLO MECLİS'E TAŞINDI
Başbakan Erdoğan'ın "idamı yeniden tartışma" gündeminin altından yeni bir hazmettirme oyunu çıktı. Daha önce başbakanın ağzından çıkan her sözün yerine getirilmesi için, ihtiyacın veya yeterli desteğin olup olmadığına bakmadan anında harekete geçen AKP grubu, terör suçlarına idama MHP'nin açık desteğine rağmen en küçük bir girişimde bulunmadı.
12.11.2012 13:15:50
AKP'Yİ UYARIYORUZ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Hazımsız bir çoğunluk yönetiminin Meclis'i tahakküm altına alan bir zihniyetine karşı millet egemenliğini ve iradesini korumakta kararlıyız" dedi.
12.11.2012 13:14:17
MHP'den Erdoğan'a idam resti
Terör örgütüyle müzakere edilirken, idam tartışmalarıyla vatandaşın kandırıldığını savunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, Başbakan Erdoğan'a seslenerek "Yüreği yetiyorsa buyursun idam cezasını yeniden Meclis gündemine getirsin" dedi.
12.11.2012 13:12:58
Bahçeli: Acılarımız katlandı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Siirt'in Pervari ilçesinde düşen helikopter sonucunda 17 evladımızın şehit olmasıyla" ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
12.11.2012 13:12:06
Büyükşehir Kanun Tasarısı, Atatürk'ün bıraktığı hatıraların inkârı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Büyükşehir Kanun Tasarısı, Aziz Atatürk'ün bıraktığı hatıraların inkârı, Cumhuriyet'in devamlılığına darbe ve milli devlet yapımıza düpedüz mütecaviz bir tavır olarak dikkat çekmektedir'' dedi.
12.11.2012 13:10:41
AKP'nin despotluğuna boyun eğmeyiz
Meclis'te yaşanan AKP despotluğuna tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,"O parmaklarda vicdan, hukuk yok, o parmaklarda despotluk ve hazımsızlık var. MHP sizin parmak çoğunluğunuza, despotluğunuza boyun eğecek parti değildir'' dedi.
10.11.2012 10:59:21
Bahçeli büyükşehir kanun tasarısına tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyükşehir Kanun Tasarısı’nın Atatürk’ün bıraktığı hatıraların inkârı, Cumhuriyet’in devamlılığına darbe ve milli devlet yapısına düpedüz mütecaviz bir tavır olarak dikkat çekmekte olduğunu savundu.
10.11.2012 10:58:22
AKP'nin despotluğuna boyun eğmeyiz
Meclis'te yaşanan AKP despotluğuna tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,"O parmaklarda vicdan, hukuk yok, o parmaklarda despotluk ve hazımsızlık var. MHP sizin parmak çoğunluğunuza, despotluğunuza boyun eğecek parti değildir'' dedi.
10.11.2012 10:56:26
Bu Tasarısı Türkiye'de başlatılacak baharın habercisi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, Büyükşehir Belediyesi Kanunu Tasarısı ile Türkiye'de bir bahar başlayacaktır. Nasıl Tunus'ta, Libya'da, Mısır'da Suriye'de başlayan bahar oraya kan ve zulüm ve işkence götürmüşse, Türkiye'de başlatılacak baharın çerçevesi de bu kanunla Türkiye'nin gündemine girmiştir. İş bu kadar ciddi ve vahimdir " dedi.
08.11.2012 12:12:10
Fesat yuvalarına imkan tanımayın
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen pazar günü gerçekleştirilen kurultayın ardından teşkilatlara teşekkür mesajı gönderdi.
08.11.2012 12:07:32
Çatışma bekleyenler hüsrana uğradı
Bahçeli teşkilatlara gönderdiği teşekkür mesajında, “10. kongremizde taşkınlık bekleyenler hayal kırıklığı yaşıyor” dedi.
08.11.2012 12:05:55
Türkiye adım adım bölünmeye götürülüyor
Büyükşehir belediye sınırlarının il sınırına çekilmesi, fiilen bölgesel yönetim ve eyalet sistemine geçişin, bölücü ve yıkıcı unsurların dayattığı bölge tabanlı demokratik özerklik ve otonomi çağrıları böylece cevap bulacak ve Türkiye adım adım bölünmeye götürülecektir.
08.11.2012 12:04:55
MHP'li Şandır: Bu yasa tuzak yasa
MHP Grup Başkanvekili Şandır, 13 ili Büyükşehir kapsamına alan Belediye Yasa Tasarısı için "Oslo'da verilen sözlerin gereği mi böyle bir yasa çıkartıyorsunuz?" diye sordu.
08.11.2012 12:03:34
Vural'dan Başbakan'a 'idam' yanıtı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan'ın idama ilişkin sözlerine, "Sayın Başbakan lafı ağzında eveleme, geveleme, idam cezasını birileri sana dayatmışsa kaldırılmasını, gel bu konuda TBMM'ye, millet iradesini bu yönde al. Milletin gazını almak için konuşma yapma" diye yanıt verdi.
08.11.2012 12:02:22
Bahçeli'den teşkilatlara teşekkür
MHP Lideri Devlet Bahçeli, 10. Olağan Büyük Kurultay sonrası parti teşkilatlarına ve mensupları teşekkür mesajı gönderdi ve birlik beraberlek çağrısı yaptı.
06.11.2012 13:49:46
Bahçeli’nin gözünde Yörük ile Kürt
MHP Genel Başkanı dün Milliyet’i konuk etti.
06.11.2012 13:48:26
Bahçeli rahat
MHP Genel Başkanlığı’na 6. kez seçilen Devlet Bahçeli, kongreden sonra ilk görüşmeyi Milliyet ekibiyle yaptı.
06.11.2012 12:41:41
Delege yönetime uyarıda bulundu
6’ncı kez MHP lideri seçilen Bahçeli, kongreyi kazanmasına rağmen kendisinin ve Koray Aydın’ın aldığı oylara bakılınca delegenin parti yönetimine uyarıda bulunduğunu söyledi
06.11.2012 12:34:38
MHP MYK’nın yarısı değişti
MHP’nin 10. Büyük Kongresi’nde bin 240 delegeden 960’ı MYK listesi için oy kullandı. 908 geçerli oyun kullanıldığı seçimde en yüksek oyu 701’er oyla Tuğrul Türkeş ve Atilla Kaya birlikte aldılar. MHP’nin 10. Büyük Kongresi’nde bin 240 delegeden 960’ı MYK listesi için oy kullandı. 908 geçerli oyun kullanıldığı seçimde en yüksek oyu 701’er oyla Tuğrul Türkeş ve Atilla Kaya birlikte aldılar.
06.11.2012 12:33:20
MHP'li Vural'dan Başbakan'a 'idam' yanıtı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 ile ilgili sözlerine, “Siyasi ahlak dışı, politikasını kazan kazandan başka bir noktaya koymamış, muhafazakarım demekle birlikte oportünist, maddeci, paranın dini imanı olmaz diyen Başbakan 2023 ile ilgili ‘patentinin parası neyse verelim’, işleri güçleri para. ‘Parasını öderiz, patentini de alırız’ diyerek intihalcilere yol gösteriyor Başbakan” diye yanıt verdi.
06.11.2012 12:31:47
MHP, 5 bakan hakkında 6 gensoru önergesi verdi
MHP, Başbakan Yardımcısı Arınç, Milli Eğitim Bakanı Dinçer, Kalkınma Bakanı Yılmaz, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu hakkına gensoru önergesi verdi.MHP, 10 farklı konuda da genel görüşme açılması talebinde bulundu. Gensoru ve genel görüşme açılmasına ilişkin önergeler, MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
05.11.2012 15:38:40
Bahçeli Kurultay'da konuştu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2071 hedefinde Türk yoktur, Türk vatanı da yoktur” dedi.
05.11.2012 15:29:34
Bahçeli yeniden Genel Başkan
MHP’nin dün gerçekleşen 10’uncu Olağan Büyük Kurultayı’nda Devlet Bahçeli, yeniden genel başkan seçildi.
05.11.2012 15:27:07
MHP Bahçeli’yi yeniden seçti
MHP Büyük Kongresi’nde partinin 15 yıldır genel başkanı olan Bahçeli, ilk turda 1214 delegeden 725’inin oyunu alarak liderlik koltuğuna oturdu. Bahçeli’nin en önemli rakibi Aydın 441, Dervişoğlu ise 48 oy aldı. Muhaliflerin aldığı oy oranı “Genel Merkez yönetimine ilişkin rahatsızlık ve parti içi muhalefet güçleniyor” değerlendirmesine yol açtı.
05.11.2012 15:24:32
Hedef: 2053 ve 2077
MHP lideri Bahçeli, sert sözlerle eleştirdiği Ak Parti’nin ‘2023 ve 2071’ hedeflerinin yerine ‘2053 ve 2077’ hedefi koydu. İslam vurgusu yapan Bahçeli, ‘Kürt kökenli kardeşlerimin sözcüsü olurum’ dedi
05.11.2012 15:21:42
Bahçeli: Milliyetçi ülkücü duruş maceraya pirim vermedi
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 10. Olağan Büyük Kurultayı’nda yeniden genel başkan seçilen Devlet Bahçeli, "Türk Milleti Sensiz Asla’ özlü sözü etrafında birleşmenin ve buluşmanın muhterem sonuçlarının kongre ve bundan sonraki yılların kararlılığını belirlediği ifade etti. Bahçeli, Milliyetçi-Ülkücü duruşun, maceraya prim vermediğini ve Türk milletinin yanında durduğunu haykırdığını belirtti.
05.11.2012 15:20:02
MHP'nin 'A takımı' belli oldu
MHP'nin 10. Olağan Büyük Kurultayı'nda, Merkez Yürütme Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi de yapıldı. Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan kurultaydaki seçimde, MYK ve MDK listeleri için 960 delege oy kullandı. 908 oy geçerli, 52 oy geçersiz kabul edildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sonuçlar açıklanana dek salonda bekledi.
05.11.2012 15:19:06
Fitne amacına ulaşamadı
Kurultayın kapanışında konuşan MHP Genel Başkan Bahçeli, "Bugün, başını kaldıran fitne, amacına ulaşamamıştır. Partimizi içten oyma ve etkisiz kılma girişimleri sonuçsuz kalmıştır. MHP'ye kurulan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. İçimize sokulmaya çalışılan dedikodu ve entrika Türkiye sevdalısı siz değerli dava arkadaşlarım tarafından yerle bir edilmiştir" dedi.
05.11.2012 15:17:51
BAHÇELİ GÜVEN TAZELEDİ
MHP'nin 10'uncu Olağan Kurultayı Ankara'da yapıldı. Kongrede 9 maddelik mutabakat metni açıklayan Devlet Bahçeli, delegelerin 725'inin oyunu alarak yeniden Genel Başkanlığa seçildi. En yakın rakibi Koray Aydın'ın 441 oy aldığı kongrede, Musavat Dervişoğlu ise 48 oy aldı.
05.11.2012 15:16:58
Kurultay coşkusu
MHP 10. Olağan Büyük Kongresi'nin yapıldığı Arena Spor Salonu'nda delegeler ve misafirler sabahın erken saatlerinden itibaren yerlerini aldı. Stadyum bahçesinde MHP'yi simgeleyen obje ve bayrakların satıldığı standlar kuruldu.
05.11.2012 15:15:12
Ölürüz de vatanımızı taksimat yaptırtmayız
MHP Lideri Bahçeli, "Ölürüz de milletimizden vazgeçmeyiz. Ölürüz de vatan toprakları üzerinde taksimat yaptırtmayız. Ve Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden de asla ayrılmayız" diye konuştu. Bahçeli, 9 maddelik milli mutabakat metni açıkladı.
05.11.2012 15:15:12
Ölürüz de vatanımızı taksimat yaptırtmayız
MHP Lideri Bahçeli, "Ölürüz de milletimizden vazgeçmeyiz. Ölürüz de vatan toprakları üzerinde taksimat yaptırtmayız. Ve Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden de asla ayrılmayız" diye konuştu. Bahçeli, 9 maddelik milli mutabakat metni açıkladı.
03.11.2012 11:20:46
Türk Milleti'nin kurultayı
MHP yarın "Türk Milleti Sensiz Asla" sloganı ile kongresini yapacak.Dualarımızda da, rüyalarımızda da Türklükle içiçe olduk. Onsuz, yani Türk Milleti olmadan asla dedik. Onsuz gülmek de, ağlamak da, sevinmek de, üzülmek de; bize haram dedik. Milletimiz yaşasın ki; biz de, devletimiz de, tarihimiz de yaşasın, dedik. Hep böyle bir inanç ve yürekle, kuvvet ve kudretle 43 yıldır yürüdük ve yürümeye devam ediyoruz.
02.11.2012 13:32:49
Bahçeli yarışa blok listeyle katılacak
MHP kongresinde Devlet Bahçeli’nin blok liste ile yarışa gireceği öğrenildi. Kongrede Bahçeli salona kendi fotoğrafını astırmayacak.
02.11.2012 13:30:14
Kılıçdaroğlu gaflar padişahı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP'li Tarhan'ın, açıklamasında Bahçeli ile ilgili bölüme tepki göstererek, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı "gaflardan" örnekler verdi.
01.11.2012 13:13:05
MHP'de kritik pazar
MHP’nin 4 Kasım Pazar günü yapılacak 10. kongresinde oy kullanacak bin 241 delege, partinin başında 3 yıl daha bulunacak ismi belirleyecek.
01.11.2012 13:10:31
Şandır: AKP’de iktidar çatışması var
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, dün düzenlediği basın toplantısında 29 Ekim kutlamalarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan arasındaki “barikatları kim kaldırdı?” tartışmasını değerlendirdi.
01.11.2012 13:09:33
TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA
TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA
01.11.2012 13:07:46
MHP'den büyükşehir tasarısına tepki
Yerel Yönetimlerden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, AKP'nin hazırlayıp meclisin gündemine getirdiği Büyükşehir Belediye Kanun Tasarısının İçişleri Komisyonunda görüşülmesi tamamlandığını belirterek, "Yaklaşan Mahalli İdareler Seçimi öncesinde hükümet, yerel yönetimlerin farklı kademelerinde çok ciddi sorunlara yol açacak bir teklifi Ülkemiz gündemine getirmiştir" dedi.
01.11.2012 13:05:14
Milletvekillerinden Bahçeli'ye tam destek
MHP İl Başkanları ve üst kurul delegelerinin ardından MHP milletvekilleri de yaklaşan büyük kurultay öncesi Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi desteklediklerini beyan eden bildiri yayınlayarak altına imzalarını koydular.